„To przyciągnie jego uwagę.” – UnikaczKrypty kryją w sobie drogocenne zasoby, dlatego w ciągle zmieniającym się świecie Tygla stanowią łakomy kąsek. Nic więc dziwnego, że gdy tylko jakaś zostanie odkryta w dziczy, przyciąga uwagę zwaśnionych Archontów, którzy zmagają się w mistrzowskich bitwach, aby pozyskać Aember, kuć klucze i otwierać pełne skarbów krypty.

Te epickie starcia, wymagają epickich umiejętności, dlatego Archonci werbują do swoich szeregów nowych stronników, najchętniej spośród najgroźniejszych żyjących wojowników Tygla, pracujących ciężko na swoją reputację. Zahartowani w boju bohaterowie, przy boku Archonta, walczą o cenny Aember, ale także o chwałę, szukając nowych wyzwań i równych sobie przeciwników. Teraz legendarni wojownicy zmierzą się w potyczkach o wyjątkowe krypty zawierające jedyne w swoim rodzaju, nieprzemierzone bogactwa.

Już niedługo, w różnych zakątkach świata zostanie rozegranych dziesięć prestiżowych turniejów VaultWarrior Qualifier, z 10.000 $ w puli nagród każdego z nich! Z tych turniejów zostaną wyłonieni najlepsi zawodnicy, którzy otrzymają zaproszenia na finał mistrzostw VaultWarriors Championship w Miami, z kolosalną pulą nagród $100.000! Spróbuj szczęścia, sprawdź się w potyczkach o te unikatowe krypty i zostań żywą legendą Tygla!


Podstawowe informacje

Nadchodzące mistrzostwa VaultWarrior to prestiżowa seria turniejów KeyForge rozgrywana na aktualnych dodatkach, ciekawych formatach rozgrywki z szalonymi nagrodami! Tak jak w przypadku trwających obecnie potyczek Vault Tour, na wydarzenia związane z VaultWarrior będzie można natrafić na całym świecie. Mistrzostwa są podzielone na trzy etapy rozgrywek.

Na początek VaultWarrior Tryouts organizowane głównie w hobbystycznych sklepach, wyjątkowe turnieje, w których będzie można zapewnić sobie miejsce na VaultWarrior Qualifiers. Na tym etapie nagrody pieniężne wprawdzie nie są przewidziane, jednak poza darmową wejściówką na kolejny etap zmagań, będzie można wygrać unikatowe trofea, jakich nie znajdzie się nigdzie indziej. Detaliści zainteresowani organizacją Tryouts mogą zgłaszać się tu.

Kolejny poziom to dziesięć VaultWarrior Qualifiers, które będą rozgrywane na całym świecie.

Aby uczestniczyć w tych turniejach, trzeba wykupić wejściówkę lub wygrać ją w poprzednim etapie.

W każdym VaultWarrior Qualifier pula nagród to 10.000 $, a główna nagroda to 2.500 $! 32 najlepszych graczy z tego etapu przejdzie do trzeciego i ostatniego etapu, wielkiego finału mistrzostw VaultWarrior Championship w Miami!

Miejsce w finale VaultWarrior Championship można zapewnić sobie przez jeden z VaultWarrior Qualifier lub w turnieju Last Chance Qualifier, który odbędzie się w dniach poprzedzających główną imprezę. Kilkudniowy event zapowiada się wyśmienicie z gigantyczną pulą nagród 100.000 $ i licznymi pobocznymi wydarzeniami. Zwycięzca tego prestiżowego turnieju zyska tytuł mistrza VaultWarrior Championship i zabierze do domu 25.000 $!


Rozkład jazdy

Zmagania wojowników krypt w mistrzostwach VaultWarrior rozpoczną się w 2020 roku. Zainteresowani organizacją VaultWarrior Tryouts mogą aplikować tu i jeśli spełnią wymagania, będą mogli zakupić unikatowy zestaw eventowy oraz zyska możliwość organizacji turnieju w Global Event Managerem (GEM). Zwycięzca turnieju Tryout zdobędzie darmowe wejście na VaultWarrior Qualifier, gdzie zmierzy się z kolejnymi przeciwnikami i będzie mógł zapewnić sobie miejsce w finale VaultWarrior Championship, w którym epickie pojedynki o sławę, chwałę, Aembery i inne bogactwa stoczy 32 najlepszych graczy z VaultWarrior Qualifier oraz zwycięzcy Last Chance Qualifiers, organizowanych bezpośrednio przed główną imprezą.

Pięciorundowe Last Chance Qualifiers odbędą się w dniach poprzedzających finał, po dwa dziennie. Gracze, którzy wygrają 4 lub więcej pojedynków zakwalifikują się do finału. Jeśli pokonani gracze będą zdeterminowani, aby zagrać w VaultWarrior Championship, będą mogli przystąpić do każdego z Last Chance Qualifier, ale będą musieli ponieść kosz wejściówki na każdy z nich.

Podczas VaultWarrior Championship planowane są liczne poboczne eventy w różnych formatach, że szczególnie lubianym przez graczy formatem Sealed na czele. Dodatkowo, równolegle do głównej imprezy odbędzie się pełen Vault Tour, więc jeśli komuś powinien się noga i nie uda się zakwalifikować do finału VaultWarriors, będzie wiele okazji, aby zdobyć drogocenne okruchy Aemberu oraz wspaniałe prawdziwe trofea.


Nagrody

Vault Warrior Qualifier i Vault Warrior Championship to pierwsze w historii turnieje KeyForge, w których przewidziane są nagrody pieniężne! Wartości nagród przedstawione są w tabelach poniżej.

Ponadto łowcy Aemberu, chcący zasilić swoja pulę okruszków będą mogli pozyskać ten cenny cyfrowy surowiec poprzez uczestnictwo w pobocznych eventach przy VaultWarriors Tryouts, Vault Warrior Championship Vault Tour oraz VaultWarriors Last Chance Qualifiers. (Przypominamy, że osoby, które zakwalifikują się do finału we wcześniejszym etapie, nie mogą brać udziału w Last Chance Qualifier)

Gracze mogą również zdobyć prawdziwe, namacalne nagrody na wszystkich etapach serii turniejów VaultWarriors – mamy w zanadrzu jeszcze kila ekscytujących niespodzianek dotyczących KeyForgowych nagród, którymi podzielimy się w przyszłości.


Formaty rozgrywek

Wszystkie oficjalne turnieje KeyForge rozgrywane są w dwóch formatach: Archon i Sealed. Archon pozwala wybrać ze swojej kolekcji ulubioną, szczęśliwą talię (lub talie) i zaprezentować jej potencjał na turnieju, Sealed natomiast wymaga używania nieotwartych, nieznanych talii. Ciągle zmieniający się świat Tygla jest nieprzewidywalny, dlatego dla wprowadzenia nieco świeżości i radosnego zamieszania na turniejach wprowadza się oryginalne warianty rozgrywki. Więcej o oficjalnych formatach i wariantach można poczytać w KeyForgowym dokumencie. Mistrzostwa VaultWarrior będą rozgrywane w poniższych formatach:

Pierwszy dzień każdego z VaultWarrior Qualifier upłynie na rozgrywkach w formacie Archon w wariantach Adaptive, Traid lub Solo Best 3 taliami z najnowszego dodatku KeyForge. Drugiego dnia gracze będą używać talii z jednego z 2 poprzednich dodatków, a nowy pod-wariant „2 deck elimination”, w którym każdy z graczy wybiera jedną z dwóch talii przeciwnika, a druga talia nie bierze udziału w danej rundzie. Po eliminacji jednej z talii toczy się pojedynek w wariantach Adaptive, Solo Best 3 lub Reversal, zależnie od modelu turnieju. Ostatniego dnia, gracze z najwyższą sumą wyników z dnia 1 i 2 wybiorą jedną z talii, którymi grali wcześniej i będą walczyć o miejsce w finale.

Last Chance Qualifier będzie rozgrywany na najnowszych taliach w formacie Archon w wariancie Adaptive, a Vault Tour odbywający się obok finału VaultWarrior Championship będzie turniejem w formacie Sealed solo.

W dzikim świecie KeyForge, wszystko ciągle się zmienia, więc należy dopuścić ewentualność, że formaty lub warianty zostaną zmienione, dodane lub usunięte z turnieju. O wszystkich szczegółach, planach, zmianach i innych ciekawostkach będziemy informować na bieżąco.


Znaczenie VaultWarriors dla eventów KeyForge

Główną ideą Organized Play jest otwartość na wszystkich graczy, przyjazne współzawodnictwo i promowanie tej unikatowej gry. Mistrzostwa VaultWarriors to samodzielny turniej dla kompetetywnych graczy, lubiących grę o wysokie stawki oraz rywalizację na wysokim poziomie, w której można zdobyć wspaniałe nagrody. Imprezy KeyForge Organized Play organizowane w przyszłości zapewnią fanom różne formy współzawodnictwa prezentując szeroką gamę stylów gry.


Kim są Wojownicy Krypt?

Dzięki wojownikom, bitwy o krypty stały się swego rodzaju fenomenem sportowym i przyciągają tłumy gapiów ze wszystkich zakątków Tygla. Pokaz surowej siły, zręczności i sprytu jest zachwycającym widowiskiem, więc nic dziwnego, że te gladiatorskie pojedynki zdobyły wielką popularność i renomę wysokiej klasy rozrywki. Dzięki datatpages i transmisjom holoflash, nie tylko miejscowi, ale także fani rozrzuceni po całym świecie Tygla, mogą nacieszyć oko i kibicować swoim ulubionym wojownikom – nawet krótkie filmiki podsumowujące sławne pojedynki, jak kultowa bitwa między Panną „Onyx” Censorius i Agrudem Doskonałym, lub Promiennym, jak nazywają go zwolennicy Sanktum, biją rekordy popularności.

Wojownicy krypt to najwspanialsi atleci jakich Tygiel ma w zanadrzu, pewni swych możliwości czempioni wśród wojowników ślubujących Archontom nieustępliwy pościg za Aemberem i przygodą.


Wznieś się na wyżyny

Sława i skarby czekają! Już niedługo będziesz mógł doświadczyć śwata KeyForge na zupełnie nowym poziomie. Staw czoła największemu wyzwaniu Tygla i pokonaj każdego, kto stanie Ci drodze do zwycięstwa! Powstań, pochwyć swą nagrodę i zostań zwycięzcą turnieju VaultWarrior! W najbliższych miesiącach ujawnimy więcej szczegółów dotyczących turniejów VaultWarrior i pokażemy niektóre z nagród. Nie możemy się doczekać, aż nowa legenda zostanie wykuta!

P.S. Zapoznaj się z F.A.Q. związanym z serią wydarzeń VaultWarrior.