Ogłaszamy

nowe rozszerzenie

do gry Władca Pierścieni:

Podróże przez Śródziemie!


 

„Krasnoludy słuchały, kiwając brodami, wiedziały bowiem, że muszą zapuścić się w te lasy i że po przebyciu gór to jest najgroźniejsza przeszkoda do pokonania, zanim dotrą do warowni smoka.”

– J. R. R. Tolkien, Hobbit

Nowe zagrożenie zbudziło się w sercu Mrocznej Puszczy. Pogłoski o atakach gigantycznych pająków sprawiają, że wyruszacie sprawdzić, co dzieje się na ziemiach Leśnego Królestwa. Kto wie, co możecie tam znaleźć, jakież zło czyha za kolejnym zakrętem, chowając się w cieniu grubych, szeleszczących konarów?


Zamów w przedsprzedaży własną kopię rozszerzenia Cieniste ścieżki

u lokalnego sprzedawcy lub online za pośrednictwem naszej strony internetowej!


Fantasy Flight Games wraz z wydawnictwem Rebel mają przyjemność zapowiedzieć Cieniste ścieżki, rozszerzenie do gry Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie!

Nowe rozszerzenie zabierze was na wschód od Gór Mglistych i da dostęp do nowej kampanii z 13 scenariuszami, które powiodą was przez kręte szlaki Mrocznej Puszczy i skąpane w mroku korytarze opuszczonej Morii. W pudełku Cienistych ścieżek znajdziecie 5 bohaterów, 25 figurek wrogów i 20 kafelków mapy podróży, a także nowe tereny, przedmioty i tytuły, których możecie użyć podczas dowolnych przygód w Śródziemiu!

Czy odpowiesz na wezwanie? Zbierz przyjaciół, przygotujcie bohaterów i razem stawcie czoła grozie, która czeka na Cienistych ścieżkach!


Do Leśnego Królestwa

Zło rosnące w cieniu Mrocznej Puszczy może zostać odparte tylko przez odważnych bohaterów, gotowych stawić czoła tej ciemności. Gdy przygotowujesz się, by ponownie wyruszyć do Śródziemia, Cieniste ścieżki wprowadzają 5 nowych bohaterów, którzy chętnie wspomogą drużynę swoimi unikalnymi umiejętnościami.

Śmiałkowie ci pochodzą z różnych zakątków Śródziemia i mają już doświadczenie w walce z plugawymi bestiami, które nękają świat. Na przykład Arwena Undómiel kontynuuje dziedzictwo swoich przodków i, podobnie jak wcześniej jej ojciec, opanowała do mistrzostwa sztukę uzdrawiania, dzięki czemu w swojej turze może zakryć kartę strachu lub obrażeń albo całkowicie odrzucić zakrytą kartę.

Lecz Arwena nie jest wyłącznie uzdrowicielką. Doskonale włada ostrzem i bronią dystansową, z łatwością pokonując napotkane bestie przy pomocy Noża lub Procy. Jednak nie zadowala się zwykłym odparciem wrogów, jest wyjątkowo Nieustępliwa i nie zamierza spocząć, dopóki całe zło nie zostanie wyeliminowane. Dysponuje również powszechnym wśród jej ludu Światłem elfów, ale Szlachectwo wyróżnia ją spośród innych elfów i pomaga pobliskim bohaterom przygotować się do własnych testów. Bez względu na to, jakie niebezpieczeństwa na nią czekają, Arwena zawsze będzie Gwiazdą Wieczorną elfów, przynosząc wszystkim światło i mądrość.

Oczywiście oprócz swoich naturalnych umiejętności, Arwena może również przyjąć określoną rolę w drużynie, a rozszerzenie Cieniste ścieżki dodaje 5 nowych ról, które bohaterowie mogą wybrać na początku przygody. W przypadku Arweny jej rozległa wiedza i umiejętności w sztukach uzdrawiania czynią z niej naturalną Zielarkę. W tej roli Arwena może wykorzystać naturalną Ciekawość charakterystyczną dla tej profesji, aby znaleźć natchnienie, którego potrzebuje, aby sprostać nadchodzącym wyzwaniom. Gdy zaspokoi tę ciekawość, może następnie użyć Zgromadzonej wiedzy, aby przygotować więcej umiejętności albo wyleczyć swoje rany.

Pozostałych bohaterów z rozszerzenia Cieniste ścieżki opiszemy już niedługo w kolejnym artykule!


Mroczny wpływ

Niezależnie od tego, czy wybierzecie uzdrawiającą wiedzę Zielarza, czy użyjecie przedmiotów na nowe sposoby jako Kowal, Wasze zadanie jest jasne – podróż do serca Mrocznej Puszczy i wyeliminowanie zła, które się tam zakorzeniło. Jednak do tego celu może prowadzić więcej niż jedna droga. Na koniec wielu przygód z kampanii Cieniste ścieżki aplikacja postawi Was przed trudną decyzją, którą przygodę rozegrać w następnej kolejności. Każde takie rozwidlenie ma swoje konsekwencje i zmienia przebieg waszej podróży, a ostatecznie ścieżka, którą podąża drużyna, zależy wyłącznie od Was.

 

Podczas przygód z pewnością spotkacie wielu różnych wrogów i chociaż te bestie będą stanowić poważne zagrożenie, najgorszy wróg może się kryć znacznie bliżej niż sądzicie. Choć zaczynacie kampanię zjednoczeni wspólnym pragnieniem, aby oczyścić Mroczną Puszczę z krzewiącego się tam zła, w trakcie przygód z Cienistych ścieżek wasi bohaterowie mogą powoli ulegać siłom chciwości, rozpaczy i podejrzeń w postaci zepsucia.

W przeciwieństwie do obrażeń i strachu, zepsucie nie jest usuwane pomiędzy przygodami, a jego wartość jest zapisywana przez aplikację. Zepsucie może zdeprawować bohatera, wywołując pewne wydarzenia podczas przygód. Co więcej, bohater otrzymujący 4 żeton zepsucia musi wykonać test ostatniej szansy, a jeśli go nie zda zostaje pokonany. Czy jesteście dość silni, aby wystarczająco długo opierać się niszczącym wpływom i ukończyć misję?


Podróżuj nowymi drogami

Pogłoski o potwornych stworzeniach atakujących Mroczną Puszczę dotarły do waszych uszu. Jeśli są prawdziwe, będziecie musieli znaleźć sposób na pokonanie tych plugawych bestii. Tylko co tak naprawdę kryje się w ciemnych gęstwinach lasu? Zbierzcie nową drużynę i ruszajcie na Cieniste ścieżki!

Już dziś zamów w przedsprzedaży własną kopię Cienistych ścieżek. Sprawdź ofertę u lokalnego sprzedawcy lub w naszym sklepie internetowym! To rozszerzenie trafi na półki sklepowe pod koniec drugiego kwartału 2020 roku.