Na początku 2023 r., na Norymberskich Targach Zabawek, swoje działanie rozpocznie nowa inicjatywa skierowana do wydawców gier planszowych. „WELCOME by Asmodee” to program, który ma ułatwić dystrybucję nowych tytułów, niezależnie czy podmiotowi zależy na rozpowszechnianiu jej w zakresie lokalnym, czy globalnym. Wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie w branży oraz rozbudowaną sieć współpracy między wydawcami z całego świata, Asmodee będzie pomagać w zaprezentowaniu produktu na rynku. 

W ramach programu przedstawiciele Asmodee będą ściśle współpracowali z wydawcami, by dla każdego produktu opracować jak najlepszą indywidualną ścieżkę dystrybucyjną. Wydawcy będą mogli prezentować swoje gry na stronie welcome.asmodee.com. WELCOME to również szansa dla większych wydawców z uznanymi tytułami – będą oni mieli szansę zawrzeć z Asmodee umowę licencyjną lub dystrybucyjną, która obejmie również usługi tłumaczeniowe i lokalizacyjne. 

„Przez lata Asmodee stworzyło międzynarodową sieć studiów, które wydają najlepsze gry na świecie – mówi Adrien Reaux, szef WELCOME by Asmodee. „Dzięki programowi dołączenie do niej i dostęp do szerszej dystrybucji będzie jeszcze prostszy.”

WELCOME ma swoją siedzibę w globalnej centrali Asmodee we Francji, a jego zasięg obejmuje cały świat – wszystkie rynki, na których obecne jest Asmodee. Wydawcy, którzy chcą dołączyć do programu, mogą uzyskać więcej informacji w lokalnych oddziałach firmy lub zaprezentować swoje produkty osobiście podczas Norymberskich Targów Zabawek i pozostałych kluczowych targów w 2023 roku.

Zachęcamy do odwiedzenia strony programu, gdzie można znaleźć więcej szczegółów.