Jeszcze kilka lat temu większości z nas gry planszowe kojarzyły się głównie z chińczykiem, a karciane z tysiącem, pokerem, ewentualnie remikiem. Dziś jednak świat wygląda zupełnie inaczej, ludzie coraz chętniej siadają do planszy, a tytuły takie jak Wsiąść do Pociągu, Dobble czy Dixit uznawane są za „nowoczesne klasyki” i można je znaleźć w domach w całym kraju. Ba, nie tylko w domach! Szkoły, kawiarnie, puby czy nawet górskie stanice dołączają do ogólnopolskiego szału na nowoczesne gry planszowe. 

W nieograniczonych przestrzeniach internetu znajdziemy mnóstwo materiałów o grach, ich projektowaniu, ale także recenzje i instrukcje wideo czy pełne rozgrywki przeprowadzane ze znanymi osobami. Nic dziwnego, że planszówki zaczynają docierać do coraz większej liczby miejsc, w tym takich, w których normalnie byśmy się ich nie spodziewali. Niezmiernie cieszymy się z tego, że grono potencjalnych graczy zwiększa się; dzięki temu łatwiej jest znaleźć kogoś do rozegrania partii lub po prostu pogadania o planszówkach. 

Poza tym gry planszowe to po prostu wartościowe i ciekawe hobby. Te współczesne doskonale łączą proste zasady z intelektualnymi wyzwaniami, dzięki czemu stanowią świetną rozrywkę, łączącą dzieci, rodziców i dziadków. Dzięki nim otwiera się przed nami przestrzeń na międzypokoleniową zabawę i integrację oraz wartościowe spędzanie wolnego czasu. Co więcej, zabawa z planszówkami wspiera rozwój wielu ważnych umiejętności umysłowych takich jak pamięć, refleks i spostrzegawczość. Gry doskonale uczą przestrzegania zasad, zdrowego współzawodnictwa i tego, że nie zawsze możemy wygrywać. Wiele tytułów potrafi także niejako przy okazji przemycać do naszych głów wartościową wiedzę z zakresu historii, biologii czy kultury innych krajów. 

Przy tym wszystkim gry pozostają grami, a więc świetną rozrywką. A ta, jak wiadomo, doskonale łączy się z wypoczynkiem!


Współpraca Rebela i Poszukiwaczy Przygód

Mamy przyjemność ogłosić, że od maja 2022 roku wchodzimy w jeszcze bliższą współpracę z naszymi przyjaciółmi z firmy Poszukiwacze Przygód, zajmującej się organizacją wartościowych, tematycznych obozów dla dzieci i młodzieży. Od wielu lat razem tworzymy wydarzenia takie jak Festiwal Gramy (i nie tylko!), a ekipa Rebela co roku przybywa na czerwcowe szkolenie kadry, by uzupełnić ośrodkowe gralnie o planszówkowe nowości i przekazać najważniejsze informacje na ich temat.

Do tej pory uczestnicy obozów mieli do dyspozycji games roomy po brzegi wypełnione najciekawszymi propozycjami gier planszowych i karcianych. Dostosowane były one do ich wieku, a często także do charakteru obozu (np. gry angielskojęzyczne na obozach językowych czy związane z Dalekim Wschodem na obozach azjatyckich). W tym roku postanowiliśmy iść krok dalej i przygotowaliśmy coś w sam raz dla planszówkowych maniaków!

W tym sezonie Poszukiwacze Przygód wraz z firmą Rebel zapraszają na wyjątkowe obozy gier planszowych dla dzieci i dla młodzieży. Plaża, góry czy, a może po prostu kocyk na trawie przy ośrodku i mnóstwo nowych osób z którymi można zarówno odkryć na nowo klasykę, jak i wypróbować najświeższe nowości. A to wszystko poprzeplatane letnią rozrywką w stylu Poszukiwaczy Przygód. Mamy nadzieję, że brzmi to co najmniej tak dobrze, jak to sobie wyobrażamy! 

Aktualną ofertę obozów z grami planszowymi znajdziesz tutaj