Zapowiadamy Sword Coast Adventurer’s Guide! Polską edycję suplementu do Dungeons & Dragons! Zapraszamy na Wybrzeże Mieczy!


W życiu przeciętnego mieszkańca Wybrzeża Mieczy może nadejść taki moment, że zaczyna myśleć o tym, co by było, gdyby rzucić to wszystko i wyjechać... ahh, nieważne gdzie. Tak po prostu zrobić pierwszy krok, wystawić nos za próg swojego bezpiecznego domostwa, opuścić wydeptany trakt i udać się w daleką podróż w nieznane. Ten pierwszy krok zmienia życie pospolitego mieszkańca w życie prawdziwego poszukiwacza przygód.

Podróż w nieznane wymaga jednak przewodnika. Najlepiej dobrego. Jeszcze lepiej takiego, jak przewodnik po najpopularniejszym popkulturowo miejscu w Wieloświecie - Wybrzeżu Mieczy.

Sword Coast Adventurer’s Guide (Wybrzeże Mieczy) to doskonałe wprowadzenie do świata Zapomnianych Krain. Suplement ten uzupełnia wiedzę o podstawowym settingu w którym odbywają się przygody w Dungeons & Dragons, a także dodaje nowe opcje do rozbudowywania swoich bohaterów.

Wybrzeże pełne przygód

Witajcie na Wybrzeżu Mieczy - regionie którym krzyżują się największe siły kształtujące cywilizację. Znajdziesz tam zarówno świadectwa poprzednich ludów, wspaniałe miasta, wielkich bohaterów czy niebezpieczne miejsca wypełnione złem i występkiem. Kraina ta daje prawdziwe bogactwo możliwości zarówno dla Mistrzów Podziemi, jak drużyny poszukiwaczy przygód.

W pierwszej części podręcznika znajdziemy dwa obszerne rozdziały dotyczące historii świata i jego geografii. Dowiemy się także tego, jak wyglądają i z czego słyną konkretne miasta usytuowane wzdłuż najpopularniejszego wybrzeża w Faerunie. Dodatkowym smaczkiem będą na pewno mapy (a także opisy) poszczególnych regionów, z uwzględnieniem miasta Neverwinter czy Waterdeep. W opisach nie zabrakło też miejsca na detale dotyczące kalendarza, czy najpopularniejszych bóstw wraz z krótkimi opisami ich wyznawców. To wszystko razem stanowi wspaniałą, wielostronicową pożywkę do tworzenia nowych przygód czy jeszcze mocniej zintegrowanych ze światem historii postaci.

Jeszcze więcej bohatera w bohaterze

O tym, że Wybrzeże Mieczy nie jest opcją wyłącznie dla Mistrzów Podziemi, nie trzeba nikogo przekonywać. Obcowanie z historią Zapomnianych Krain to sprawa nie tylko przyjemna, ale i poszerzająca horyzonty graczy.

Kolejne rozdziały to uczta dla każdego, kto chciałby spróbować nowych wariantów rasowych znanych z Podręcznika Gracza (Player’s Handbook). Złote Krasnoludy, Księżycowe Elfy czy Diabelstwa wyzwolone spod wpływów Asmodeusza. Poza urozmaiceniem ras, w książce znajdziemy także nowe opcje rozbudowywania klas postaci i dwanaście nowych wariantów pochodzenia, które są mocno powiązane z Wybrzeżem Mieczy.

Przewodnik dla poszukiwaczy przygód

Sword Coast Adventurer’s Guide to wypełniony po brzegi podręcznik uzupełniający informacje o najpopularniejszym settingu do Dungeons & Dragons - Zapomnianych Krainach. Pomimo tego, że został napisany tak, aby w pełni spełnić wymagania Mistrzów Podziemi, stanowi także ciekawe uzupełnienie wiedzy na temat świata pełnego magii i tajemnic.

Planowana data polskiej premiery Sword Coast Adventurer’s Guide (Wybrzeże Mieczy) przypada na koniec 2019 roku.