O procesie tworzenia

polskich nazw talii

w KeyForge: Zderzenie światów!


 

Otwierając talię do KeyForge skrycie marzysz o tym, że Archont będzie nosił to samo imię, co Ty? Chętnie chwalisz się na turnieju deckiem z oryginalną nazwą? A może po prostu brakuje Ci polskich akcentów podczas gry? Jeśli na któreś z powyższych pytań bez zawahania odpowiadasz “tak”, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Wraz z pojawieniem się na rynku Zderzenia Światów, Twoje szanse na interesującą nazwę znacznie wzrosną, już my o to zadbamy!


Już dziś zamów swój zestaw KeyForge: Zderzenie Światów
i sprawdź, jakie imię nosi Archont, w którego będziesz się wcielać!


Wizytówka gracza

Kiedy pierwsza odsłona KeyForge’a zaczęła podbijać światowe rynki, wszyscy zastanawialiśmy się, jak będą wyglądały talie, a przede wszystkim, jakie będą miały nazwy. Liczyliśmy na różne zabawne połączenia słów, ewentualnie epitety, które będą nas w jakiś sposób określały. Któregoś dnia jedna z osób w naszym biurze otrzymała prezent z zagranicy – talię ze swoim imieniem. Wtedy się zaczęło: pełne nadziei poszukiwanie.

Szybko okazało się, że o ile znalezienie zabawnej kombinacji słów w tytułach Archontów zdarza się dość często, o tyle z imionami i nazwami własnymi jest już znacznie trudniej. Algorytm nas zawiódł, ale w końcu to tylko technologia, którą, jak wiadomo, można poprawiać i ulepszać do woli. Zaczęła kiełkować w nas myśl o zestawie idealnym, w którym otwieraniu każdej talii będzie towarzyszył sentyment – do imion, przydomków czy miejsc.


Dobre, bo polskie

W końcu wzięliśmy sprawy w swoje ręce i gruntownie zmodyfikowaliśmy generator nazw, którym posługujemy się przy tworzeniu talii. Cały proces nadal przebiega losowo, ale pula dostępnych słów uległa znacznym zmianom. Wprowadziliśmy do gry 300 imion (po 150 dla każdej płci), dzięki czemu zarówno Anna, Łukasz, Tomasz, jak i Gracjan, Dżesika czy Brajan będą mogli potencjalnie odnaleźć Archonta noszącego to samo imię, co oni. Idąc dalej do puli dołączyło 100 nazwisk (najpopularniejszych polskich, ale też kojarzonych ze znanymi postaciami), nadając tym samym taliom tak szczytne miana jak Nowak, Kwiatkowski, Curie czy Ronaldo.

Nasi Archonci zyskali również szereg zupełnie nowych przydomków (zarówno po postaciach fikcyjnych, jak i naprawdę istniejących), a także 150 miejsc pochodzenia. Możemy zatem wcielić się w reprezentantów całego Układu Słonecznego, ale również tak znamienitych metropolii jak Radom czy Wejherowo! Z resztą przyznajcie sami, czy “Damian Mazur, Dziedzic Torunia” nie brzmi dumnie?

Czy praca nad generatorem była łatwym zadaniem? Na pewno trudniejszym niż się spodziewaliśmy. Kilku osobom spędzała sen z powiek przez dobrych kilka dni, bo oprócz pomysłów i researchu czekały nas również pułapki związane z odmianą poszczególnych wyrazów. Ale było warto! Sami nie możemy się doczekać, co będą skrywały talie z najnowszego dodatku. Oczywiście bardzo staraliśmy się uniknąć wszelkich tematów religijnych, a także dopracować wszystko do maksimum, ale gdyby do nazw wdarły się jakieś chochliki, śmiało je do nas podsyłajcie.


W grupie siła

Wszystko wskazuje na to, że Zderzenie Światów przyniesie wiele nowości na polskiej scenie KeyForge! Zachęcamy serdecznie do poszukiwania swojej talii-wizytówki, której Archont będzie Wam z jakichś powodów szczególnie bliski. Co więcej, zwróćcie też uwagę na występujące w różnych konfiguracjach słowo “Rebel” – dla wytrawnych poszukiwaczy szykujemy konkursy z tym związane, o których więcej powiemy wkrótce.

Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi informacjami dotyczącymi KeyForge, a także współtworzyć świetną i pomocną społeczność, zapraszamy do grupy Keyforge Polska. Znajdziesz tam informacje o najnowszych dodatkach, specjalne wydarzenia, a także pomoc w razie kłopotów z zasadami.