Unanimo to świetna gra imprezowa, w której każdy stara się wymyślić, co z czym i komu będzie się kojarzyć!

Od ponad 25 lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem na całym świecie. W niewielkiej, poręcznej puszce kryje się prosta, ale dająca mnóstwo satysfakcji i radości z rozgrywki karciana gra słowna. Naszym celem jest w niej wpadnięcie na takie hasła, jakie pozostałym uczestnikom zabawy również kojarzą się z przedstawionym na karcie słowem lub obrazkiem.

Proste?

Pewnie tak. Zapytajcie jednak tych, którzy wystąpili w Familiadzie, czy łatwo jest trafić w najłatwiejsze i najczęściej padające odpowiedzi… Unanimo gwarantuje podobne emocje co najbardziej popularny w Polsce teleturniej ostatnich lat. Przekonaj się, jak odpowiedzieli ankietowani w Twoim domu!

Unanimo składa się z 54 kart z obrazkami, 4 ołówków i notatnika. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zagrać w tę grę w większą liczbę osób – nasz firmowy rekord to ponad 50 osób, które wspólnie starały się znaleźć coś, co wszystkim będzie kojarzyło się z przedstawionym na ilustracji pionkiem. Zgadnijcie, co najczęściej odpowiadali ankietowani….

Jak to działa?

Gracz odkrywa pierwszą kartę z wierzchu talii. Gdy tylko karta zostanie odsłonięta, wszyscy gracze, łącznie z tym, który ją odkrył, zapisują w lewej kolumnie kartki z notesu 8 słów, które skojarzyły im się z ilustracją.

Na ilustracjach znajdują się przedmioty, postaci oraz sytuacje, takie jak np. biedronka, kosmonauta czy zima.

O skojarzenia do nich nietrudno, co jednak zrobić, gdy na myśl przychodzą nam wyłącznie oryginalne i ciekawe hasła? W tej grze bardziej od oryginalności liczy się bowiem zgodność i wspólność skojarzeń!

Domyśl się, co kojarzy się Twoim przyjaciołom i rodzinie ze słowem „biedronka”, zgarnij jak największą liczbę punktów i wygraj!

Dzięki czytelnym ilustracjom w Unanimo można grać również z dziećmi oraz tymi, którzy dopiero uczą się języka polskiego. A dla zaawansowanych graczy przewidziano kilka dodatkowych wariantów rozgrywki, takich jak Unanimo na czas, w drużynach albo z „zakazanymi literami”, od których nie będą mogły rozpoczynać się kojarzące nam się z danym obrazkiem hasła.

Polecamy tę świetną grę do wspólnej zabawy z całą rodziną, ale także na imprezy, gdzie na pewno rozrusza i rozbawi całe towarzystwo, niezależnie od ich planszówkowego stażu!

Planowana data premiery:  druga połowa grudnia 2016 r.

Sugerowana cena detaliczna:  59,95 zł.

Link do produktu na stronie wydawnictwa: Unanimo

Instrukcja do pobrania: Unanimo - instrukcja PL