Kto z nas nie fantazjował kiedyś o spotkaniu złotej rybki albo tajemniczego dżina z lampy; jednym słowem kogoś, kto spełniłby te nasze legendarne trzy życzenia? Pieniądze, uznanie, miłość, dom z ogrodem, nowe auto, podróż dookoła świata... Marzyć można tak naprawdę o wszystkim, jednak z reguły każde z pragnień dotyczy innej sfery naszego życia: chcemy czegoś materialnego, jak pieniądze, czegoś stałego, jak nadludzkie umiejętności, no i czegoś dla świata - w końcu nie jesteśmy aż takimi egoistami!

W takim właśnie klimacie marzeń i tajemniczości utrzymana jest gra Trzy Życzenia. Jest ona bardzo szybka, jedna rozgrywka zajmie Wam około 5 minut, a udział w niej brać może od 3 do 5 osób.

Celem graczy jest zebranie trzech różnych marzeń: supermocy, daru i harmonii świata, oczywiście zanim uda się to innym graczom.

Na początku rundy każdy uczestnik ma przed sobą trzy zakryte karty, których treści nie zna żadna z siedzących przy stole osób. Od tej pory każdy z graczy może w swojej turze wykonać dwie z czterech dostępnych akcji:

  • podejrzeć dowolną kartę,
  • zamienić miejscami dwie karty,
  • przetasować trzy i podejrzeć jedną z nich,
  • ogłosić zakończenie gry.

Gra kończy się w momencie, gdy któryś z graczy ogłosi jej zakończenie, jednak należy pamiętać, że można to zrobić wyłącznie jako jedyną akcję w swojej turze. Następnie gracze, którym udało się zebrać trzy różne życzenia podliczają swoje punkty i na ich podstawie wyłaniają zwycięzcę.

Ze względu na krótki czas trwania jednej rundy, Trzy Życzenia dają nam również możliwość rozgrywki seryjnej. Do gry dołączone są specjalne znaczniki, dzięki którym możemy oznaczać zwycięzców poszczególnych rund. Gdy ktoś zbierze ich 5, otrzymuje tytuł wielkiego mistrza Trzech Życzeń. Istnieją również karty specjalne, które sprawiają, że automatycznie przegrywamy lub przeciwnie - pozwalają nam na szybszą drogę do zwycięstwa, czy nawet mistrzowskiego tytułu.

Ta dynamiczna i bardzo przyjemna gra świetnie sprawdzi się w sytuacji, gdy nie mamy zbyt dużo czasu, lub tak naprawdę nie wiemy, ile go mamy - wystarczy wyciągnąć pudełko i rozegrać tyle partii, na ile akurat mamy ochotę. Lekki klimat dopełniają zabawne grafiki na kartach, które prezentują się naprawdę wyśmienicie! 

Warto jednak pamiętać, że Trzy Życzenia to gra blefu. Umiejętność zachowania pokerowej twarzy, trzymania emocji na wodzy oraz intuicyjnego wyczucia, bardzo się przyda podczas tej szybkiej i zabawnej gry, nie raz decydując o zwycięstwie lub przegranej!