Ile motyli znajduje się w stosie? Jakie zwierze jest drugie od spodu? Czy żab pojawiło się tyle samo co papug? Na te oraz wiele innych pytań będziecie musieli odpowiedzieć w najnowszej grze wydawnictwa Rebel!

Tropico to świetna zabawa dla 2 do 8 osób, która szybko i sprawnie przetestuje Waszą zdolność zapamiętywania. W grze mogą wziąć udział zarówno dorośli, jak i dzieci od 8 roku życia.

Zasady rozgrywki są proste. Na początku nalezy przetasować dwustronne karty i utworzyć z nich stos stroną z pytaniem ku górze. Następnie pięć kart z wierzchu należy powoli odwracać i odkładać na bok, tworząc z nich stos zwierząt. Zadaniem graczy jest zapamiętanie stworzeń, ich kolorów, oraz kolejności w stosie.

Nastęnie gracze spoglądają na pytanie znajdujące się na wierzchu pierwszego stosu. Wachlarz pytań jest szeroki, a każde z nich wymaga od uczestników zabawy wykazania się dobrą pamięcią. Gracze będą musieli na przykład wskazać, którego koloru w stosie jest najwięcej, jakie zwierze jest na spodzie, albo czy więcej jest papug, czy kameleonów.

Gracze udzielają odpowiedzi, używając do tego specjalnych kart - rogi kart zawierają odpowiedzi wskazujące zwierzęta, kolory oraz ilości, zaś dwa z nich dodatkowo pozwalają odpowiedzieć na pytania Tak/Nie. Aby odpowiedzieć, gracze kładą zakryte karty w ten sposób, aby narożnik zawierający wybraną odpowiedź wskazywał na stos kart. Gdy wszyscy udzielą odpowiedzi, karty są odsłaniane.

Jeśli wszyscy gracze odpowiedzieli tak samo, nie sprawdza się, czy była to odpowiedź poprawna. Zamiast tego karta z pytaniem jest odwracana i dokładana na stos zwierząt. Oznacza to, że im bardziej jednogłośni będą gracze, tym szybciej będzie rósł poziom trudności!

Jeśli natomiast odpowiedzi graczy były różne, należy sprawdzić, która z nich jest poprawna. W tym celu publicznie prezentuje się karty zwierząt w stoasie (nie zmieniająć ich kolejności!). Gracze, którzy odpowiedzieli poprawnie, dostają po jednej karcie z wierzchu stosu.

Co jeśli nikt nie odpowiedział poprawnie? Wówczas kartę z pytaniem należy odłożyć na spód stosu. Zwycięzcą zostaje gracz, który odpowiadając poprawnie zdobędzie pięć kart.