Pokolenie Harry’ego Pottera – wychowane na książkach J.K. Rowling i ich filmowych adaptacjach, dorastające wraz z bohaterami. Szczęśliwi posiadacze wspomnień o magicznym dzieciństwie. I choć dorośliśmy, wielu z nas wciąż ma sentyment do tych opowieści i postaci. Nadal pamiętamy, do jakiego domu chcieliśmy należeć i kto był naszym ulubionym bohaterem serii.

A twórcy gier dbają, żebyśmy o tym nie zapomnieli.


Dla małych i dużych

Połączenie Dobble z Harrym Potterem to naszym zdaniem strzał w dziesiątkę – zarówno jedno, jak i drugie powstało, by bawić ludzi niezależnie od wieku, płci i innych czynników społeczno-kulturowych. Ba, jesteśmy pewni, że gdyby tylko powstała zaczarowana wersja tej gry, uczniowie Hogwartu graliby w nią co wieczór w swoich pokojach wspólnych i dormitoriach! Wszyscy wiedzą bowiem, jak wiele zabawy potrafi zapewnić proste poszukiwanie par.

W tej wersji zasady Dobble pozostają bez zmian: w solidnej, metalowej puszce kryje się 55 kart, a na każdej z nich znajduje się 8 symboli związanych ze światem czarodziejów. Dowolne 2 karty w talii łączy zawsze dokładnie jeden wspólny symbol – jego odnalezienie i nazwanie to nasze podstawowe zadanie. W dołączonej do gry instrukcji znajdziemy aż 5 trybów rozgrywki.

Dobble Harry Potter to doskonały pomysł na upominek dla każdego fana serii. Nieważne, czy nasz odbiorca ma 6 lat i dopiero wkracza w świat magii, czy też od dawna nie jest dzieckiem, ale ma ogromny sentyment do książkowej lub filmowej sagi. W Dobble wiek nie ma znaczenia – każdy ma szanse na świetną zabawę oraz trening spostrzegawczości i refleksu.


Dla fanów większego kalibru

Również rynek gier planszowych zaczerpnął co nieco z uniwersum Harry’ego Pottera. Z połączenia klasycznych deckbuilderów i magicznego świata powstała bardzo udana przygodówka Harry Potter: Hogwarts Battle. To kooperacyjna gra karciana, w której wcielamy się w najznamienitszych bohaterów sagi, by zmierzyć się z drużyną czarnych charakterów, którzy stopniowo, miejsce po miejscu, próbują podporządkować sobie świat czarodziejów.

Bitwa o Hogwart składa się z 7 scenariuszy – pierwsze mają nas zapoznać z mechanizmami gry i nauczyć skutecznego budowania talii. Wraz z kolejnymi poziom trudności będzie rósł, prowadząc nas stopniowo do najważniejszego starcia. Tylko dzięki dobremu przygotowaniu będziemy mieli szansę na zwycięstwo!

Co ważne Harry Potter: Hogwarts Battle nie jest wyłącznie pustą adaptacją, uniwersalną grą ze sztucznie przyklejonym tematem. Tutaj wszystko powstało przez Harry’ego Pottera i dla niego, a zabawa jest niezwykle ciekawa i klimatyczna. Dodatkowo twórcy gry stworzyli ją tak, by jednocześnie była przyjazna dla początkujących i satysfakcjonująca dla bardziej zaawansowanych fanów planszówek.


Dla kolekcjonerów

No dobrze, ale przecież nie samymi grami człowiek żyje! W przerwach między kolejnymi partiami, a także w paczkach z prezentami dla fanów przygód młodego czarodzieja z pewnością znajdzie się miejsce na coś, co zostało stworzone, by cieszyć oko i wywoływać wspomnienia. Kolekcjonerskie figurki Funko właśnie po to powstały – fenomenalnie prezentują się na półkach, w otoczeniu książek czy filmów z serii.

Co ciekawe, wśród figurek Funko znajdziemy nie tylko najpopularniejsze postaci w klasycznych, prostych wydaniach. Wielu bohaterów nosi charakterystyczne stroje, które osadzają ich w konkretnym kontekście, odnosząc się bezpośrednio do wydarzeń z książek czy filmów. To bardzo fajna sprawa, pozwala bowiem dobrać figurkę idealnie do odbiorcy i tego, za co najbardziej pokochał dane uniwersum. Syriusz w psim ciele czy Ron szybujący na miotle od razu wywołują uśmiech na twarzy fana.