Po długich miesiącach starań z radością informujemy, że ruszyły prace nad grą "Timeline: Polska". Będzie to kolejna gra z serii "Timeline", w której gracze odgadują kolejność wydarzeń historycznych, ale tym razem będą to tylko wydarzenia dotyczące Polski. 

Gra, podobnie do "Timeline: Wynalazki" i "Timeline: Nauka i Odkrycia", będzie samodzielna, ale będzie można ją łączyć z innymi częściami. Zawierać będzie 110 kart, na których znajdą się wybrane wydarzenia kulturalne, polityczne i ekonomiczne związane z historią Polski. Ze względu na spójność z całością serii oraz ze względu na docelową grupę odbiorców zrezygnowaliśmy z załączania tych wyjątkowo krwawych i traumatycznych wydarzeń (jak Zbrodnia Katyńska i Katastrofa Smoleńska). Podobnie staraliśmy się unikać tematyki kart, które są związane z aktualnymi wydarzeniami politycznymi.

Większość kart w talii jest skupiona na konstruktywnych i pozytywnych wydarzeniach naszej historii, ewentualnie na ciekawostkach. Zdecydowana mniejszość dotyczy smutnych kart naszej historii, jako że gra ma służyć wzbudzeniu pozytywnych emocji w związku z naszym krajem i jego historią.

Konsultanci:

  • mgr Łukasz Wieliński, doktorant na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego
  • mgr Marcin Zaród, nauczyciel z grupy Superbelfrzy RP, Nauczyciel Roku 2013
  • mgr Marcin Paks, nauczyciel z grupy Superbelfrzy RP
  • mgr Marcin Polak, Edunews.pl

Patronat medialny objęły serwisy Edunews.pl i ZnadPlanszy.pl

Poniżej prezentujemy wstępne grafiki, które pojawią się na kartach. Karty są bardzo małe, więc został położony nacisk na przejrzystość i jednoznaczność grafik. Chcielibyśmy aby były one takim oknem w przeszłość, spojrzeniem przez lunetę na historię naszego kraju.