- Cóż to za dziwaczne symbole na mapie?! 
- Psssst! To zakodowane oznaczenia miejsc, w których tajniacy musza nawiązać kontakt z agentami ze swojej organizacji!

Pamiętacie Tajniaków? Ta gra zagościła na niejednej imprezie i podbiła Wasze serca w niesamowitym tempie. Z resztą nie bez powodu otrzymała tyle nagród: zdobyła Golden Geek Award, jako zwycięzca w kategoriach "gra rodzinna" i "gra imprezowa", zajęła też drugie miejsce w kategorii "Gra Roku 2015". Tym bardziej miło jest nam poinformować, że już niebawem nakładem naszego wydawnictwa ukaże się nowa wersja tego tytułu - Tajniacy: Obrazki -  która reprezentuje niemal identyczną mechanikę, a jednocześnie przenosi skojarzenia na zupełnie nowy poziom. Zastosowane w niej rozwiązania ubarwią rozgrywkę i pozwolą inaczej spojrzeć na ulubioną grę.

Podstawowe zasady pozostają niezmienne - należy podzielić się na dwie równoliczne drużyny, a każdy z powstałych zespołów musi wybrać swojego szefa. Przywódcy drużyn siadają po jednej stronie stołu, a pozostali, czyli Tajniacy, po drugiej. Między graczami rozkłada się karty z hasłami-kryptonimami, pod którymi ukrywają się agenci obu drużyn, a także postaci neutralne. Kto jest kim wiedzą tylko szefowie, którzy od początku gry są w posiadaniu specjalnego klucza.

To właśnie zadaniem przywódców jest przekazanie drużynie, którzy agenci są sprzymierzeńcami, każdorazowo mogą jednak użyć wyłącznie jednego słowa i liczebnika. Skojarzenie powinno naprowadzić drużynę na odpowiednie karty, natomiast liczba wskazuje, z iloma hasłami powiązana jest podpowiedź. Reszta należy do drużyny, która może się naradzać i ustalać wersję interpretacyjną, po czym wskazuje wybrane przez siebie karty. Ważne jest, aby nie trafić w hasła przeciwników (przybliżając ich tym samym do zwycięstwa) i wystrzegać się czającego się gdzieś na planszy zabójcy, który sprawia, że automatycznie przegrywamy.

Główną zmianą w stosunku do pierwszej wersji gry jest zastąpienie słów na kartach obrazkami, przez co hasła, pod którymi ukrywają się agenci, stają się jeszcze bardziej symboliczne. Może to być zarówno ułatwienie (znalezienie odpowiednich skojarzeń stanie się prostsze, bo będzie ich więcej), jak i dodatkowa trudność (w przypadku obrazków nasz tok myślenia może bardziej odbiegać od tego, który prezentuje reszta drużyny). Jedno jest pewne - w tej wersji rozgrywka nabiera dodatkowego kolorytu i pozwala na nowo odkryć niezwykły świat skojarzeń!