Zostań agentem i podróżuj w czasie w tej eksploracyjnej grze narracyjnej.

Z radością informujemy, że trwające od wielu tygodni negocjacje dotyczące wydania polskiej edycji gry T.I.M.E Stories zakończyły się sukcesem. Podstawowa wersja gry oraz 3 pierwsze dodatki otrzymają szansę na ukazanie się we w pełni spolszczonej edycji za pośrednictwem akcji crowdfundingowej (czyli tzw. finansowanie przez społeczność), którą planujemy przeprowadzić. Oczywiście to od wspierających będzie zależało ostateczne wydanie tytułu, jednak bardzo wierzymy w powodzenie całego przedsięwzięcia.

Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z zamieszczonym poniżej opisem gry.

Odkryliśmy sposób na podróże w czasie, jednak błędy i paradoksy jego kontinuum zagrażają stabilności wszechświata. Agencja T.I.M.E została stworzona po to, aby zapobiegać ich powstawaniu i tym samym chronić ludzkość.


Witajcie agenci

Wasze szkolenie dobiegło końca, lada moment dostaniecie swój pierwszy przydział. Wasze drużyny zostaną przeniesione w czasie, a waszym zadaniem będzie odnaleźć i zapobiec powstaniu paradoksu czasowego, jaki może wystąpić w przeszłości, ratując tym samym teraźniejszość i przyszłość.

Komunikujcie się ze sobą i współpracujcie tak, aby pokonać wszelkie niebezpieczeństwa, które staną wam na drodze.

Nie wiemy, gdzie wystąpi paradoks i jaki będzie miał charakter, więc zanim zaczniecie działać, musicie poznać otoczenie i zidentyfikować swoje cele. Wykonajcie swoją misję, tak szybko, jak tylko jest to możliwe. Pamiętajcie, że możecie podchodzić do każdego zadania tyle razy, ile będzie to konieczne.

Każda iniekcja Tachionowa pozwalająca na przeniesienie waszych umysłów do ciał określonych osób kosztuje niemałą fortunę, dlatego nie zawiedźcie nas!


 Opis gry

Autor: Manuel Rozoy

Ilustracje: Benjamin Carré, David Lecossu, Pascal Quidault.

T.I.M.E Stories to narracyjna gra planszowa...

Gracze będą przeżywać przygody w różnych światach, również rzeczywistościach równoległych do naszej, widząc wszystko oczami swoich bohaterów. Będą walczyć, prowadzić poszukiwania, starając się wykorzystać spryt i zdobywając zaufanie poznanych postaci… oraz pozostałych agentów.

Każdy gracz będzie miał sposobność wcielić się w swoją postać i ją odgrywać w takim zakresie, w jakim tylko będzie chciał. Każdy scenariusz gry to nowy świat, nowe postacie, nowe zasady, a także nowe niespodzianki.

Edycja podstawowa zawiera system do gry T.I.M.E Stories oraz pierwszy scenariusz zatytułowany Asylum.

  • Gra dla od 2 do 4 graczy.
  • Dla osób od 14 roku życia.
  • Czas rozgrywki: około 90 minut w jednej sesji (gra posiada system zapisu, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie jednego scenariusza przez wiele sesji).

Zawartość pudełka


System T.I.M.E Stories: Eksploracja talii

Scenariusze gry zbudowane są z talii kart, które przedstawiają miejsca, postacie, przedmioty oraz wszystko co, co gracze mogą odkryć podczas swoich misji.

Miejsca przedstawione są tak, jak widzą je bohaterowie prowadzeni przez graczy. Każdy gracz umieszcza swojego agenta powyżej karty, którą ma zamiar zbadać, a następnie każdy z graczy czyta kartę, którą w ten sposób odkrył. Podczas zwiedzania rozmaitych lokacji gracze odkrywają liczne informacje i wskazówki, mogą jednak wpaść w pułapki i spotkać groźnych przeciwników....


Scenariusze

Do gry T.I.M.E Stories tworzone są scenariusze, które gwarantują nowe doświadczenia. Edycja podstawowa gry jest potrzebna do ich rozegrania. Scenariusze są od siebie niezależne i mogą być rozgrywane w dowolnej kolejności.

Równolegle z premierą podstawowej wersji gry ukażą się po polsku 3 pierwsze scenariusze:

  • The Marcy Case
  • A Prophecy of Dragons
  • Under the Mask

Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami o grze na stronie BoardGameGeek.