Zapowiedź nowej gry planszowej

dla łowców nagród,

najemników i przemytników


 

Wszystko, co o mnie mówią, to prawda.– Lando Calrissian, Han Solo: Gwiezdne wojny - historie

Z dala od tętniących praworządnym życiem wieżowców Coruscant rozciągają się dzikie i niebezpieczne Zewnętrzne Rubieże stanowiące dla większości mieszkańców galaktyki jedynie wylęgarnię szumowin i nikczemników, którą lepiej pozostawić w spokoju. Jednak najbardziej buńczuczne galaktyczne męty na skraju znanego wszechświata widzą okazje i szanse na bogatą przyszłość. Jeśli przetrwasz w bezprawiu i surowych warunkach Zewnętrznych Rubieży, możesz z zabiedzonego łapserdaka stać się jednym z najsławniejszych awanturników galaktyki.

Z dumą zapowiadamy Star Wars: Zewnętrzne Rubieże - nowiusieńką grę planszową pełną łowców nagród, najemników i przemytników dla 1-4 graczy, którą rozpoczynasz jako niewiele jeszcze znacząca na przestępczej arenie postać z wielką ambicją wsławienia się w galaktyce i pozostawienia po sobie śladu w archiwach. Przemierzając swoim statkiem kraniec kosmosu, z pewnością spotkasz najznamienitsze osobistości sagi Gwiezdnych Wojen, które pomogą Ci zyskać (złą) sławę, kredyty i reputację.

Zadanie to nie jest proste, gdyż krążące po Zewnętrznych Rubieżach patrole skonfliktowanych frakcji galaktyki będą ścigać gnidy takie jak ty, które są solą w ich oku. Do tego inni początkujący łajdacy będą próbować rozsławić własne imię i podbudować reputację twoim kosztem, widząc cię jedynie jako kolejne zlecenie. Czy jesteś w stanie utrzymać się pośród nikczemników na Zewnętrznych Rubieżach i stać się żywą legendą Galaktyki?


Chwała i zła sława

Podczas serii tur gracze będą podejmować się niebezpiecznych misji i zleceń, ulepszać swoje maszyny oraz wyczyniać inne cuda, aby zyskać rozgłos we wszystkich zakamarkach znanego wszechświata.

10 punktów sławy zapewni Ci zwycięstwo i ugruntuje Twoją pozycję pośród najznamienitszych szumowin galaktyki niezależnie od tego, jaką ścieżką podążysz. W tej części galaktyki możesz zdobyć rozgłos na wiele sposobów, zaspokajając osobiste ambicje stanowiące cel postaci, wypełniając misje i zlecenia, parając się przemytem lub likwidując patrole różnych frakcji walczących o wpływy, a jeśli dołożysz do tego wystawne życie i obnoszenie się luksusem, na który trwonisz swoje ciężko zarobione kredyty, z pewnością osiągniesz sukces.

Każdy łotr w zewnętrznych rubieżach szuka własnej ścieżki do zwycięstwa, jednak każda taka podróż zaczyna się w prostym statku. Twoje plansze gracza i statku pozwalają śledzić rozwój Twojej sławy i mają miejsca na kartę postaci, sprzęt, reputację, modyfikacje, misje i zlecenia.

Plansze gracza i statku to centrum zarządzania twoją przygodą z miejscami na postać, misje i zlecenia, załogę, modyfikacje i wiele więcej.

Nie zostaniesz legendą, błąkając się bez celu po planetach i gapiąc w gwiazdy. Musisz wziąć się do roboty, przemierzać galaktykę w poszukiwaniu sławy, przecinając niebezpieczne tunele hiperprzestrzenne pomiędzy porozrzucanymi po zewnętrznych rubieżach planetami, przy okazji unikając wrogich patroli, niszczycielskich wirów oraz innych śmiertelnych niebezpieczeństw czyhających na Ciebie na drodze do chwały.

Bogactwa i niebezpieczeństwa Zewnętrznych Rubieży czekają na Ciebie!

Wykonując powierzone Ci misje, niejednokrotnie natkniesz się na patrole Huttów, Syndykatów Przestępczych, Imperium i Rebeliantów, które mogą stanowić jedynie drobną niedogodność stojącą na twojej ścieżce do zwycięstwa. Czasem zniszczenie wyjątkowo opornego patrolu zaowocuje pożądanym rozgłosem, a wykonywanie misji dla jednej z wielu frakcji pomoże Ci ją sobie zjednać i pozyskać pomocnego sprzymierzeńca. Jednak wspieranie jednego stronnictwa może sprawić, że ucierpi na tym Twoja reputacja wśród innych frakcji. Gdy narobisz sobie wrogów, wyznaczą nagrodę za Twoją głowę i będą Cię ścigać jak Galaktyka długa i szeroka.

Bez statku daleko nie polecisz, nawet jeśli nie jest jakąś szczególnie olśniewającą maszyną. Każda niedoszła legenda zaczyna ze statkiem startowym, który daje szansę postawić pierwsze kroki w przestępczym światku. Wraz ze wzrostem prestiżu powiększa się również twój budżet, co pozwoli ulepszać statek, a nawet wymienić go na lepszy model, na przykład zmodyfikowany YT-1300. Jeśli będziesz mieć szczęście i spełnisz odpowiednie warunki, możliwe, że siądziesz nawet za sterami jednej z kultowych gwiezdnowojennych maszyn jak Sokół Millenium.

Jeśli spełnisz cel niepozornego zmodyfikowany YT-1300, możesz odwrócić kartę i odkryć na co stać legendarnego Sokoła Milenium.


Weź swój los w swoje ręce

Czymże byłby statek bez pilota? W Zewnętrznych Rubieżach możesz wcielić się w jedną z ośmiu kultowych szumowin, posiadających unikatowy zestaw umiejętności oraz osobisty cel, którego wypełnienie przyniesie sławę i pozwoli na rozwinięcie nowych talentów. Możesz ruszyć na poszukiwania najszybszego statku w galaktyce jako Han Solo, zostać łowcą nagród wykonując ryzykowne zlecenia jako Boba Fett, dokonywać sabotażu imperialnych bastionów jako Jyn Erso albo zbijać fortunę na przemycie jako Lando Calrissian. Kiedy postać osiągnie swój osobisty cel oprócz sławy zyskuje kolejną umiejętność ułatwiającą dalszą „karierę” w Zewnętrznych Rubieżach.

Podróżując od planety do planety spotkasz wiele innych sławnych postaci, które będą chciały towarzyszyć w Twoich eskapadach. Może przyłączy się do Ciebie potężny i lojalny Chewbacca, znany skądinąd szanowany biznesmen Hondo Onaka lub inny wsławiony nikczemnik zaoferuje Ci swoje usługi. Skompletowanie idealnej załogi zdecydowanie ułatwia zwycięstwo, uzupełniając statek o nowe umiejętności i zdolności. Jednak jeśli za któregoś z członków twojej ekipy wyznaczona jest nagroda, pozostali gracze mogą go ścigać – to czy będziesz go bronić, czy wydasz łowcy głów na korzystnych dla was obojga warunkach, zależy wyłącznie od Ciebie.


Szczwane szuje

Zarówno postaci jak i załoganci, aby przetrwać i zyskać sławę, wykorzystują przeróżne umiejętności, które są wielce przydatne podczas przygód w Zewnętrznych Rubieżach - na koniec swojej tury dobierasz kartę niespodziewanego spotkania. Każdy radzi sobie z nimi inaczej. Czarujący Lando Carlisian wywinie się z tarapatów, wykorzystując mistrzowską perswazję, za to Doktor Aphra będzie polegać na umiejętności ukrywania się, aby podstępnie ominąć zagrożenie. Galaktyka Star Wars jest wypełniona akcją i przygodami, a każdy sektor opowiada własną legendę.

Jeśli podczas takich niespodziewanych wydarzeń zabłyśniesz talentem, możesz wiele zyskać, jednak niespodziewane spotkania będą Cię trzymać w napięciu, wymagając zdania testu konkretnych umiejętności. Będziesz próbować wpłynąć na kogoś i namówić na partię w sabaka na absurdalnie wysokie stawki lub skradając się pozyskać sprzęt dla komórki Rebelii z imperialnego garnizonu.

Nawet kiedy sława i kredyty wydają się być na wyciągnięcie ręki, krytyczne niepowodzenie może zrujnować nie tylko Twoją reputację, ale również statek. Kości testów używane są również podczas walki i misji, które składają się z serii wyzwań rozstrzyganych w oparciu o Twoje umiejętności. Z patrolami różnych frakcji siedzącymi Ci na ogonie, pośród urzekających nikczemnością manowców Zewnętrznych Rubieży, zlecenia nigdy nie będą prostym przewiezieniem towaru z jednej planety na drugą.


Na krawędzi

Wsławisz swe imię łapiąc zlecenia od Huttów, okradając Przestępcze Syndykaty, czy przemycając nielegalny towar pod nosem Imperium? Takie i wiele innych zleceń czeka na Ciebie w Zewnętrznych Rubieżach. Pamiętaj, przed skokiem w hiperprzestrzeń należy zebrać załogę i ustawić współrzędne!

Stwórz swoją legendę i zamów Zewnętrzne Rubieże w przedsprzedaży już dziś!