Wielkie europejskie miasta u progu epoki renesansu - to właśnie wtedy rozwijała się nie tylko nauka, ale także postęp technologiczny, widoczny w architekturze, rzeźbie i malarstwie. To czas wielkich zmian na całym świecie, ale przede wszystkim czas, gdy świat lśnił niewyobrażalnym splendorem.

Przez lata zachwycaliśmy się lekkością cudownej gry strategicznej "Splendor", jednej z najbardziej nagradzanych gier planszowych wszechczasów. A jeszcze w tym roku w nasze ręce trafia rozszerzenie do tej wspaniałej gry – "Splendor: Miasta". Sprawdź jak stare strategie sprawdzą się tym razem i opracowuj całkowicie nowe, wykorzystując cały zestaw nowych możliwości. "Splendor: Miasta" pozwala bowiem handlować kamieniami szlachetnymi nie tylko w Europie, ale też w krajach Dalekiego Wschodu! Przekonajcie się sami, co tak naprawdę ma do zaoferowania Orient i jak wiele nowych strategii wymusi na graczach… Aż 4 dodatki w jednym rozszerzeniu pozwolą Ci odkryć cztery zupełnie nowe, orientalne twarze "Splendoru". Od teraz poszczególne rozgrywki będą różnić się od siebie jeszcze bardziej, a sama gra nie straci nic a nic ze swojej prostoty i elegancji!

Oczy zwrócone na wschód

Pierwsze spotkanie z rozszerzeniem "Splendor: Miasta" prowadzi właśnie do samych Miast. Brugia, Lyon, Lizbona, Sewilla, Wenecja, Florencja, Piza – każde z tych miast pragnie wyjątkowych klejnotów, które może im dostarczyć tylko naprawdę wykwalifikowany i zręczny jubiler. Ale ze wszystkich jubilerów biorących udział w walce o przychylność miasta i prestiż, ostatecznie zdobędzie je tylko jeden….

W dodatku Miasta płytki arystokratów z podstawowej wersji gry zastępowane są nowymi, dwustronnymi płytkami miasta. Podobnie jak arystokraci, miasta te mają wymagania, które muszą zostać spełnione. Jednak żeby zdobyć miasto, musisz pokonać innych graczy, bo w tym dodatku poziom rywalizacji jest naprawdę duży, bo gra toczy się o naprawdę wysoką stawkę…

Szlak do Orientu

Drugi dodatek, Placówki handlowe, prowadzi przez „Szlak do Orientu” i pozwala cieszyć się radością podróżowania i eksploracji nowych lądów. Wraz z odkryciem dróg morskich do Indii każda gildia otrzymała możliwość postawienia tam nowych placówek handlowych. Kto najszybciej i najlepiej przystosuje się do nowych praw rządzących światowym handlem klejnotami? Nowe zasady sprawiają, że każdy gracz będzie musiał szczególnie uważnie obserwować swoich przeciwników, zwłaszcza wtedy, gdy rozgrywka zbliża się już ku końcowi!

Dodatek Placówki handlowe umożliwia korzystanie z aż 5 różnych specjalnych zdolności. Dodatkowa plansza „Szlak do Orientu” nieznacznie skróci rozgrywkę, ale wprowadzi do niej jeszcze więcej emocji! Jeszcze więcej punktów prestiżu, skarbów, które można zdobyć. No i te wspaniałe herby, którymi zaznaczać będziemy osiągnięte cele….

Egzotyka na wyciągnięcie ręki

Wraz z trzecim dodatkiem wreszcie docierasz do krajów Orientu! Przed Tobą świat pełen nowych możliwości i nieznanych wcześniej atrakcji – wschodnie kraje otwierają granice handlowe z Europą, co wraz z zupełnie nowymi kartami rozwoju daje naprawdę mnóstwo sposobów na pomnożenie swoich zysków i ostateczną wygraną.

Dodatek Orient to zupełnie nowe kupieckie strategie i aż 30 nowych kart Orientu. Używa się ich jednocześnie z kartami rozwoju z podstawowej wersji gry, co znacznie zwiększa możliwości kombinowania w swojej turze. Karty te oferują m.in. możliwość skopiowania bonusu z innej karty rozwoju lub rezerwację arystokraty. Egzotyczne bogactwa przyciągają coraz to nowszych klientów – czy zdołacie dopasować się do dynamicznie zmieniającej się sytuacji?

Poszerzamy strefę wpływu

Ekspansja powoduje wzrost umiejętności kupieckich, a stawki w kolejnych dodatkach "Splendoru: Miasta" są przez to coraz wyższe. Im więcej europejskich miast jest zaangażowanych w handel kamieniami szlachetnymi, tym więcej konfliktów istnieje między nimi. Zbudowanie twierdzy staje się więc koniecznością dla kupców, chcących chronić swoje bogactwo przed zakusami rywali.

Twierdze, czyli ostatni dodatek znajdujący się w rozszerzeniu, w największym stopniu daje odczuć napięcia między kupcami, a co za tym idzie – znacząco zwiększa poziom interakcji między graczami. Po zakupie karty rozwoju będziecie musieli podjąć trudną decyzję – umocnić swoje na planszy czy wyeliminować z rozgrywki twierdze przeciwników? Co zrobić najpierw? Gdy twoja twierdza znajduje się na karcie, tylko ty możesz dokonać zakupu karty rozwoju, a gdy na tej samej karcie znajdą się trzy twierdze, możesz próbować ją podbić! Twierdze to prawdziwa wojna umysłów, dodatek polecany najbardziej zaawansowanym graczom, którym zwykła rozgrywka nie dostarcza już wystarczających emocji.

Nowa era Splendoru

"Splendor: Miasta", cztery dodatki w jednym rozszerzeniu, dają niezrównaną szansę na rozwinięcie opcji, jakie dawała znana i lubiana gra podstawowa. Premiera gry przewidywana jest na przełomie sierpnia/września 2017 roku.