Zapraszamy do zapoznania się z naszymi aktualnymi informacjami z wydawnictwa REBEL.

Prezentujemy w nich między innymi nowe zapowiedzi, a także aktualizujemy informacje o dacie premiery w przypadku kilku wcześniej zapowiedzianych gier.

KATALOG WYDAWNICTWA REBEL:

Trafił do nas katalog gier naszego wydawnictwa, który można obejrzeć klikając na poniższy obrazek:

TRAILERY DO GIER WYDAWNICTWA MATAGOT:

Zapraszamy do zapoznania się z krótkimi trailerami do:  


Megawojownicy

Obrazek

Trailer Megawojowników na YouTube

Baronia

Trailer Baronii na YouTube

NOWE ZAPOWIEDZI:

Kamienie w kieszenie -  Szybka, prosta gra, zasady da się wytłumaczyć w mniej niż minutę. Gracze jednocześnie będą wskazywać grzyby, na których rosną kamienie szlachetne, ale zbiorą je tylko Ci gracze, którzy jako jedyni wskazali danego grzyba. Kamienie mają kilka kolorów, co wpływa na ich wartość. Czasami trzeba zbierać kombinacje różnych, albo skupić się na tych, które najbardziej wartościowe są pojedynczo. Tyle! :) Sprawdzi się jako przerywnik pomiędzy bardziej wymagającymi grami, a także idealnie trafi w gusta dzieci (sprawdziliśmy!).
Cardline: Dinozaury - W tej grze sprawdzisz swoją wiedzę na temat dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, a także naszych przodków. Aby zwyciężyć, musisz poprawnie umieścić wszystkie swoje karty odpowiednio szacując długość lub wagę. W grze nie tylko sprawdzisz swoją wiedzę na temat rozmiarów, ale także dowiesz się, kiedy żyły poszczególne gatunki i czy w ogóle miały szansę się spotkać.
Timeline: Nauka i Odkrycia - Tym razem zgadywać będziemy rzeczy i wydarzenia ściśle powiązane z nauką i odkryciami. Dużym plusem tego zestawu jest fakt, że można go połączyć z Timeline: Wynalazki, dzięki czemu ilość haseł i kombinacji znacząco zwiększa liczbę kombinacji!
Story Cubes: Batman - Rzuć 9 kostkami, na których znajdziesz 54 obrazki ściśle powiązane ze światem Batmana: Joker, Kobieta Kot, Batmobil i wiele innych. Przyjrzyj się im i zacznij snuć opowieść, zaczynając od słów "W cieniu Gotham..." Historię opowiedz w oparciu o dziewięć obrazów, które wypadły na kostkach. Zacznij od dowolnego z nich, najlepiej od tego, który jako pierwszy przykuł twoją uwagę.
Story Cubes: Muminki - Rzuć 9 kostkami, na których znajdziesz 54 obrazki ściśle powiązane ze światem Muminków: Muminka, Małą Mi, Mamę Muminka i wiele innych. Przyjrzyj się im i zacznij snuć opowieść, zaczynając od słów "Pewnego dnia w Dolinie Muminków..." Historię opowiedz w oparciu o dziewięć obrazów, które wypadły na kostkach. Zacznij od dowolnego z nich, najlepiej od tego, który jako pierwszy przykuł twoją uwagę.

Teby - klasyka wśród gier familijnych, pierwsza gra wykorzystująca mechanikę nazwaną potem "listwą Prinza" polegającą na tym, że tury graczy są wykonywane przez tego z nich, który jest na samym końcu. Jeśli dołożymy do tego śliczną oprawę graficzną, niebanalny temat wykopalisk archeologicznych i zarządzenie ryzykiem w postaci "kopania" skarbów  z woreczka otrzymujemy obowiązkową pozycję w kolekcji każdego fana gier planszowych.


Uwaga: Gra będzie posiadała w pełni spolszczoną planszę oraz karty, na przykład zamiast nazwy "Warshau" nasze oczy cieszyć będzie polska nazwa "Warszawa".

Potworne przepychanki - urocza prosta gra dla najmłodszych, w której będziemy starali się wepchnąć na arenę kolejne potworki w postaci drewnianych meepli. Musimy uważać, aby żadnego potworka już znajdującego się na arenie z niej nie wypchnąć, bo skutkuje to nagrodzeniem przeciwników płytkami potworów. Ten kto zbierze najwięcej płytek - wygrywa!
Smocza dolina - zręcznościowa gra w której za pomocą magicznych różdżek będziemy pomagać latać małym smokom. Naszym zadaniem będzie bezpiecznie wylądować w smoczej dolinie, nim zły czarnoksiężnik wróci do swojej wieży. Jest to gra kooperacyjna, w której wszyscy grają wspólnie.

AKTUALIZACJA DAT PREMIERY:

Obrazek Szeryf z Nottingham – niestety zmuszeni jesteśmy przesunąć datę premiery. W fabryce dopiero powstają matryce do druku. To oznacza, że gra najprawdopodobniej trafi do sprzedaży w grudniu 2015 roku. Niestety wydawca zdecydował się na przeniesienie produkcji z Europy do Chin, co opóźnia wydanie jej dla wszystkich partnerów, na wszystkich rynkach. Staramy się, aby przynajmniej część nakładu trafiła do nas wcześniej, ale jeszcze nie wiemy czy będzie to możliwe.

PRZECIEKI Z WYDAWNICTWA:

Cywilizacja: Poprzez Wieki - prace nad nią trwają pełną parą, właśnie robimy korektę tłumaczenia kart w międzyczasie grając w partnerami z Czech Games Edition w nową edycję, omawiając zmiany, dyskutując na balansem, zgłaszając nasze sugestie. Nowa edycja jest w 95% ukończona, zostało kilku liderów i parę Cudów Świata, co do których dyskutujemy nad wprowadzonymi zmianami.

Na chwilę obecną jeszcze nie możemy nic zdradzić. Po zakończeniu prac, Vlaada Chvátil, autor tej gry napisze obszerny artykuł omawiający wprowadzone poprawki i opisujący dlaczego zdecydował się na takie, a nie inne rozwiązania i co one wniosą do gry. Artykuł ten przetłumaczymy na język polski, ale już teraz możemy powiedzieć, że jesteśmy więcej niż zadowoleni z wprowadzonych poprawek :)

Otrzymaliśmy także od Czechów plik pokazujący kilka kart z grafikami nowej edycji. Nie są one jeszcze finalne, pozostało parę poprawek do zrobienia, ale pokazują jak będzie wyglądała nowa edycja. Zdjęcie poniżej, zapraszamy do dyskusji na temat 3 edycji w wątku o grze: Cywilizacja: Poprzez Wieki na forum gry-planszowe.pl