Jest 2018 rok

Copernicon w Toruniu. Ogłaszamy polskie wydanie piątej edycji Dungeons & Dragons. Ta decyzja sprawiła, że z wydawcy planszówkowego staliśmy się również wydawcą gier fabularnych. Gier, które większość pracowników Rebela tak uwielbia, przy których spędziła setki, jeśli nie tysiące godzin. Jedni wolą "nasze Dedeczki" a inni "Dwudycję" czy gry w klimacie "Cthulhu", nie wspominając już o wszechobecnych "Indiaskach" czy nowej erze gier fabularnych dla dzieci.

Wszystkich nas łączy jedna pasja do erpegów.

Pasja, którą chcemy się dzielić. Ze wszystkimi.

W zeszłym roku dołączyliśmy do międzynarodowej akcji RPGaDAY. Akcja moża i nieduża, podparta ideą, która trafiła do nas w stu procentach.

Ideą tą jest dzielenie się tym, co w naszym hobby najpiękniejsze. Koncentracja na tym co sprawia, że wciąż wracamy do tej charakterystycznej formy rozrywki. Na tym, co najbardziej sprawia nam radość.

RPGaDAY odbywa się w sierpniu. Każdego dnia zostajemy zmotywowani do pokazania światu, co nas bawi w grach fabularnych. W zeszłym roku były to konkretne pytania zadawane przez autora, takie jak "Jaki był Twój najbardziej odjechany pomysł na postać?" czy "Jak wciągnąć nowych do RPG?".

Co nowego w tym roku?

W tym roku są to słowa. Słowa, które każdy z nas może sobie zinterpretować po swojemu i... odpowiedzieć na nie w dowolny, możliwy sposób.

Przetłumaczyliśmy 31 angielskich słów na jak najbliższe im odpowiedniki. Często oznacza to, że zamiast jednego słowa, pojawiają się dwa albo i trzy. Należy wybrać którekolwiek z nich i... dać ponieść się swojej wyobraźni!

Nie ma znaczenia, czy narysujesz swojego arcy-wroga, czy zrobisz zdjęcie ulubionego dodatku do D&D albo czy nagrasz live i opowiesz nam o swojej najstraszniejszej sesji. Ważne, że weźmiesz udział w akcji razem z nami i zaprosisz do udziału innych. Dzięki temu caly internet zapełni się wspaniałymi doświadczeniami z RPG, co może stworzyć wiele okazji do głębszych rozmów bądź... zainteresować zupełnie zielonych.

Akcję uruchamiamy na fanpage rebel.pl 1 sierpnia. Codziennie o 8:00 oczekujcie na grafiki z naszymi nowymi pytaniami! Komentujcie, udostępniajcie i dzielcie się pasją do RPG! No i pamiętajcie o hasztagach #RPGaDAY i #RPGaDAY2019 :-)

No to startujemy z #RPGaDAY!

Pomysłodawcą akcji RPGaDAY jest David F. Chapman - pisarz, twórca (którego możemy znać z prac nad Doctor Who: Adventures in Time and Space, Conspiracy X, Buffy the Vampire Slayer RPG czy All Flesh Must Be Eaten) no i prowadzący bloga Autocratik. Na swoim kanale YouTube David przybliża nam ideę, która przyświecała mu organizując rok po roku akcji, a także skąd pomysł na jej... odświeżenie.