Chyba każdy entuzjasta gier planszowych zgodzi się z tym, że doskonale nadają się one na prezent. Urodzinowy, imieninowy, z okazji dnia kobiet, chłopaka czy złotej rybki… choć może póki co zostańmy przy zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. Nic tak pięknie nie prezentuje się pod choinką, jak solidne (i foremne, a co za tym idzie łatwiejsze do zapakowania!) pudełko. No i jest to jeden z niewielu prezentów, które obdarowany może użyć od razu po wigilijnej kolacji! 

Pozostaje tylko odwieczne pytanie: którą grę wybrać?

Poniżej znajdziecie kilka naszych najgorętszych propozycji, a jeśli potrzebujecie ich jeszcze więcej, serdecznie zapraszamy do naszego Centrum Prezentowego!

Warto się pośpieszyć, ponieważ święta tuż za rogiem, a prezent musi przecież pokonać szmat drogi w saniach Świętego Mikołaja, zanim wyląduje pod waszą choinką!


Nauka i rozrywka

Pierwszymi odbiorcami, jacy przychodzą nam na myśl zarówno w kontekście prezentów, jak i gier, są oczywiście dzieci. Kiedy szykujemy upominki dla najmłodszych, zwykle zależy nam na ich funkcjonalności – dobrze, aby oprócz dostarczania rozrywki wspierały także rozwój. Na szczęście twórcy gier o tym nie zapominają, a na rynku pojawia się coraz więcej świetnych tytułów skierowanych do małych odkrywców.

Z rozwijania dziecięcych (i nie tylko!) umysłów słynie Cortex – uniwersalna i szybka karcianka. Zadaniem graczy jest jak najszybsze rozwiązywanie pojawiających się na stole zadań: labiryntów, puzzli, zapamiętywanek… Dzięki dynamicznemu sposobowy gry prezent nada się idealnie dla tych, którym zwykle ciężko usiedzieć w miejscu… Z kolei wszystkich fanów zwierząt powinna ucieszyć Fauna – gra planszowa, w której będziemy starali się jak najtrafniej określić wielkość, wagę oraz miejsce występowania różnych gatunków.


Cała zabawa przed nimi

Z racji tego, że grono fanów planszówek stale się powiększa, wielu z nas ma do obdarowania osoby, które dopiero poznają najlepsze na świecie hobby. Jeśli chcemy skutecznie rzucić przynętę i zachęcić kogoś do odkrywania świata gier, warto sprezentować mu któryś z klasyków – w końcu miliony zadowolonych graczy na świecie nie mogą się mylić, prawda?

Dla tych, którzy uwielbiają proste rozwiązania i nie przepadają za długimi instrukcjami, świetnie nada się Splendor. To gra ekonomiczna oparta bardzo zmyślny mechanizm napędzania silnika produkcyjnego. Możemy zagrać wiele partii pod rząd, a zmiennie układy kart zapewnią nam niepowtarzalne rozgrywki. Z kolei osoby ceniące klasyczne planszówki powinny łatwo przekonać się do serii Wsiąść do Pociągu. Budowanie tras kolejowych za pomocą kolorowych wagoników i odpowiednich kart to zajęcie niezwykle przyjemne.


Starzy wyjadacze

Powiedzmy to sobie szczerze: znalezienie prezentu dla nowych graczy nie stanowi problemu, bo cały świat planszówek stoi przed nimi otworem. Co jednak z tymi spośród naszych znajomych, którzy mają już pokaźną kolekcję gier? Jeśli nie podejrzeliśmy ich listów do Świętego Mikołaja i nie wiemy, o jakich tytułach marzą, naszym ratunkiem będzie zajrzenie do sklepowych zakładek z nowościami. Istnieje spora szansa, że nie poczynili jeszcze zakupów, chociażby ze względu na świąteczne wydatki.

Na szczęście ostatnie tygodnie były wyjątkowo łaskawe pod względem ciekawych tytułów. Wytrawni gracze, którym nie straszne rozbudowane planszówki z wieloma drogami do zwycięstwa, z pewnością zwrócą uwagę na Coimbrę. To gra optymalizacyjna – naszym zadaniem jest utrzymywanie zrównoważonego rozwoju, który zapewni nam jak najwięcej punktów na koniec gry. Ciekawym i oryginalnym prezentem dla fana planszówek będzie również Charterstone – gra ekonomiczna, którą będziemy odkrywali w ramach kolejnych partii. Na samym początku uczestnicy mają dostęp do niewielkiej ilości elementów i ograniczonego obszaru mapy. Przez 12 kolejnych rozgrywek będą poznawali nowe możliwości i zasady, a po zakończeniu kampanii otrzymają pełną grę, do której mogą wracać w dowolnej chwili.


Przypominamy, że na stronie naszego sklepu – o, tutaj – jak co roku czeka na Was Centrum Prezentowe, a w nim jeszcze więcej pomysłów z podziałem na różnorodne kategorie! Niezależnie czy szukacie upominku dla rodziców, dziadków, par, nastolatków czy imprezowiczów, z pewnością znajdziecie tam to, czego szukacie. Dodatkowo wszystkie podchoinkowe polecanki mają specjalne, świąteczne ceny, a zamówione do 20 grudnia z pewnością dotrą do Was przed Świętami!