Rozpoczął się grudzień, więc bez skrupułów możemy wyciągnąć kartony z ozdobami, zamówić choinkę i odpalić na cały regulator świąteczną playlistę. A przede wszystkim możemy w końcu zdradzić, co nasze dzielne elfy szykowały dla Was przez ostatnie miesiące! Bo choć w grudniu mniej jest premier, przedsprzedaży i zapowiedzi, cały Rebel pracuje pełną parą, by Wasze planszówki dotarły na czas, a odliczanie do świąt było jeszcze przyjemniejsze.

Przygotuj się na święta z rebelowym przewodnikiem

Ręka do góry, kto pamięta z dzieciństwa kalendarze adwentowe ze słodyczami – pierwsze testy silnej woli i codzienną walkę z pragnieniami. Byliście w tej grupie, której udawało się wytrwać i otwierać jedno okienko dziennie, czy już 1 grudnia pałaszowaliście radośnie całą zawartość? Dla obu obozów przygotowaliśmy w tym roku coś wyjątkowego!

Rebelowy kalendarz adwentowy to 24 tajemnicze okienka, kryjące w sobie mnóstwo niespodzianek. Znajdziecie w nim zarówno specjalne sklepowe okazje i upominki, jak i wyjątkowe pomysły na grudniowe aktywności. Dzięki nim będziecie mogli jeszcze lepiej zaplanować swój miesiąc i zadbać o świąteczną atmosferę. Nasze elfy nie raz zaskoczą Was humorem i pomysłami, które umilą odliczanie.

No i najważniejsze – u nas nawet najbardziej niecierpliwi będą musieli zaczekać z otwieraniem kolejnych okienek aż nadejdzie odpowiedni dzień! Ustawcie sobie powiadomienia i codziennie wpadajcie do nas, żeby wspólnie celebrować ten wyjątkowy okres w roku!

Zrób sobie przerwę na planszówkę

Jeśli czekanie nie jest Waszą mocną stroną, zawsze możecie umilić sobie czas grając w planszówki (nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy o nich nie wspomnieli, prawda?). Ostatnio pojawiło się kilka nowości, które warto wypróbować, a okołoświąteczne spotkania mogą być do tego doskonałą okazją!

Niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania naszych najbliższych, możemy zaprosić ich na wyjątkową wyprawę. W grze Śladami Darwina wcielamy się w badaczy, którzy będą odkrywali nowe tereny, badali rozmaite gatunki zwierząt i formułowali teorie naukowe na ich temat. To niezwykle prosta pod względem zasad gra kafelkowa, która zmusza nas do nieustannego planowania, by wybrać najbardziej opłacalne ruchy i efektywnie tworzyć zestawy. A do tego jest przepięknie ilustrowana i niesie ze sobą dodatkowy walor edukacyjny! 

Serca graczy z pewnością podbije też Tajemnica w 5 minut – dedukcyjna gra rodzinna, w której wspólnie poszukujemy symboli, zdobywamy wskazówki i staramy się wykluczyć kolejnych podejrzanych. Czas na rozwiązanie zagadki jest mocno ograniczony, więc musimy działać szybko i sprawnie podejmować decyzje. Z doświadczenia wiemy też, że tego typu angażujące zabawy świetnie sprawdzają się do odciągania uwagi dzieci, gdy w wigilijny wieczór chcemy podrzucić prezenty pod choinkę! 

Długie, zimne wieczory zachęcają do cyklicznych spotkań w stałym gronie, a te z kolei brzmią jak świetna okazja, by w końcu sięgnąć po jakąś grę typu legacy. Jeśli macie ochotę na wciągającą przygodę, Wasze potrzeby na pewno zaspokoi Wsiąść do Pociągu: Legacy - Legendy Zachodu, w którym rozgrywamy specjalną kampanię złożoną z 12 rozgrywek, rozwijając amerykańską kolej końca XIX wieku. Realizowanie tras nadal pozostaje głównym celem gry, ale szybko okaże się, że nasze strategie muszą być znacznie bardziej elastyczne, bo kolejne rozgrywki przyniosą nowe zasady i sekretne elementy-niespodzianki.

A skoro mowa o grudniowych spotkaniach z najbliższymi – macie już pomysł, co im podarować?

Wybierz najlepszy prezent na święta

Od lat obstajemy przy swoim: znalezienie idealnego upominku na święta wcale nie jest trudne. Wystarczy dobrać odpowiednią grę planszową! To coś więcej niż zwykły prezent – planszówka zostanie z obdarowanym na długo i zapewni mu wiele godzin doskonałej zabawy. Dając komuś grę, składamy tak naprawdę pewnego rodzaju obietnicę: deklarujemy, że zależy nam na relacji i chcemy spędzać wspólnie wartościowy czas. A przy tym, bądźmy szczerzy, niewiele jest prezentów tak foremnych jak gry, co znacznie ułatwia ich pakowanie!

Jeśli wciąż zastanawiacie się, jaką planszówkę wybrać, zapraszamy do naszego Centrum Prezentowego. Jak co roku nasi eksperci wybrali dla Was najlepsze propozycje, a następnie podzielili je na kategorie związane z wiekiem, poziomem zaawansowania i zainteresowaniami obdarowywanych. Znajdziecie tam wartościowe gry dla dzieci, prezenty dla chłopaka i dziewczyny, upominki dla dziadków i wiele, wiele więcej! 

Psst! Zamawiając gry z Centrum Prezentowego pamiętajcie o kodzie rabatowym PODAREK. Gdy wpiszecie go w koszyku, zadziała magia świąt i ceny obniżą się o 15%.

Daj się ponieść świątecznej atmosferze

W niektórych okienkach rebelowego kalendarza adwentowego znajdziecie wskazówki, jak przygotować się do świąt. Jednak grudzień to nie tylko czas dekorowania, gotowania i pieczenia. Jeśli macie taką możliwość, możecie zaangażować się w jedną ze świątecznych zbiórek albo podjechać do najbliższego schroniska dla zwierząt i sprawdzić, czego potrzebuje. Przede wszystkim jednak pamiętajcie, że dobro zaczyna się od małych, codziennych gestów. Więc może w tym szczególnym czasie odstąpmy pionki osobie, która chciałby grać konkretnym kolorem, albo bądźmy cierpliwi, gdy ktoś nie zrozumie za pierwszym razem zasad nowej gry. 

Mamy nadzieję, że ten grudzień będzie wyjątkowy. Do zobaczenia podczas otwierania kalendarza!