Zapraszamy do zapoznania się z naszymi aktualnymi informacjami z wydawnictwa REBEL.

Prezentujemy w nich między innymi nowe zapowiedzi gier, które wydamy w 2016 roku.

O datach premier i dostępności będziemy informować na bieżąco.

NOWE ZAPOWIEDZI:

Imago

Twoim zadaniem jest pokazać hasło tak, aby inni gracze je odgadli, a do dyspozycji 61 przezroczystych kart z namalowanymi prostymi elementami, za pomocą których musisz skonstruować coś, co naprowadzi innych graczy. Nakładasz proste elementy jeden na drugi, łączysz je, przesuwasz, wprawiasz w ruch - co tylko przyjdzie Ci do głowy.
Imago to świeże i bardzo dobre podejście do zabawy typu kalambury, ale nadające się dosłownie dla każdego. Nie musisz umieć rysować, nie musisz się wygłupiać pokazując dziwne rzeczy. Tutaj możesz doświadczyć tego, co najlepsze w kalamburach, a Waszym ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia!

Obrazek Krwawa Oberża

To gra o bardzo mocno zarysowanym temacie. Krwawa Oberża oparta jest na autentycznej historii wsi Peyrebeille we Francji, w której grupa ubogich farmerów wpadła na pomysł założenia oberży w której będą okradać nocujących tam podróżnych. Gracze wcielają się w role oberżystów chcących jak najbardziej wzbogacić się na łupieniu swoich gości, maskując ten proceder przed policją i odwiedzającymi. W efekcie ich działań wiele osób, które zdecydują się zatrzymać w tej oberży, już nigdy jej nie opuści...

 Obrazek Kasa i Spluwy

W opuszczonym magazynie grupa gangsterów, która właśnie obrabowała bank przystępuje do podziału łupów. Niestety o ile współpraca podczas rabunku przebiegała bezproblemowo, o tyle ocena ilości serca włożonego w przeprowadzenie akcji, a tym samym należnego "wynagrodzenia" staje się kością niezgody.
Jeśli lubicie gry w których trzeba trochę pogadać, przekonać innych do swoich racji, nawiązać krótotrwałe sojusze, które i tak bardzo często są zrywane to Kasa i Spluwy jest grą dla was.

 Obrazek Troyes

Odtwórz średniowieczną historię miasta Troyes rozwijając je i walcząc o sławę. W roku 1200 w mieście zostaje położony fundament pod katedrę, niestety nie zostanie ona ukończona przez cztery kolejne stulecia na skutek rozmaitych wydarzeń wpływających na miasto.
W grze wcielisz się w jedną z bogatych rodzin z regionu Szampanii, która dzięki swoim wpływom będzie rekrutować i nadzorować pracę rozmaitych osobistości w jednej z trzech kluczowych dziedzin: religii, wojskowości oraz służby publicznej.

 Obrazek Duplik

Nowa edycja szalonej zabawy. Weź kartę z bardzo szczegółowym i niejednokrotnie udziwnionym obrazkiem, postaraj się opisać ją innym graczom nim minie 90 sekund, tak, aby możliwie najdokładniej go narysowali. Następnie sprawdźcie czy udało im się zaliczyć sekretne założenia. Tutaj nie liczy się styl malunku, jeśli je wypełniasz. Postać ma trzymać rękę nad głową? Trzyma? No to punkt, nieistotne, że ręka to tylko prosta kreska z palcami, a głowa raczej przypomina żarówkę.

Obrazek 7 Samurajów

Gra kooperacyjna, w której 7 Samurajów staje w obronie wioski napadniętej przez hordę bandytów.
Posiada prostą mechanikę, która mimo to niejednokrotnie postawi graczy przed trudnymi wyborami, czy walczyć z danym bandytą, czy bronić wioski, czy może ruszyć na pomoc samurajowi w potrzebie. Jest do tego dość trudna już na początkowych poziomach, na najtrudniejszych stanowi mordercze wyzwanie.

 Obrazek Wyścig tytanów

Wyścig tytanów przez rozmaite krainy z możliwością użycia super mocy i poprzeszkadzania innym graczom w gronie nawet do 6 osób. Sprytna mechanika oparta na specjalnych kościach, taktyczna rozgrywka na planszy wraz z blokowaniem ruchu innych graczy, niedługi czas gry oraz różnorodne plansze do przebycia zapewniają grze długą żywotność.

 Obrazek World of Tanks: Ostatni Bastion

Drugie rozszerzenie gry karcianej World of Tanks, tym razem wprowadzające na pole bitwy pojazdy japońskie, nowe osiągnięcia, zasady specjalne, czołgi uniwersalne, karty zniszczeń spowalniające talię i kilka innych rozwiązań.
 Obrazek Telestrations (brak jeszcze polskiej nazwy)

Rysowany głuchy telefon. Niewiele jest gier które potrafią aż tak rozbawić towarzystwo posiadając tak proste zasady.
W środku pudełka znajdziecie plastikowe bloczki wielokrotnego użytku oraz ścieralne pisaki, za pomocą których będziemy odgadywać skojarzenia.
Rozpoczynając grę otrzymujemy hasło, które zapisujemy na pierwszej stronie. Podajemy nasz bloczek dalej otrzymując nowy od sąsiada i sprawdzamy jakie jest na nim hasło. Następnie staramy się możliwie najwierniej je narysować, bowiem ten bloczek znów przekażemy dalej komuś, kto nasz malunek będzie musiał opisać. Czynność powtarzamy kilka razy, aż nie wróci do nas bloczek z naszym hasłem. Następnie weryfikujemy ciąg skojarzeń za poprawne dostając punkty. Brzmi prosto, prawda? I takie jest, ale gwarantujemy, że ciągi skojarzeniowe znajomych to rzecz, która rozbawi wszystkich do łez :)
PS: Ścieralne pisaki wykonane są w jakiejś niesamowitej technologii, malunki można zetrzeć nawet palcem, zostaje po nich tylko suchy pyłek, który nie brudzi.