Guyancourt, Francja; Gdańsk, Polska; 30 stycznia 2018 r.

ASMODEE PRZEJMUJĄC REBEL SP. Z O. O. ROBI PIERWSZY KROK NA POLSKIM RYNKU I WZMACNIA SWOJE WPŁYWY W EUROPIE.

Grupa Asmodee ogłosiła dzisiaj, że rozmowy nad przejęciem firmy Rebel Sp. z o. o. zakończyły się powodzeniem.

Założony w 2003 roku przez Piotra Kątnika i Pawła Piechotę Rebel jest dystrybutorem gier planszowych oraz akcesoriów, w tym także od wielu lat produktów Grupy Asmodee i jej partnerów.

Połączenie katalogu produktowego Asmodee z możliwościami Rebela w Polsce z pewnością przełoży się na możliwość rozpowszechniania na tym rynku nowych gier pochodzących od partnerów grupy Asmodee.

Dzięki tej operacji Grupa Asmodee będzie miała bezpośredni dostęp do najszybciej rozwijającego się rynku w Europie o wartości 95.000.000 € (395.000.000 PLN).


"Cieszymy się z umocnienia naszej pozycji na polskim rynku poprzez nowy poziom współpracy z firmą Rebel. Jesteśmy partnerami od ponad 10 lat, ale ten krok pozwoli nam przenieść wydawanie gier planszowych w Polsce na nowy poziom."

Stéphane Carville, dyrektor generalny Asmodee Group.

"Z dumą dołączamy do Grupy Asmodee, z którą dzielimy tę samą filozofię: koncentrację na naprawdę dobrych grach. Polski rynek jest bardzo wymagający i potrzebuje produktów najwyższej jakości. Jako część Grupy Asmodee będziemy mogli poszerzyć i zróżnicować nasz asortyment gier planszowych i karcianych, dzięki czemu nasza oferta będzie miała szansę dotrzeć do jeszcze większej grupy odbiorców w Polsce."

Piotr Kątnik, CEO firmy Rebel


O Asmodee:

Grupa Asmodee jest wiodącym międzynarodowym wydawcą gier z siecią dystrybucyjną w Europie, Ameryce Północnej i Chinach. Do najbardziej znanych tytułów Grupy Asmodee, publikowanych lub dystrybuowanych w imieniu kluczowych partnerów wydawniczych, należą: Catan, Ticket to Ride, Splendor, Dobble/Spot it!, Gwiezdne Wojny: X-Wing, 7 Cudów Świata, Dixit, Takenoko, Abyss, Timeline, Jungle Speed. W niektórych krajach Europy Asmodee prowadzi również dystrybucję najpopularniejszych kolekcjonerskich karcianek takich jak Pokemon, Yu-Gi-Oh! czy Magic. Asmodee ma swoją siedzibę w Guyancourt, we Francji.

O Rebelu:

Rebel to istniejąca od prawie 15 lat firma zajmująca się dystrybucją, sprzedażą oraz wydawaniem własnych gier. Lider na polskim rynku planszówkowym, właściciel największego internetowego sklepu z grami w Polsce. We współpracy z kluczowymi partnerami wydawniczymi dystrybutor polskich wersji gier takich jak Ticket to Ride, Small World, 7 cudów świata, Splendor, Dixit, Dobble, Jungle Speed, Timeline. Oryginalny wydawca takich gier Domek, Drako i K2, które zdobyły uznanie graczy na całym świecie. Rebel ma swoją siedzibę w Gdańsku, w Polsce.