Na mało co czekamy tak bardzo, jak na święta Bożego Narodzenia. Okres ten kojarzy się nam wszystkim przede wszystkim z dobrym jedzeniem, spotkaniami z rodziną, Last Christmas, choinką, śniegiem i prezentami. Większość z tych rzeczy wymaga od nas pewnych przygotowań, które pomimo tego, że zajmują mnóstwo czasu, dają nam niezliczoną ilość przemiłych wspomnień. Czujemy się zmęczeni, ale i szczęśliwi.

Dla nas – Rebeliantów – bardzo podobnym okresem jest czas jesiennej edycji Festiwalu Gramy oraz Targów Gra i Zabawa. Jest to impreza, którą wspieramy od samego początku jej powstania. Fuzja, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Połączenie dwóch idei, którego efekt to największa impreza planszówkowa w kraju. Prawdziwe Święto Gier Planszowych.

Strefa Festiwalu Gramy

Sercem GRAMY jest hala wypełniona stolikami do gry oraz ponad 1500 planszówek, od prostych gier imprezowych po zaawansowane strategie. Imponująca liczba 800 różnych tytułów, w tym osławiona sala Essen z perełkami z największych targów gier planszowych SPIEL. Na miejscu obsługa w Żółtych Koszulkach będzie pokazywać i tłumaczyć zasady gier planszowych, a także pomoże w wyborze gry dla siebie. To idealna okazja zarówno dla planszówkowych wyjadaczy, jak i dla osób nieobeznanych z tym hobby, aby możliwie szybko i bezproblemowo znaleźć coś dla siebie. W tym roku pojawi się także Strefa Gości, na której posłuchać będzie można wykładów dotyczących bezpośrednio branży gier. Całkowitą nowością jest także Strefa Livestreaming, o której więcej informacji pojawi się w przeddzień imprezy.

 

Strefa Targowa

Targi Gra i Zabawa to cykliczne wydarzenie, integrujące w jednym miejscu i czasie projekty z zakresu rozrywki i hobby – gry planszowe, logiczne, karciane, puzzle, klocki, zabawki, komiksy, itp. Targom towarzyszy szereg wydarzeń specjalnych – bogaty program o charakterze edukacyjno-rozrywkowym. W tym roku będzie okazja odwiedzić ponad 70 stoisk wypełnionych po brzegi atrakcjami! W programie są konkursy i turnieje, w których można wygrać atrakcyjne nagrody. A jeżeli mowa już o nagrodach, to najwięcej do wygrania mają uczestnicy finałów Mistrzostw Polski w grę Domek oraz Marco Polo. Wisienką na torcie podczas imprezy będzie przyznanie tytułu Gry Roku Targów, na którą liczą największe polskie wydawnictwa planszówkowe.

 

Rebel na XV edycji GRAMY

Rebel na Gramy to moc atrakcji na 6 niezależnych strefach:

  • Sklep Rebel (A13), gdzie będzie można zaopatrzyć się w najświeższe tytuły wydawnictwa, a także w bestsellery, przejść się Aleją Gier czy zagrać w takie hity jak np. Terraformacja Marsa. 
  • Strefa Cortex (A17), która pozwoli nam przenieść się do prawdziwej intelektualnej siłowni. Gra, która już została okrzyknięta jako „Mądre Dobble”, jest czymś, co na pewno warto zobaczyć. 
  • Strefa Domek (A23), w której będziemy mieć okazję zaplanować i wybudować dom swoich marzeń. Znacznie szybciej, czyściej i przyjemniej niż w przypadku standardowych remontów :) 
  • Strefa IceCool (A18), która przeniesie nas do rozpstrykanej szkoły dla pingwinów! To tu możesz spróbować tej wyjątkowej gry zręcznościowej, która z miejsca stała się hitem wśród dzieci z całej Polski. 
  • Strefa Wsiąść do Pociągu (A14) to niepowtarzalna możliwość zwiedzenia całego świata ze wszystkimi wersjami Wsiąść do Pociągu. 
  • Strefa Story Cubes (B27) z niesamowicie kreatywnym konkursem sprawdzającym nasze umiejętności rysowania i opowiadania historii zainspirowanej wyrzuconymi na kostkach obrazkami. 
  • Strefa Rebel Off (B22) to miejsce, gdzie uwalniamy po wyjątkowo niskich cenach nasze tytuły oraz gry uszkodzone. To pierwszy punkt, który koniecznie należy odwiedzić w sobotę, tuż przed otwarciem targów :)

Nasze gry w dużych ilościach będziecie w stanie przetestować na gralni Festiwalu Gramy. Pełna lista dostępna jest na stronie www.festiwalgramy.com a listę 20 GRAM, czyli gier polecanych przez wolontariuszy, można znaleźć poniżej.

Rebel na Targach Gra i Zabawa to nie tylko atrakcje związane ze strefami, to także turnieje gier planszowych dla rodzin, dzieci i tych bardziej wymagających.

Do zobaczenia na GRAMY! Mamy nadzieję, że te święta spędzimy razem :)