Witaj w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie! Dołącz do jednego z domów, załóż szatę i dumnie reprezentuj swoje barwy. Gryfoni, Puchoni, Krukoni i Ślizgoni – wszyscy mają równie szanse i będą mogli spróbować swoich sił w walce o tytuł Mistrza Pojedynków. Aby wygrać, niezbędny będzie nie lada spryt, trafne przewidywanie ruchów przeciwników i umiejętność zachowania zimnej krwi nawet wtedy, gdy inni celują w nas swoimi różdżkami, gotowi rzucić zaklęcie. 

To co, zaczynamy zabawę?


Ku chwale domu

Harry Potter: Mistrz Pojedynków to imprezowa gra blefu, w której rywalizujecie, by zdobyć jak najwięcej punktów dla swojego domu. Każdy z uczestników przyjmuje odpowiednie barwy i wybiera jedną z 8 unikatowych różdżek dostępnych w grze. Warto sprawdzić wcześniej, która najlepiej leży w Twojej dłoni i współgra z Twoją magiczną osobowością! 

Oprócz magicznych atrybutów, w rozgrywce ważne są karty zaklęć. Nie tylko cieszą oko złoceniami, ale też stanowią serce całej zabawy! W każdej rundzie będziemy w tajemnicy przed innymi wybierali, czy zagramy kartę Drętwoty, czy Przejęzyczenia (to nic takiego, zdarza się każdemu). Ta pierwsza oznacza bezpośredni atak na innego gracza, podczas gdy druga tylko go udaje, sugerując przeciwnikom niebezpieczeństwo.


Różdżki w dłoń

Gdy pierwsze strategiczne decyzje zostaną podjęte, nadchodzi pora na wybranie potencjalnych celów! Po odliczeniu do 3 chwytacie za swoje różdżki i wskazujecie wybraną osobę. W tym miejscu macie chwilę, by przyjrzeć się, w kogo wycelowane są różdżki i podjąć ostateczną decyzję, co do rzucania zaklęcia. Pamiętajcie, że to gra blefu – inni gracze, podobnie jak Wy, mogą mieć przygotowaną kartę Przejęzyczenia i próbują tylko sprytnie Was zastraszyć!

Następnie wszyscy równocześnie rzucają zaklęcia... albo się przed nimi bronią! Każdy z graczy może wykorzystać kartę wybraną na początku albo rzucić zaklęcie Protego, które pozwoli uniknąć oszołomienia, a tym samym utraty cennych punktów. 


Tylko dla najlepszych

No dobrze, ale o co tak naprawdę walczymy? Czy sława i satysfakcja to jedyne nagrody , które na nas czekają? Oczywiście, że nie! Pod koniec każdej rundy wszyscy gracze, którzy nie zostali oszołomieni zaklęciem Drętwota i nie skorzystali z zaklęcia Protego, będą mieli dostęp do podziału cennych nagród. Są wśród nich punkty dodawane do puli domu, ale też bonusy wpływające nieco na rozgrywkę i punktowanie. Nie martwcie się jednak, to nic skomplikowanego – zasady Mistrza pojedynków od pierwszej do ostatniej, ósmej rundy pozostają równie proste, a rozgrywka jest tak samo emocjonująca!

Jeszcze Wam mało? Pamiętajcie, że do gry możecie zaprosić więcej niż 4 osoby! W takim przypadku będziecie musieli stworzyć drużyny, co zmusi Was do jeszcze intensywniejszych prób odgadywania, co też mają na myśli pozostali gracze. Członkowie drużyny grają do jednej bramki, ale nie mogą konsultować swoich strategii, więc muszą rozumieć się bez słów! I choć brzmi to jak nie lada wyzwanie, satysfakcja ze zwycięstwa jest podwójna, gdy możesz podnieść Puchar Domów wspólnie z przyjacielem.


Od dziecka kręci Cię wymachiwanie różdżką? Wciąż czekasz na swój list z Hogwartu? A może marzysz, by wreszcie usłyszeć słynne: „Brawo! 50 punktów dla Slytherinu!”? Harry Potter: Mistrz Pojedynków to gra dla Ciebie! Już teraz zamów swój egzemplarz w lokalnym sklepie albo u nas – o, tutaj. Premiera 23 września 2022 r.!