Zdolności i style walki

Dina Djarina

w Star Wars: Shatterpoint!


Wojownik znany jako Mandalorianin (a czasem w skrócie nazywany po prostu „Mando”) robi piorunujące wrażenie w swoim kultowym hełmie i charakterystycznej zbroi z beskaru. Uzbrojony po zęby jest gotowy na wszystko – nawet jeśli jego wizerunek zostaje nieco złagodzony przez towarzyszący mu pojazd w kształcie jajka, w którym kryje się uroczy podopieczny, młody Grogu.

Ten duet stanowi jedną z najdziwniejszych drużyn w całej historii Galaktyki, udowadniając jednocześnie, jak potężnym spoiwem może być wspólna walka o życie. Jeszcze przed spotkaniem Grogu, Din Djarin zasłynął jako bezwzględny łowca nagród – to z resztą popularna profesja wśród mieszkańców Mandalory. Wychowywany w ortodoksyjnej tradycji, żyje według surowego kodeksu, nakazującego między innymi ukrywanie twarzy przed innymi.

Punktem zwrotnym w historii Mandalorianina było zlecenie na odzyskanie „Dziecka” – młodej istoty zidentyfikowanej później jako Grogu, która wzbudziła zainteresowanie, wykazując dużą wrażliwość na Moc. Tajemniczym zleceniodawcą okazał się moff Gideon, znany ze swojego upodobania do eksperymentów genetycznych. Niezrażony wysoką pozycją imperialnego oficera Djarin zdecydował się nie oddawać mu Grogu, występując tym samym zarówno przeciwko władzy, jak i Gildii Łowców Nagród, do której należał. Ostatecznie został zmuszony do buntu przeciw wszystkiemu, co do tej pory znał, by znaleźć bezpieczną przystań dla siebie i młodego podopiecznego. Ten niezwykły duet przetrwał dzięki determinacji, sprytowi oraz wyjątkowemu talentowi do znajdowania sojuszników w najbardziej nieoczekiwanych miejscach.

Mandalorianin to utalentowany wojownik, któremu niezwykle trudno dorównać – skryty za wytrzymałą zbroją z beskaru posiada wszystko, co niezbędne, by stawić czoła każdemu, kto spróbowałby zagrozić jego małej rodzinie. Wraz z Grogu stanowią Klan dwóch. Ta zdolność aktywacyjna pozwala na wykonanie zrywu, a następnie przeprowadzenie ataku lub odepchnięcie wroga (o ile otaczamy się jednostkami o konkretnych cechach). I choć Djarin woli unikać korzystania z dziwnych umiejętności swojego podopiecznego, czasem sytuacja po prostu tego wymaga. Odzwierciedla to zdolność aktywacyjna Magiczna łapka! Dajesz!, dzięki której atakowanie naszego duetu staje się znacznie bardziej ryzykowne. Przeciwnik, który spróbuje strzału z dystansu i wyrzuci na kościach co najmniej jedną porażkę, będzie musiał natychmiastowo przyjąć dwa obrażenia. Jak widać nie tylko Jedi potrafią skierować siłę ognia przeciwko impulsywnym wrogom!

Życie łowcy nagród sprawiło, że Din Djarin stał się Nieustraszony i pomysłowy, dzięki czemu ma pewną przewagę, gdy walczy z wieloma wrogami jednocześnie. Jako sprawny wojownik potrafi przekierowywać ciosy jednych atakujących na innych, dzięki czemu jego potencjał w zadawaniu obrażeń rośnie wprost proporcjonalnie do liczby nieosłabionych jednostek, z którymi pozostaje w zwarciu. Naszego bohatera cechuje też znaczne przywiązanie do tradycji odzwierciedlone w zdolności Tak każe obyczaj. Zapewnia ona znaczne bonusy ilekroć któryś z sojuszników zostanie osłabiony. Mandalorianin może wówczas wykonać podwójne leczenie i zmienić pozycję, a jeśli w pobliżu znajduje się sojusznik z odpowiednimi cechami, może usunąć z siebie stan i zdobyć żeton przyczajenia, dający szansę na ukrycie się przed najbliższym atakiem. 

Jako niezwykle utalentowany łowca nagród, Mandalorianin ma dostęp do dwóch stylów walki: jeden z nich odzwierciedla ostrożną próbę zneutralizowania celu, by sprawnie go schwytać, a drugi reprezentuje brutalną siłę niezbędną do szybkiego wyeliminowania przeciwnika. Lecisz w kabinie to elastyczny styl ukierunkowany bardziej na pozostawanie w zwarciu dzięki nieco wzmocnionej tabeli wyszkolenia i podwyższonym atrybutom walki bezpośredniej. Drzewko wyników walki pozwala w tym przypadku na wykonanie dwóch szybkich pchnięć, by następnie dać wybór między zrywem i przygwożdżeniem wroga a rozbrojeniem go i nałożeniem na niego zmęczenia. Niezależnie od wybranej ścieżki na każdym etapie będzie też szansa na zadawanie metodycznych obrażeń, a droga skończy się okazją na taktyczną zmianę pozycji. 

Drugi styl walki Djarina, Lecisz w chłodni, skupia się na zadawaniu szybkich i znaczących obrażeń, dzięki czemu świetnie sprawdzi się, gdy chcemy sprawnie pozbyć się silnego przeciwnika. Za solidną siłę ognia odpowiada Karabin snajperski „Amban” ze swoją porażająco mocną tabelą wyszkolenia, oferującą bezpośrednie zadawanie obrażeń przy najwyższych wynikach. Również atrybuty walki dystansowej są nieco lepsze niż w przypadku wcześniej omawianego stylu. Do tego dochodzi drzewko wyników walki, które na początku skupia się na zadawaniu znaczących obrażeń, by następnie zaoferować wiele możliwości taktycznych: od przemieszczenia się i szansy na skorzystanie ze zdolności Klan dwóch, poprzez szansę na odepchnięcie wroga, aż po okazję do nałożenia na niego zmęczenia i zagrożenia. 

Niezależnie od tego, na jaki styl walki postawimy, Mandalorianin pozostaje niezwykle sprawną i niebezpieczną jednostką. Warto zwrócić uwagę na solidną ochronę, jaką zapewnia mu Zbroja z beskaru – dzięki niej nasz bohater jest wyjątkowo odporny także wtedy, gdy pozostaje się w bitewnym szale. 


Nawet gdy jeszcze był sam, Din Djarin wzbudzał powszechny respekt, jednak teraz, z Grogu u boku, stanowi siłę nie do pokonania. Nie zdołali go dopaść ani imperialni żołnierze, ani Gildia Łowców Nagród, więc na pewno będzie stanowił nie lada wyzwanie również dla Twoich przeciwników podczas rozgrywek w Star Wars: Shatterpoint. A może spojrzą w niewinne oczka Grogu i zdecydują się zostawić go w spokoju? W końcu tylko potwór mógłby zdecydować się na zaatakowanie tego uroczego malucha.

Mandalorianin i Grogu wraz z Greefem Kargą oraz IG-11 czekają na Ciebie w rozszerzeniu Certyfikowana gildia. Wszystkie produkty z serii znajdziesz tutaj, w naszym sklepie.