Mocne strony i synergie

droidów

w Star Wars: Shatterpoint!


W dzisiejszym przeglądzie jednostek w Star Wars: Shatterpoint po raz kolejny przyglądamy się droidom walczącym po stronie Sojuszu Separatystów. Tym razem są to Kraken, superdroid taktyczny, oraz Droidy bojowe B2, które znajdziesz w rozszerzeniu Żądza zniszczenia: Generał Grievious

Każdy, kto miał okazję walczyć przeciw droidom bojowym, wie, że ich możliwości są różne w zależności od rodzaju jednostki. Niektóre są niebezpieczne tylko wtedy, gdy przytłoczą wroga swoją liczebnością, a inne nawet pojedynczo stanowią śmiertelne zagrożenie. Bohaterowie dzisiejszego tekstu z pewnością należą do tej drugiej grupy, reprezentując wszystko to, co najlepsze w siłach Separatystów, które w znacznej mierze opierają się na wykorzystaniu zaawansowanych droidów bojowych. Świetnym przykładem jest Kraken – superdroid o niezwykłych umiejętnościach przywódczych, wyspecjalizowany w maksymalnym wykorzystaniu potencjału swoich podkomendnych. To właśnie on służył hrabiemu Dooku podczas konfliktu między Sojuszem Separatystów a Republiką. 

Jeśli wypatrzysz Krakena na polu bitwy, najprawdopodobniej będzie otoczony innymi droidami bojowymi, co umożliwi mu korzystanie z Sieci taktycznej. Pozwala mu ona na krótko przejąć kontrolę nad innym żołnierzem, by przyjąć pozycję obronną lub wykonać atak. Pasuje to do jego zdolności Nie dajcie im uciec, dzięki której sojusznicze droidy mogą trzymać się blisko – dodatkowy ruch mogą wykorzystać, by wywrzeć presję na wroga lub przygotować się do ataku, który nie mógłby się odbyć, póki przeciwnik pozostawał poza zasięgiem. 

Jak na superdroida przystało, Kraken posiada zdolność przeprowadzenia Pełnej analizy sytuacji na polu bitwy, dzięki której zyskuje większą elastyczność w zarządzaniu rezerwą. Jednak najefektywniej będzie go wykorzystać do przejmowania kluczowych celów – osobiście, podczas gdy droidy bojowe będą osłaniać go na flankach. W takich momentach ujawnia się Determinacja zdobywcy Krakena, która zapewnia mu protekcję i niezłomność

Podczas walki Kraken kieruje się Bezlitosną logiką, co czyni go wszechstronnym i budzącym grozę przeciwnikiem. Specjalizuje się w atakach dystansowych karabinem blasterowym E-5 o znakomitych statystykach wyszkolenia. Ponadto styl ten posiada drzewko wyników walki oferujące wiele szans na odepchnięcie lub przygwożdżenie przeciwnika, a także wybór między zadaniem solidnych obrażeń lub skorzystaniem ze zdolności aktywacyjnej. I choć nasz superdroid zdecydowanie lepiej radzi sobie w atakowaniu z większej odległości, bez trudu stawi czoła słabszym oddziałom również w walce wręcz, zwłaszcza że cechuje go duża wytrzymałość. Zanim zostanie osłabiony, może przyjąć naprawdę sporo obrażeń, a jego Instynkt przetrwania pozwala nie tylko skutecznie się bronić, ale też wymknąć się, by zmienić pozycję na dogodniejszą.

Para droidów bojowych B2 nie jest najprzyjemniejszym widokiem – zwłaszcza jeśli jest się żołnierzem Republiki, który zbliża się do upatrzonej pozycji. Te ciężko opancerzone maszyny mają wszelkie predyspozycje, by skutecznie przeprowadzać Nieustępliwe natarcie, a chwilę później rozpocząć Ciężki ostrzał. Takie połączenie sprawdzi się doskonale do usuwania przeciwników, którzy próbują zabezpieczyć wartościowe cele. Ponadto droidy B2 posiadają Wzmocnione pancerze przeciwenergetyczne, osłaniające je w górnej części. Taka obrona wymaga skoncentrowanego i ciągłego ostrzału – w przeciwnym razie możemy mieć problem z ich zranieniem, o eliminacji nie wspominając.

Jedynym celem droidów bojowych B2 jest szybkie oczyszczanie pola, co odzwierciedla wgrany Protokół pacyfikacyjny. To prosty i skuteczny styl walki nastawiony niemal całkowicie na atak. Dzięki wykorzystaniu blasterów nadgarstkowych mechaniczni zabójcy mogą odpychać wrogów i nakładać na nich rozmaite stany, zadając im jednocześnie znaczące obrażenia. Taki atak będzie dotkliwy dla każdego przeciwnika, nawet wyjątkowo silnych Jedi. Nieco gorzej jest w przypadku walki wręcz, jednak droid B2 jest niebezpieczny nawet gdy po prostu uderza wroga mechaniczną ręką. Solidna opancerzona powłoka sprawia, że ewentualny cios jest dotkliwy, dobrze chroni też przed pociskami wystrzeliwanymi z dystansu. 


To koniec naszej opowieści o droidach bojowych walczących po stronie Sojuszu Separatystów. To od Ciebie zależy, czy włączysz do swoich oddziałów Krakena i jego podkomendnych, czy jednak postawisz na superdroida Kalaniego. A może staną ramię w ramię na czele dwóch osobnych oddziałów? Wybór należy do Ciebie! Wszystkie dostępne zestawy jednostek (i nie tylko) do Star Wars: Shatterpoint znajdziesz tutaj, w naszym sklepie.