Zdolności i style walki

komandosów-klonów

w Star Wars: Shatterpoint!


W dzisiejszej odsłonie przeglądu jednostek w Star Wars: Shatterpoint przyjrzymy się bliżej komandosom-klonom. To właśnie oni, wraz z żołnierzami-klonami, stanowili główną siłę wojskową Republiki Galaktycznej i to im zawdzięcza swoją nazwę jeden z największych konfliktów w historii galaktyki.

Nawet najniżej postawieni żołnierze-klony przechodzą intensywne szkolenie, które ma ich przygotować do skutecznej walki z armią Separatystów. W przypadku komandosów ten proces jest jeszcze bardziej złożony. Trening obejmuje dodatkowe instrukcje i ćwiczenia rozwijające specjalistyczne zdolności takie jak zaawansowane rozpoznanie, walka wspierająca oraz tworzenie oddziałów uderzeniowych. Komandosów cechuje większe zdyscyplinowanie, lepsza celność, znajomość specjalistycznego sprzętu, a także umiejętność koordynowania działań bojowych, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w różnych sytuacjach.

Wysoki stopień zorganizowania w ramach grupy dobrze ilustruje ich Manewr obronny, zapewniający każdej postaci należącej do jednostki możliwość dodatkowego ruchu i zdobycia żetonu przyczajenia. Z kolei Skoordynowany ostrzał pozwala zadać dodatkowe obrażenia za każdym razem, gdy pozostający w zasięgu sojusznik z Republiki Galaktycznej przeprowadza atak. 

Komandosi-klony to specjaliści w szybkim, a jednocześnie ostrożnym przemierzaniu pola bitwy – ich zdolności wrodzone świetnie to odzwierciedlają. Liny wspinaczkowe zapewniają im mobilność, która pozwala sprawnie zajmować lepsze pozycje na wysokościach, a Pancerz komandosa dodaje protekcję, która zmniejszy liczbę przyjmowanych obrażeń w razie ataku. Efekt ten świetnie wspomaga żeton przyczajenia, który możemy zdobyć podczas Manewru obronnego, zwłaszcza że dzięki zdolności Bracia broni posiadanie go zapewnia postaciom niezłomność. W efekcie komandosi są znacznie bardziej odporni, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. 

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, tę wyjątkową grupę żołnierzy cechuje specjalne Wyszkolenie komandoskie. Ten prosty, ale skuteczny styl walki zapewnia dobre wyniki zarówno w atakach bezpośrednich, jak i dystansowych, szczególnie jeśli porównamy to z możliwościami szeregowych żołnierzy-klonów. Podstawową bronią komandosów są karabiny blasterowe DC-17M, jednak gdy zostaną zmuszeni przez okoliczności, mogą wyciągnąć wibroostrza i zaatakować wręcz. W obu przypadkach solidny pancerz komandosa będzie skuteczną obroną, pozostawiając jednocześnie odpowiednią swobodę ruchów. 

Drzewko wyników walki w ramach tego stylu koncentruje się na zadawaniu obrażeń, jednak pozwala też na przygwożdżenie przeciwnika lub strategiczną zmianę pozycji. 


Już niebawem kolejna odsłona opowieści o jednostkach, które możesz wykorzystać do rozgrywek w Star Wars: Shatterpoint, a tymczasem przypominamy o trwającej przedsprzedaży! Zestaw Plany i przygotowania: Generał Luminara Unduli z Komandosami-klonami Republiki już niebawem pojawi się w sprzedaży, a tymczasem aktualne produkty z serii znajdziesz tutaj.