Zdolności i style walki

Jango Fetta

w Star Wars: Shatterpoint!


Odpalajcie plecaki odrzutowe i chwytajcie swoją najlepszą broń! Dziś w przeglądzie jednostek w Star Wars: Shatterpoint zabieramy Was w kosmiczną podróż z Jango Fettem, najbardziej znanym (przynajmniej w swoich czasach!) łowcą nagród w całej galaktyce!

Kariera Jango Fetta była długa i pełna niebezpiecznych wyzwań, jednak udało mu się trwale zapisać na kartach kosmicznej historii. To właśnie jego DNA zostało wykorzystanie przy tworzeniu żołnierzy-klonów Wielkiej Armii Republiki; to jego twarz kryje się pod hełmami legionów, które walczyły przeciw Sojuszowi Separatystów w ostatnich latach przed powstaniem Imperium. 

Nie bez powodu właśnie Jango został wybrany do tego niecodziennego zaszczytu – na przestrzeni lat udowodnił, że jest niezwykle utalentowanym i wszechstronnym wojownikiem. To nie tylko strzelec wyborowy, ale też posiadacz doskonałego instynktu bojowego, dzięki któremu perfekcyjnie posługuje się całym arsenałem różnorodnych broni i narzędzi. Podczas gdy większość łowców nagród wybiera drogę specjalizacji i doskonali wąski obszar umiejętności, Jango stawia na zróżnicowanie, dzięki czemu jest równie biegły w walce bezpośredniej, jak i w ataku dystansowym. Właśnie dlatego był doskonałym kandydatem do replikacji: jeden materiał genetyczny był w stanie wypełnić właściwie każdą niszę bojową. I choć klony radzą sobie świetnie, trudno znaleźć takiego, który wytrzymałby porównanie ze słynnym oryginałem. Na szczęście Jango jest gotów brać udział w aktualnych konfliktach jako wojownik do wynajęcia, by zabezpieczyć przyszłość dla siebie i swojego syna.

Ważnym elementem strategii Jango w walce jest próba obezwładnienia lub zneutralizowania przeciwnika – nasz bohater ma dostęp do wielu środków, które pomogą mu osiągnąć ten cel. Wychowywał się wśród Mandalorian i, podobnie jak oni, korzysta z charakterystycznej zbroi z beskaru, wyposażonej w praktyczny Plecak odrzutowy. Pozwala on na wykonanie skoku i szukanie dogodniejszej pozycji na wyższych poziomach terenu. Jango może też skoczyć po wykonaniu akcji skupienia, korzystając ze zdolności Mój klient się niecierpliwi. W ten sposób łatwo może znaleźć się w danej chwili dokładnie tam, gdzie chce. Zamiast manewrować własną pozycją i narazić się na odsłonięcie, może też skorzystać z Wyrzutni liny, która pozwala mu przyciągnąć wroga i skutecznie go unieruchomić.

Wydawanie punktów Mocy na latanie po całym polu gry może wydawać się zbyt kosztowne, jednak nabiera strategicznego charakteru, gdy weźmiemy pod uwagę zdolność Obchodzi mnie tylko nagroda. Za każdym razem, gdy Jango osłabia wrogą jednostkę główną lub dodatkową, odświeża 2 punkty Mocy i może dodatkowo wykonać drobne leczenie. Przeciwnikowi może się wydawać, że łowca nagród stwarza zagrożenie tylko podczas swojej aktywacji. Jeśli wróg pozwoli sobie na uśpienie czujności i rozpocznie turę zbyt blisko Jango, może usłyszeć Nie tak szybko i narazić się na błyskawiczny atak. Nasz bohater chętnie skorzysta ze swojej ulubionej wyrzutni rakiet i zada obrażenia, zanim przeciwnik zdąży podjąć jakiekolwiek działanie. 

Styl walki Jango Fetta, Zaradny strzelec, oferuje wszechstronne możliwości ataku. Nasz łowca nagród preferuje walkę w bliskim i średnim zasięgu, a wchodzenie z nim w zwarcie jest równie niebezpieczne, jak wystawienie się na ostrzał z daleka. Ataki przeprowadzane z użyciem pistoletu blasterowego są bardziej celne z dystansu, ale w starciu bezpośrednim mogą zadawać znacznie większe obrażenia. Drzewko wyników walki również koncentruje się na zadawaniu obrażeń, oferując dodatkowe możliwości przemieszczania się, a także skorzystania z którejś ze zdolności aktywacyjnych. Dzięki zbroi z beskaru Jango Fett może się też pochwalić solidnymi statystykami obrony.


Tak prezentują się możliwości słynnego łowcy nagród. Już niebawem kolejna odsłona opowieści o jednostkach w Star Wars: Shatterpoint, wielkimi krokami zbliża się też premiera gry! Informacje o dostępnych zestawach znajdziesz tutaj.