Władca Pierścieni:

Podróże przez Śródziemie

Nowa kooperacyjna

przygodowa gra fantasy


„Niebezpiecznie wychodzić za własny próg, mój Frodo! Trafisz na gościniec i jeżeli nie powstrzymasz swoich nóg, ani się spostrzeżesz, kiedy cię poniosą”. – Bilbo Baggins

Krainy Śródziemia spowił cień, gdy do elfów, krasnoludów i ludzi dotarły plotki o nowych siłach zła, które zrodziły się w Mrocznej Puszczy i Mordorze. Cień rośnie w siłę, jednocząc zło i zepsucie, więc Śródziemie potrzebuje nowych bohaterów, którzy staną do walki. Z dumą przedstawiamy Władcę Pierścieni: Podróże przez Śródziemie, w pełni kooperacyjną grę z aplikacją przeznaczoną dla 1–5 graczy, w której stajecie się najpopularniejszymi bohaterami Śródziemia!

W grze Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie wcielacie się w słynnych bohaterów ze świata powieści J.R.R. Tolkiena i wędrujecie po Śródziemiu, stawiając czoła sile Saurona. W ramach wciągającej kampanii, która prowadzi przez legendarne wzgórza i doliny, będziecie walczyć z niegodziwymi łotrami, dokonywać odważnych wyborów i mierzyć się ze złem zagrażającym krainie.

Każda pojedyncza rozgrywka w Podróże przez Śródziemie to nowa przygoda wchodząca w skład większej kampanii. Będziecie przeszukiwać rozległe i niezwykłe tereny Śródziemia, a korzystając ze swoich umiejętności, spróbujecie sprostać wyzwaniom, które na Was czekają. Gdy wraz z innymi bohaterami będziecie eksplorować otaczającą dzicz czy walczyć z czyhającymi na Was siłami ciemności, darmowa aplikacja odsłoni przed Wami mroczne lasy, spokojne polany i pradawne komnaty Podziemia, ale także będzie kontrolować spotykanych przez Was wrogów. Bez względu na to, czy zapuścicie się w dzicz w pojedynkę, czy z kompanami przy boku, możecie zapisać się na kartach historii Śródziemia.


Bohater Śródziemia

W rozgrywce w Podróże przez Śródziemie niezwykle ważna jest drużyna, którą tworzą wybrani przez Was bohaterowie. Każdy z sześciu bohaterów dołączonych do zestawu podstawowego jest wyjątkowy i stanowi niepowtarzalne połączenie siły, mądrości, ducha i sprytu – cech, które ujawniają się podczas każdej przygody.

Krasnolud Gimli pali się do walki, a jego zdumiewająca siła i duch przydają się w konfrontacji z orkami czy innymi wrogami stającymi mu na drodze. Natomiast niewielkich rozmiarów hobbit, Bilbo Baggins, zazwyczaj unika walk. Dzięki bystremu umysłowi nie potrzebuje jednak ochrony innych postaci – może przylepić się do cienia i zostać samowystarczalnym włamywaczem, który nie tak łatwo ulega strachowi. W Podróżach przez Śródziemie możecie wybierać spośród sześciu bohaterów – w następnych artykułach dowiecie się o nich czegoś więcej!

Umiejętności i specjalne zdolności każdego bohatera stanowią jedynie podstawę do dalszego rozwoju. Pamiętajcie jednak, że bohater to coś więcej niż zestaw atrybutów. Wchodząc w interakcję z innymi istotami i miejscami Śródziemia, Wasi bohaterowie będą polegać na wyjątkowych umiejętnościach, aby stawić czoła wszystkim napotkanym przeciwnościom. Gdy będą przeszukiwać miejsca, napotykać zagrożenia, atakować wrogów i spotykać ludy Śródziemia, ich los będzie zależał od talii kart umiejętności, a nie od rzutu kośćmi. Aby wykonać test umiejętności, musicie po prostu odsłonić tyle kart z wierzchu swoich talii umiejętności, ile wynosi wartość testowanej umiejętności. Pozostaje Wam jedynie mieć nadzieję, że odsłonicie wystarczającą liczbę symboli sukcesu, aby zdać test.

Podczas testu zręczności Bilbo odsłonił trzy karty umiejętności, ale tylko na jednej z nich widnieje symbol sukcesu!

Karty umiejętności nie tylko decydują o tym, czy zdacie testy – stanowią także o naturze każdego bohatera. Poza symbolami w lewym górnym rogu na każdej karcie umiejętności widnieje również opis przydatnej umiejętności, z której możecie skorzystać. Aby to zrobić, musicie najpierw przygotować kartę, czyli usunąć ją z talii i umieścić pod kartą bohatera. Gdy przygotowujecie karty umiejętności, zdobywacie potężne zdolności, ale także zmniejszacie swoje szanse podczas testów umiejętności, gdyż przygotowane karty nie należą już do talii. Musicie starannie wybierać, które karty umiejętności przygotować, pamiętając zarówno o ich efektach specjalnych, jak i o tym, żeby zdać przyszłe testy.

Bohaterowie chlubią się niepowtarzalnym połączeniem atrybutów i specjalnych zdolności, co odzwierciedlają także karty w ich taliach umiejętności. W talii każdego bohatera znajdują się zarówno karty umiejętności podstawowych, np. Nieugięty duch, jak i karty umiejętności osobistych. Z rozwojem przygody Wasi bohaterowie będą rosnąć w siłę, zyskując nowe potężne umiejętności!

Na talię kart umiejętności bohaterów mają wpływ nie tylko karty umiejętności osobistych, ale także wybrana przez Was rola! Do wyboru macie jedną z sześciu ról, dzięki którym będziecie sprawować różne funkcje w drużynie. Podczas jednej z przygód możecie zostać tropicielem i poprowadzić swoich kompanów przez tajemne ścieżki, a w kolejnej zostać łowcą, który zaatakuje wroga. Rozpoczynając nową przygodę, możecie wybrać nową rolę albo rozwijać umiejętności w ramach już raz przybranej roli, co daje Wam możliwość zestawiania wielu kombinacji postaci i ról podczas trwającej kampanii. Tylko od Was zależy, jak bohaterowie podejdą do zadań, które postawi przed nimi Śródziemie. (W kolejnych artykułach o Podróżach przez Śródziemie znajdziecie więcej informacji o rolach i taliach kart umiejętności).


Opowieści nieopowiedziane

Wasza podróż rozpoczyna się, gdy wybierzecie bohatera i rolę. Czekają na Was dzikie wzgórza, okryte mgłą góry, rozległe równiny i mroczne lasy Śródziemia. Nikt nie wie, co czai się na Was za kolejnym zakrętem…

W pierwszym scenariuszu kampanii dowiadujecie się, na czym polega gra Podróże przez Śródziemie i poznajecie mapę podróży po Śródziemiu. Jest to zestaw bogato ilustrowanych, dwustronnych kafelków, które umieszczacie na planszy podczas eksploracji. Od kafelków mapy podróży zależy to, jak rozwinie się Wasza przygoda – jest niemal nieskończenie wiele kombinacji miejsc, w których się znajdziecie. Możecie na przykład wędrować przez pradawny las, przeszukiwać starożytne ruiny albo szperać w ciemnej jaskini czy krasnoludziej sali. Przenosząc się z miejsca na miejsce, będziecie mogli dalej eksplorować otoczenie, oddziałując na żetony przeszukiwania, żetony zagrożenia i żetony postaci w aplikacji.

Wiele scenariuszy będziecie rozgrywać jedynie na mapie podróży, ale w bardziej taktycznych sytuacjach, jak na przykład przygody skupiające się na walce, przeniesiecie się na mapę potyczki. Jest to mniejsza plansza, na której umieszczacie żetony terenu, tworząc obozowisko orków, zniszczony budynek czy nawet bardziej niezwykłe miejsca. Bez względu na to, czy znajdujecie się pośród skalistych pagórków Eriadoru, w zatęchłej jaskini czy w starym forcie orków, kampania może wysłać Was na daleką przygodę na mapie podróży albo zaangażować w szybką, gorączkową akcję na mapie potyczki.

W grze Podróże przez Śródziemie nie ma znaczenia, na której mapie się znajdujecie, gdyż Wasi wrogowie są kontrolowani przez aplikację. Dzięki temu możecie w pełni się skupić na tym, jak sprawnie pokonać siły zła. Świat Śródziemia nie jest bezpiecznym miejscem dla bohaterów i poszukiwaczy przygód. Podczas swoich podróży staniecie twarzą w twarz z grasującymi orkami, potężnymi trollami, a nawet jeszcze mroczniejszymi wrogami (do gry dołączono 25 zachwycających figurek wrogów). Dzięki aplikacji każdy wróg zachowuje się inaczej podczas polowania albo atakowania, więc za każdym razem będziecie musieli tak dostosować swoją strategię, żeby z nimi zwyciężyć.


Kości Arnoru

Ziemie Arnoru należały ongiś do starożytnych królestw, królestw, po których pozostały tylko ruiny. Nieliczne rozproszone Wolne Ludy, które wciąż je zamieszkują, żyją w zgodzie z naturą. Za słabo strzeżonymi granicami zbiera się nieznana ciemność. Tylko niewielka grupa odrzuconych Strażników zauważyła zagrożenie.

W przeciągu ostatnich miesięcy przez Eriador przetoczyła się fala kradzieży, od Białych Wież Emyn Beriad po stare ruiny na Wichrowym Czubie. Nie dalej jak dwa tygodnie temu z Domu Mathom w Shire zniknęło nocą wiele ze starych skarbów. Waga tych kradzieży może być znikoma, ale czuję, że kryją się za nimi cienie.

Zagrajcie w Podróże przez Śródziemie i dajcie się porwać serii przygód rozgrywających się w krainach Śródziemia. Każda z nich jest częścią większej kampanii Kości Arnoru, w trakcie której zawędrujecie do przeróżnych zakątków tolkienowskiego świata. W ramach tej kampanii, składającej się z czternastu przygód, będziecie musieli rozwiązywać zagadki, pokonywać wrogów, odnajdywać zaginione artefakty i dowiedzieć się, co zagraża wszystkim Wolnym Ludom.

Ta historia nie jest jednak monotonna i jednostajna. Możecie szukać zaginionych skarbów albo podążać za zapomnianą wiedzą, a gra Podróże przez Śródziemie i tak nie przestanie Was zaskakiwać, oferując regrywalne przygody i dostosowując do danego scenariusza napotykanych wrogów i sprzymierzeńców, zdarzenia, które będą nękać bohaterów, a nawet rozmiar i ułożenie mapy. Kampania wyróżnia się nie tylko pojedynczymi przygodami, ale także rozwidlającą się fabułą i zadaniami pobocznymi. Gdy połączycie to wszystko z możliwością ulepszania mocy bohaterów, znajdowaniem nowych przedmiotów i tytułów oraz urozmaicaniem talii umiejętności, z łatwością odkryjecie, że bez względu na to, ile razy rozegracie kampanię, za każdym razem przeżyjecie coś nowego.


podróż właśnie się rozpoczęła

Przygoda czeka jedynie na tych, którzy są na tyle odważni, by jej szukać. Zbierz przyjaciół, spakuj plecak i szukać szczęścia podczas Podróży przez Śródziemie!

Grę Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie możesz już dziś kupić w przedsprzedaży w lokalnych sklepach z grami planszowymi lub w naszym sklepie internetowym - o, tutaj! Premiera gry Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie jest przewidziana na II kwartał 2019 roku.