Parę ciekawostek

o zestawie dodatkowym

Delta-7 Aethersprite


 

“Pamiętaj, skup się na „teraz”. Czuj, nie myśl. Zaufaj intuicji.”– Qui-Gon Jinn, Mroczne Widmo

Republika Galaktyczna ma się naprawdę źle. Ze wszystkich stron atakowana jest przez nikczemne oddziały Separatystów, które w każdej chwili mogą zadać kolejny niespodziewany cios. W obliczu tych zagrożeń, Senat decyduje się na ścisłą współpracę z Zakonem Jedi. Waleczni Rycerze przemierzają najbardziej odległe zakątki Galaktyki, aby powstrzymać napór przeciwnika. Dzień po dniu, konflikt się rozprzestrzenia i w coraz to innych systemach wybuchają nowe zamieszki. Wojny klonów zbierają swe krwawe żniwo, a Jedi robią wszystko co w ich… Mocy, aby w pełni wykorzystać swoje nadzwyczajne zdolności. Przyświeca im tylko jeden cel - zyskać przewagę nad tajemniczymi Separatystami zarówno na lądzie, jaki i w przestrzeni!


Zamów dodatki do Star Wars: X-Wing ™ (druga edycja)
już dziś w dobrych sklepach hobbystycznych lub w naszym sklepie online!


W całym tym konflikcie, Jedi mają po swojej stronie bardzo potężnego sprzymierzeńca. Jest nim oczywiście Moc. Wyjątkowy sprzymierzeniec wymaga zastosowania wyjątkowych środków. Nikogo więc nie dziwi fakt, że Rycerze Jedi mają bardzo specyficzne podejście do każdej kosmicznej potyczki. Nie chcą bowiem zmarnować potencjału drzemiącego w broni, która została im powierzona. Moc daje ogromne możliwości, a Jedi mają zamiar w pełni z nich skorzystać. Realizację tego planu umożliwiają im nie tylko charakterystyczne miecze świetlne, ale również myśliwce skonstruowane specjalnie z myślą o użytkownikach wrażliwych na Moc. I tu dochodzimy do naszego dzisiejszego bohatera. Lekki myśliwiec przechwytujący typu Delta-7 Aethersprite to marzenie każdego Jedi. Zwrotny, o skąpo zabudowanej kabinie pilota, co znacznie zwiększa widoczność, dodatkowo zaopatrzony w mocne silniki, doskonale nadaje się do kosmicznych pościgów. Ale nie to jest najważniejsze. Jego największą zaletą jest szereg elementów w konstrukcji, które ułatwiają koncentrację pilotom posługującym się Mocą. Słabo uzbrojona i pozbawiona hipernapędu Delta-7 pomaga Jedi zjednoczyć się z Mocą nawet wtedy, gdy wokół panuje totalny chaos. Trzeba jednak pamiętać, że posługiwanie się zarówno mieczem świetlnym, jak i pilotowanie Delty-7 wymaga wcześniejszego przygotowania i ćwiczeń.

Jak już wiecie, III fala dodatków ściśle powiązana jest z motywem wojen klonów, który na dobre zadomowi się już w waszych x-wingowych rozgrywkach. Zestaw dodatkowy Delta-7 Aethersprite natomiast pozwoli wam jeszcze lepiej zbadać tajniki Mocy pojawiające się w waszej ulubionej grze figurkowej! W pudełku czeka na was dopracowana w najdrobniejszych szczegółach figurka myśliwca Delta-7 Aethersprite w barwach Anakina Skywalkera oraz 4 limitowanych pilotów, gotowych do wszelkich poświęceń dla Republiki. Na wasze stoły ląduje również 6 kart rozwinięć, które pomogą wydobyć z wybranych myśliwców to, co najlepsze. Na deser mamy dla was 2 karty szybkiego tworzenia, by wasze rozgrywki mogły rozpocząć się bez zbędnej zwłoki. Czas przyjrzeć się Delcie-7 z bliska, zapraszamy do lektury!


obrona i wiedza przede wszystkim

Nawet niedoświadczony pilot może stać się śmiertelnie niebezpieczny dla wroga, jeśli tylko umiejętnie będzie współpracował z Mocą. Jest to jeszcze bardziej prawdopodobne, jeśli zasiada on za sterami Delty-7 Aethersprite. O sukcesie jednak decyduje szereg czynników i nawet najbardziej wprawny we władaniu Mocą Jedi nie da rady w pojedynkę stawić czoła zastępom separatystycznych oddziałów. Starannie zaprojektowana Delta-7 jest niebywale zwrotnym statkiem posiadający ogromne możliwości adaptacyjne. Bez względu na to, czy jej pilot stoi na czele oddziału żołnierzy klonów, czy też urządza zwiad z innymi Rycerzami Jedi, jedno jest pewne - dzięki Delta-7 Aethersprite precyzja manewrów waszych eskadr wkroczy na nowy poziom. Kiedy bowiem pilot jest zjednoczony z Mocą, nawet najtrudniejsze wywijasy jest w stanie wykonać z największym spokojem. Powyższy opis doskonale pasuje do jednego z najwybitniejszych asów pilotażu w całej Galaktyce, czyli Anakina Skywalkera. Sztuka pilotażu prezentowana przez tego wyjątkowego rycerza Jedi wprawia jednocześnie w zachwyt i przerażenie. Nawet najbardziej ryzykowne manewry Anakin wykonuje z właściwą sobie lekkością. Lawirowanie w przestrzeni pełnej wroga, nie przysparza mu najmniejszych kłopotów i bez wahania, a co ważniejsze bez zbędnego napięcia, łapie on wrogie jednostki w przednią strefę w zasięgu 0-1, a nawet w jej środek. Jeśli Anakinowi, po wykonaniu pełnego manewru, uda się utrzymać wroga w takiej pozycji, może wydać żeton Mocy, aby usunąć 1 żeton stresu. Taki kosmiczny gambit dostępny tylko dla najlepszych!

Anakin Skywalker wykonuje Koiogran o prędkości 4, otrzymuje więc żeton stresu. Generał Grievous znajduje się teraz w środku strefy Anakina. Dzięki temu Anakin może wydać żeton Mocy, aby pozbyć się stresu. To z kolei daje mu możliwość wydania kolejnego żetonu Mocy, aby odpalić Dostrojone systemy sterownicze i wykonując beczkę, wymknąć się ze strefy rażenia droida-myśliwca klasy Vulture. Na koniec Anakin wykonuje standardową akcję i namierza Generała Grievousa!

Wysoka wartość inicjatywy w połączeniu z niewiarygodnym poziomem zdolności czyni z Anakina przeciwnika, po którym można spodziewać się absolutnie wszystkiego. Moc umożliwia mu odrzucanie żetonów stresu, otwierając tym samym drogę do wykonywania w kolejnych turach innych trudnych manewrów, jak Koiogran czy Pętla Segnora. Anakin nie musi jednak wcale czekać do następnej tury, aby czerpać korzyści z możliwości, jakie daje mu Moc. Jak już może zauważyliście, analizując powyższy przykład, Anakin zaraz po odrzuceniu żetonu stresu za sprawą swojej zdolności specjalnej może użyć Dostrojonych systemów sterowniczych, aby wykonać manewr przyspieszenia lub beczki. Dopiero wtedy wykonuje standardową akcję. Strach się bać!

Patrząc na Anakina możecie mieć nieodparte wrażenie, że latanie Deltą-7 jest bajecznie proste. To nieprawda. Na szczęście jednak Anakin przekazał część wiedzy swojej młodej padawance, Ahsoce Tano, nazywanej przez niego pieszczotliwie „Smarkiem”. Ta należąca do rasy Togrutan, niezwykle uzdolniona, rezolutna dziewczyna szybko się uczy. Podobnie jak jej mistrz, świetnie sobie radzi pod presją czasu i w stresujących sytuacjach. Dzięki Mocy, po wykonaniu pełnego manewru jest w stanie wykonać akcję, nawet jeśli wcześniej podjęła działania, które normalnie wiążą się z otrzymaniem żetonu stresu. Ahsoka dodaje sobie animuszu groźną aparycją – pamiętacie kły wilka wymalowane na jej twarzy i imponujące głowoogony właściwe tej rasie? Jednak mimo tych wszystkich atutów, trudno dorównać komuś takiemu jak Anakin, szczególnie w kwestii pozbywania się żetonów stresu. Zarówno Tano, jak i inni piloci, których może wskazać, korzystając ze swojej zdolności, muszą wykonać niebieski manewr, aby odrzucić stres. Całą sprawę ułatwić może zabranie ze sobą astromecha R4-P. W najbardziej newralgicznych momentach Ahsoka może skorzystać z jego ładunków, aby zmniejszyć trudność wykonywanego manewru podstawowego. Dzięki niemu Tano nie tylko spokojnie wyrabia się na zakrętach, ale też łatwo pozbywa się żetonów stresu!

Patrząc na kosmiczne wyczyny Anakina, który ze swoją maszyną robi, co mu się żywnie podoba, ma się wrażenie, że potrzebuje on lepszego myśliwca. Nie dziwi więc fakt, że Skywalker decyduje się na wersję rozwojową Aethersprite, czyli Deltę-7B. W przeciwieństwie do Delty-7 posiada ona większy kadłub i w pełni samodzielnego astromecha. Modyfikacje te sprawiają, że 7B nieco traci na zwrotności, ale większa siła ogniowa zdecydowanie rekompensuje tę stratę. W trakcie ataku podstawowego w zasięgu 1 Anakin rzuca bowiem aż czterema kośćmi! Delta-7B jest stworzona do ataków z bliska. Starcie oko w oko z wrogiem wcale nie oznacza, że maszyna otrzyma uszkodzenia. Dzięki 2 dodatkowym osłonom, w które jest wyposażona, trafienia już wcale nie są taką oczywistością.

Piloci poszukujący łatwego sposobu na zdobycie 1 dodatkowej kości ataku, z pewnością szybko przesiądą się do Delty-7B. Nie jest to jednak jedyny sposób na zwiększenie siły rażenia swoich ataków, szczególnie jeśli nie chcecie stracić na zwrotności. Możecie po prostu wyposażyć waszą Deltę-7 w Skalibrowane namierzenie laserowe. Wtedy każdy atak podstawowy przeciwko obrońcy znajdującemu się w środku strefy Delty-7 otrzymuje 1 dodatkowy wynik skupienia. Aby skorzystać z tego wyniku będziecie tradycyjnie potrzebowali żetonu skupienia albo mniej tradycyjnie, żetonu Mocy. Ta druga opcja wchodzi jednak w grę tylko wtedy, gdy w okolicy kręci się Barriss Offee, mirialańska padawanka Luminary Unduli. Jej zdolność specjalna jest doskonale zsynchronizowana z efektem działania Skalibrowanego namierzenia laserowego. Jeśli bowiem przyjazny statek w zasięgu 0-2 wykonuje atak i obrońca jest właśnie w jego środku strefy, może ona wydać swój żeton Mocy, aby zmienić 1 wynik skupienia na zwykłe trafienie. Jednak ta zdolność ma jeszcze jedną opcję, co widać poniżej.

Rycerz Jedi atakuje Belbullaba-22. Wydaje żeton Mocy, aby zmienić 1 wynik skupienia na zwykłe trafienie. W zasięgu 0-2 znajduje się Barriss Offee, która używa swej zdolności, aby zmienić to trafienie na trafienie krytyczne!

Barriss działa więc intensywnie na rzecz efektywności ataków swoich kolegów z eskadry. Natomiast jej Mistrzyni, Luminara Unduli, zajmuje się w tym samym czasie wzmacnianiem obrony zespołu. Jej zdolność znacznie ogranicza poczynania wroga i nie dopuszcza, aby sprawy posunęły się za daleko. Jeśli przyjazny statek w zasięgu 0-2 w czasie obrony z powodzeniem zdołał uniknąć środka strefy atakującego, na pomoc spieszy Luminara. Może ona wydać 1 żeton Mocy, aby zminimalizować negatywne efekty działań przeciwnika. Jej działania mogą doprowadzić nawet do całkowitego udaremnienia planów wroga i zneutralizowania jego trafień!


Niech Moc będzie z wami

Rycerze Jedi może i zostali zdziesiątkowani przez nieprzebrane oddziały droidów-myśliwców z armii Separatystów, nadal jednak utrzymują się w walce. Powód jest jeden. Moc jest z nimi, a zwinne myśliwce Delta-7 pomagają im unicestwić nawet najbardziej zaciekłego przeciwnika. Zestaw dodatkowy Delta-7 Aethersprite ukaże się wraz z innymi dodatkami III fali w pierwszym kwartale 2019. Na Rebel.pl możecie już zamówić go w przedsprzedaży, zapraszamy!