Świętujcie nadejście wiosny wraz z innymi miłośnikami planszówek! Przeżyjcie dwa dni pełne emocji, niespodziewanych zwrotów akcji i niezapomnianych wrażeń na kolejnej edycji Planszowej GDAreny już 20-21 kwietnia 2024 na stadionie Polsat Plus Arena w Gdańsku. Zapraszamy nie tylko fanów, ale każdego, kto jest gotów poddać się urokowi gier planszowych na jednym z najpiękniejszych obiektów sportowych w Polsce.


Co dla Was przygotowaliśmy

Przespacerujmy się po stadionie, zaczynając od poziomu 0, gdzie od razu przeniesiecie się do bezkresnego świata wyobraźni. Nieważne czy dopiero stawiacie swoje pierwsze kroki, czy znacie się już na rzeczy – erpegowi eksperci czekają na głodnych wrażeń! W czasie wydarzenia odbędzie się też dwudniowy turniej Star Wars: Unlimited (obowiązują wcześniejsze zapisy, szczegóły na stronie wydarzenia). Na poziomie 0 znajdziecie też salę prelekcyjną, w której będziecie mogli posłuchać o tym, jak gry planszowe łączą się z promocją miasta, wziąć udział w warsztatach tworzenia gier, poznać historię gier RPG i wiele, wiele więcej!

Teraz pora zacząć piąć się w górę, prosto do poziomu 1. Oczywiście wszystkich zapraszamy do gralni, będącej sercem całej imprezy. To wypożyczalnia z ponad setką stołów do zagrania i kolekcją sięgającą aż 1500 nowoczesnych tytułów. A gdy już będziecie w pobliżu, nie zapomnijcie wstąpić na stoiska pokazowe, na których będziecie mieli okazję spróbować swoich sił w szalonych rozgrywkach zręcznościowych (KLASK), przetestować nadchodzącą nowość Rebel Studio (Klink) i odkryć inne niespodzianki.

Dalej przechodzimy na poziom 2, gdzie czeka na nas moc różnorodnych atrakcji – dla najmłodszych, ale nie tylko! Małych odkrywców zapraszamy do strefy dzieci Poszukiwaczy Przygód i odwiedzenia wyjątkowego pokoju zagadek, a także do skorzystania z atrakcji przygotowanych przez wydawnictwo Trefl, m.in. kina Treflika i specjalnej strefy puzzli. Warto też zwiedzić cały stadion i wziąć udział w konkursach obiegówkowych, podczas których będziecie zbierać punkty i wygrywać nagrody! 

Na poziomie 2 będziecie też mieli okazję zajrzeć do strefy inicjatyw społecznych i przekonać się, że świat gier bez prądu tworzą wyjątkowi ludzie. Jeśli marzy się Wam stworzenie własnej gry, specjaliści z grupy Portotypy opowiedzą Wam, jak wygląda proces projektowania. Nie zabraknie też atrakcji dla fanów Gwiezdnych Wojen – w specjalnej strefie pokazowej będziecie mogli poznać najpopularniejsze gry z tego uniwersum: Star Wars: Unlimited, Shatterpoint oraz Deckbuilding Game.

To wciąż nie wszystko, chodźmy na poziom 3. Pora na zakupy! Na najwyższym piętrze będziecie mogli uzupełnić swoje kolekcje o nowości i planszówkowe klasyki. Przygotowaliśmy też dla Was znaną i lubianą wyprzedaż, na której upolujecie perełki w doskonałych cenach. Oprócz tego będziecie mogli skorzystać z oferty naszych partnerów: sklepu Joystick, Trefla oraz Playmat.

Planszowa GDArena to dwa dni rozmaitych wrażeń i nie chcemy, byście chodzili głodni. Gdy już wrócicie na dół, na promendzie będzie na Was czekała część gastronomiczna z food truckami. A jeśli potrzebujecie przewietrzyć głowy po długich rozgrywkach lub oddelegować zmęczonych współtowarzyszy, by samemu pobuszować jeszcze nieco na zakupach, macie do dyspozycji Mega Puzzle i outdoorową strefę Poszukiwaczy Przygód.


Zaplanuj weekend przy planszy

Szczegółowy program imprezy znajdziecie tutaj, a regulamin tutaj. Zapraszamy też do naszego wydarzenia na FB.

Na festiwal wchodzicie całkowicie za darmo. W sobotę i niedzielę widzimy się w godzinach 10:00-18:00. Sprawdźcie szczegóły dojazdu i chodźcie świętować!

Dojazd komunikacją miejską:

  • tramwaje: 7, 10 
  • autobusy: 158, 258, 658

Dojazd autem:

  • z Trasy Słowackiego: wjazd od ul. Pokoleń Lechii Gdańsk.

Parking płatny:

  • P1 od strony ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk