Świat planszówek czeka na odkrycie! Przeżyjcie dwa dni pełne emocji, niespodziewanych zwrotów akcji i niezapomnianych wrażeń na pierwszej edycji Planszowej GDAreny już 7-8 października 2023 na stadionie Polsat Plus Arena w Gdańsku. 10 października to święto wszystkich graczy, kiedy przerywamy codzienne obowiązki i wspólnie zasiadamy do planszy. W tym roku przedłużamy świętowanie i gramy już w weekend! Zapraszamy nie tylko fanów, ale każdego, kto jest gotów poddać się urokowi gier planszowych na jednym z najpiękniejszych obiektów sportowych w Polsce.


Co dla Was przygotowaliśmy

Przespacerujmy się po stadionie, zaczynając od poziomu 1. Tych, którzy lubią rywalizację, zapraszamy do gralni, czyli wypożyczalni z ponad setką stołów do zagrania i kolekcją sięgającą aż 1500 nowoczesnych tytułów. Nie zapomnijcie wstąpić na stoiska pokazowe, na których znajdziecie kolekcjonerskie karcianki (Star Wars: Unlimited), szybkie zręcznościówki (KLASK) oraz gry imprezowe (MLEM: Agencja Kosmiczna).

Dalej przechodzimy na poziom 2 do strefy gier fabularnych (RPG), gdzie przeniesiecie się do bezkresnego świata wyobraźni. Nieważne czy dopiero stawiacie swoje pierwsze kroki, czy znacie się już na rzeczy – erpegowi eksperci (GSF Alkor, Black Monk Games, Rebel) oraz mistrzowie gier typu LARP (LarpVenture) czekają na głodnych wrażeń! Najmłodszych zapraszamy do strefy dzieci Poszukiwaczy Przygód i odwiedzenia wyjątkowego pokoju zagadek. Warto zwiedzić cały stadion i wziąć udział w konkursie obiegówkowym, podczas którego będziecie zbierać punkty i wygrywać nagrody! A skoro już tu jesteśmy, warto wiedzieć, że świat gier bez prądu tworzą wyjątkowi ludzie. W strefie inicjatyw społecznych zapoznacie m.in. się z ofertą gdańskich klubów fantastyki (GKFr i GSF Alkor) i dowiecie się, na czym polega słynna Poczta Planszówkowa. 

Jeśli marzy się Wam stworzenie własnej gry, to w sali bursztynowej specjaliści z grupy Portotypy opowiedzą Wam, jak wygląda proces projektowania. Poza salą znajdziecie też przestrzeń, gdzie będziecie mieć okazję zagrać w prototypy stworzone przez innych! Kto wie, może to będą przyszłe planszówkowe hity? 

To nie koniec wydarzeń w sali bursztynowej – znajdziecie tam jeszcze całą moc atrakcji takich jak prelekcje, warsztaty, a nawet quizy.

Tuż obok znajdziecie tajemniczą salę Essen. W czasie Planszowej GDAreny odbywają się największe światowe targi gier planszowych – Essen Spiel w Niemczech. Zebraliśmy dla Was dziesiątki nowości, które będą mieć premiery w okolicach tego wydarzenia, abyście mogli poczuć się trochę tak, jakbyście tam byli. I to całkowicie za darmo! Salą opiekuje się zespół GE3K Events, znany z organizacji wszelkiej maści wydarzeń planszówkowo-erpegowych.

To wciąż nie wszystko, chodźmy na poziom 3. Pora na zakupy! Na najwyższym piętrze upolujecie planszówkowe nowości, łupy z wyprzedaży i akcesoria dla graczy, w tym stoły The Crown. Wielbicieli mocnych wrażeń zachęcamy do wzięcia udziału w niedzielnej aukcji holenderskiej z pakietami gier do zgarnięcia. W takim akompaniamencie pozostaje Wam już tylko nauczyć się malować figurki do gier w specjalnej strefie i odpicować swoje gry, że mucha nie siada!

Pora zejść na ziemię, a właściwie na poziom 0. Jeśli należycie do fanów gier bitewnych, koniecznie zobaczcie, jak radzą sobie najlepsi gracze w Polsce w trakcie eliminacji do mistrzostw świata w ramach serii Organized Play. W niedzielę natomiast sami możecie stanąć w szranki z pozostałymi graczami w turniejach Star Wars: Shatterpoint, Marvel: Crisis Protocol, Architektów 7 Cudów Świata, Morderczych Krewetek oraz Sonica i Superdrużyn!

Planszowa GDArena to dwa dni rozmaitych wrażeń i nie chcemy, byście chodzili głodni. Na promendzie przygotowaliśmy dla Was część gastronomiczną z food truckami od Wielkiej Szamy. A jeśli potrzebujecie przewietrzyć głowy po długich rozgrywkach lub oddelegować zmęczonych współtowarzyszy, by samemu pobuszować jeszcze nieco na zakupach, macie do dyspozycji kino 7D i dmuchańce dla dzieci.


Zaplanuj weekend przy planszy

Szczegółowy program imprezy znajdziecie tutaj, a regulamin tutaj. Zapraszamy też do naszego wydarzenia na FB.

Na festiwal wchodzicie całkowicie za darmo. W sobotę widzimy się w godzinach 12:00-20:00, a w niedzielę 10:00-18:00. Sprawdźcie szczegóły dojazdu i chodźcie świętować!

Dojazd komunikacją miejską:

  • tramwaje: 7, 10 
  • autobusy: 158, 258, 658

Dojazd autem:

  • z Trasy Słowackiego: wjazd od ul. Pokoleń Lechii Gdańsk.

Parking płatny:

  • P1 od strony ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk