Mamy to! Po długich staraniach wreszcie możemy przekazać Wam radosną informację: jeszcze w tym roku na rynku ukaże się dodatek z serii Wsiąść do Pociągu, w którym będziemy mogli budować trasy na mapie Polski!

Już pod koniec wakacji będziemy mieli szansę ponownie wcielić się w prekursorów kolejnictwa, tworzących i rozwijających sieć komunikacyjną w Europie. Budując połączenia między miastami, a także łącząc ze sobą poszczególne kraje sąsiadujące, będziemy próbowali zdobyć monopol w segmencie komunikacji publicznej.


Troszkę historii

Wsiąść do Pociągu to seria gier planszowych, która została stworzona w 2003 roku przez Alana R. Moona. Jeszcze jako prototyp zachwycała praktycznie każdego, kto się z nią zetknął, a po premierze szybko podbiła serca graczy na całym świecie. W 2004 roku została uhonorowana prestiżowym tytułem Spiel des Jahres, czyli planszówkowym odpowiednikiem Oscara.

Przez całą swoją historię seria Wsiąść do Pociągu dynamicznie się rozwijała. Oprócz alternatywnych gier podstawowych (z mapą Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Skandynawii), na rynku znajdziemy również wersje skierowane do młodszych odbiorców (Wsiąść do Pociągu: Pierwsza podróż), jak również krótsze mini gry, w których podróżujemy po Nowym Jorku i Londynie za pomocą charakterystycznych dla nich środków transportu.

Jednak sercem całej serii są dodatki alternatywne mapy, które mniej lub bardziej zmieniają rozgrywkę. Każda z nich ma swoje zasady, wymuszające inne sposoby planowania.


Od morza aż do Tatr

No dobrze, ale czym wyróżnia się nasza mapa (oprócz tego, że pokazuje nasz piękny kraj, oczywiście)? Jak już wspomniano, każdy dodatek z serii Wsiąść do Pociągu posiada własną zasadę dodatkowego punktowania. W naszym przypadku jest to łączenie ze sobą państw sąsiadujących z Polską. Jeśli któraś z naszych tras będzie prowadziła od jednego kraju do drugiego, dobierzemy specjalne karty połączeń. Im wcześniej to zrobimy, tym więcej punktów wpadnie na nasze konto.

Wsiąść do Pociągu: Polska to mapa dodatkowa, a więc do rozpoczęcia rozgrywki potrzebujemy również którejś z wersji podstawowych: Europy, USA lub Niemiec. To stamtąd weźmiemy karty wagoników oraz plastikowe figurki. Na szczęście mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy jeszcze nie zaczęli swojej przygody z serią Wsiąść do Pociągu. Wraz z premierą najnowszego dodatku, do sprzedaży trafią również specjalne zestawy, które pozwolą w korzystnej cenie zakupić wersję podstawową z mapą Europy oraz dodatek z mapą Polski.


Pociąg do planszówek

W związku z premierą najnowszego dodatku z serii Wsiąść do Pociągu, szykujemy dla Was specjalną akcję we współpracy z PKP. W czerwcu, lipcu i sierpniu na polskie tory wyruszą pociągi wyposażone w specjalne, planszówkowe wagony, w których będziecie mogli zagrać w swoje ulubione gry. Obecni w pociągu animatorzy chętnie wytłumaczą zasady rozgrywek.

Wakacyjna akcja Pociąg do planszówek to 3 terminy i 6 specjalnie przygotowanych pociągów pełnych gier. To nie lada okazja do wypróbowania nowych tytułów, ale też przekonania się, jak szybko i przyjemnie upływa podróż, gdy spędzamy ją na dobrej zabawie.

Pierwsza wyprawa czeka na nas tuż za rogiem: specjalny pociąg z planszówkami wyruszy w sobotę 29 czerwca w trasę z Wrocławia do Gdyni oraz w niedzielę 30 czerwca z Gdyni prosto do Katowic. Po raz drugi spotkamy się z planszówkami 27 lipca na trasie Wrocław-Kołobrzeg oraz 28 lipca na trasie Kołobrzeg-Warszawa. Trzeci kurs z cyklu odbędzie się 24 sierpnia na odcinku Kraków Główny-Szczecin Główny oraz 25 sierpnia na trasie Szczecin Główny-Warszawa Wschodnia.