Ogłoszenie programu

Unbox Now,

który pomoże rodzinom i grupom przyjaciół

w wyborze idealnej gry planszowej.


Już tej jesieni ruszy program Unbox Now, w ramach którego zgromadziliśmy najlepsze nowoczesne gry planszowe, dzięki czemu możesz łatwiej odkrywać to zyskujące na popularności hobby. 

Wraz z grupą Asmodee, wiodącym wydawcą gier planszowych na świecie, mamy przyjemność ogłosić, że Polska dołącza do nowego programu Unbox Now, który ma na celu ułatwienie poszukiwania odpowiedniej gry początkującym: rodzinom i grupom przyjaciół. Pod szyldem Unbox Now zebraliśmy 6 najlepszych planszówek grupy Asmodee. Łącznie otrzymały one ponad 140 nagród na całym świecie, co czyni je najbardziej rozpoznawalnymi tytułami w sektorze gier planszowych. Program Unbox Now będzie działał w wielu krajach, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sprzedaży internetowej, wprowadzając specjalny branding produktów, ekspozycje sklepowe, strony internetowe oraz dedykowane kanały w mediach społecznościowych.  W ten sposób projekt będzie równie ważny dla sprzedawców detalicznych i konsumentów dzięki nowym możliwościom sprzedażowym i połączeniu pod jedną marką najlepiej sprzedających się produktów grupy Asmodee.

„Osoba rozpoczynająca przygodę z planszówkami ma do wyboru tysiące produktów, może więc czuć się przytłoczona, szukając tych najodpowiedniejszych. Unbox Now ułatwi sprawę: wybierając grę planszową z tym oznaczeniem mamy pewność, że będzie to jeden z najpopularniejszych tytułów, odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych, a przy tym posiadający zasady łatwe do przyswojenia.” – mówi Piotr Kątnik, Country Manager. „Ponad 214 milionów graczy na całym świecie bawi się przy tytułach z oferty Unbox Now. Łączymy je pod jednym szyldem, by ułatwić konsumentom pierwsze kroki w odkrywaniu gier. Planujemy też pomóc sprzedawcom w stworzeniu możliwości sprzedaży krzyżowej za pośrednictwem szerokiej kampanii marketingowej.”

Jednym z wniosków płynących z szeroko zakrojonych badań było odkrycie, że w przypadku 54% graczy trudność przyswajania i wyjaśniania zasad wpływa na to, jak często sięgają po gry planszowe. Unbox Now zostało stworzone, aby dać graczom pewność, że niezależnie od tego, którą grę z puli wybiorą, będzie ona łatwa do nauczenia i szybka w przygotowaniu. Jeśli zdecydujesz się na grę z tej linii, Twoja pierwsza rozgrywka będzie gotowa w ciągu kilku minut. Na stronie Unbox Now będą też dostępne przewodniki i samouczki, które dodatkowo ułatwią pierwsze kroki nowym graczom.

Unbox Now to również program lojalnościowy, który będzie nagradzał graczy dodatkową, bezpłatną zawartością i funkcjami online takimi jak instrukcje czy ikonografiki. Ponadto wraz z produktami z linii Unbox Now gracze otrzymają bezpłatny dostęp do gry na Board Game Arena, największej na świecie platformie z planszówkami online. Przy zakupie gry otrzymasz sześciomiesięczny dostęp do jej interaktywnej wersji na BGA lub, jeśli dany tytuł nie będzie jeszcze dostępny, miesięczny dostęp premium do wszystkich treści na platformie. 

Unbox Now zawiera bestsellery grupy Asmodee: 

  • Pandemic
  • Wsiąść do Pociągu: Europa
  • 7 Cudów Świata
  • Splendor
  • Dixit
  • Domek

Program Unbox Now wystartuje jesienią 2022 r. Trwają prace nad polską stroną internetową projektu, więcej szczegółów wkrótce!