Rok 1962, sam środek Zimnej Wojny. Wraz z innymi absolwentami medycyny zostaliście zrekrutowani przez CIA do udziału w ważnej misji. Waszym celem jest zbadanie nowej niebezpiecznej broni biologicznej pochodzącej z ZSRR.

Po nieudanej próbie stworzenia zabójczego wirusa C0dA Rosjanie dokonali niedawno przełomu w pracach nad innym patogenem, który nazwali roboczo MEDUZĄ.

Wraz z zespołem pozostałych lekarzy-agentów musicie za wszelką cenę poznać podejrzany patogen, zanim zostanie wykorzystany. Los świata jest w Waszych rękach!


Wezwanie do działania

Pandemic Legacy: Sezon 0 to kooperacyjna gra zaprojektowana przez Matta Leacocka i Roba Daviau. W tej odsłonie serii uczestnicy zostaną przeniesieni w sam środek tajnych operacji i międzynarodowych intryg okresu zimnowojennego. By zwyciężyć i pokrzyżować niebezpieczne plany Związku Radzieckiego, konieczna będzie skuteczna współpraca.

Podobnie jak w wydanych wcześniej częściach serii, każda kolejna runda będzie się wiązała z odkrywaniem nowych kart, poznawaniem dodatkowych zasad oraz zmieniającymi się warunkami rozgrywki. Sezon 0 rozpoczyna specjalny scenariusz Prolog, w który można grać wielokrotnie, by poznać zasady zabawy, charakterystykę świata oraz specyfikę mechanizmu legacy.

Co ważne, Sezon 0 stanowi prequel serii, więc nie wymaga od graczy znajomości wcześniej wydanego Sezonu 1 oraz 2. Weterani serii z pewnością odnajdą tu pewne nawiązania, ale generalnie każda z gier stanowi samodzielną rozrywkę i odrębne doświadczenie.

W trakcie trwającej 12 miesięcy kampanii uczestnicy będą realizowali misje na całym świecie: od znajomych korytarzy w Waszyngtonie, aż po niezbadane obszary syberyjskiej tundry. Każde doświadczenie - zarówno sukces, jak i porażka - będzie w jakiś sposób przybliżało ich do poznania prawdy o Sowietach, MEDUZIE, ale też o pozostałych członkach drużyny.


Obóz Bagnisko, najlepsi z rocznika '61

Po latach specjalistycznych studiów i krótkiej, acz intensywnej przeprawie w Bagnisku, nadszedł Twój czas. Jesteś gotowy, by wszystkie nabyte umiejętności przetestować w terenie. Najpierw musisz stworzyć nową tożsamość i zdobyć paszport; na szczęście jest tu nieco miejsca na swobodę i kreatywność.

Każdy alias, jaki stworzysz w tej grze, musi mieć swoje nazwisko i fałszywy zawód, specjalizację, a także przebranie, które sprawi, że pozostaniesz nierozpoznany. Podczas wykonywania misji, konkretne przykrywki będą zdobywały sieci kontaktów i zasoby, które pozwolą jeszcze bardziej usprawnić przebieg operacji w terenie.

Najważniejsze, by nie spalić aliasu, zwłaszcza, gdy jesteś na terytorium wroga. Unikaj obszarów o dużym nadzorze!

Pandemic Legacy: Sezon 0 kontynuuje najlepsze tradycje serii z jednej strony oferując doskonałą rozgrywkę kooperacyjną, z drugiej zaś wykorzystując świeże i nietypowe rozwiązania. Choć głównym tematem gry pozostaje walka z niebezpiecznym patogenem, na uczestników czeka znacznie więcej rozmaitych wyzwań i zagrożeń. Radzieccy agenci będą rozprzestrzeniać się po wszystkich częściach globu, a jeśli pozostaną bez nadzoru, mogą wywołać łańcuch incydentów destabilizujących sytuację międzynarodową. Ich działania mogą doprowadzić do wielkiej katastrofy.

Ale spokojnie, CIA nie zostawi swoich agentów bez wsparcia! Aby ułatwić sobie wykonanie zadania w kolejnych miesiącach, uczestnicy będą mogli wezwać na pomoc agentów, którzy specjalizują się w cichym usuwaniu sowieckich szpiegów. Warto bacznie przyglądać się sytuacji na planszy i dobrze wybrać moment, gdy wykorzystamy naszych sojuszników.

Niektóre misje będą wymagały wyśledzenia konkretnych celów i dotarcia do nich; inne zmuszą uczestników do ingerencji w radzieckie operacje. Niezależnie, czego będzie dotyczyło zadanie, jest jednak pewna uniwersalna, kluczowa zmienna, którą należy brać pod uwagę: czas. Każde kolejne dobranie kart to szansa na rozprzestrzeniania się radzieckich agentów, którzy będą coraz trudniejsi do opanowania.

To chyba nie problem dla najlepszych z Bagniska rocznik '61, prawda?

John Cooper, CIA

Zostałeś wybrany do służby. Świat stoi na krawędzi globalnego konfliktu, którego skutków nie da się odwrócić. Ruszaj na misję, infiltruj radzieckie bazy, zbadaj nieznane zagrożenie i pokrzyżuj plany wroga, nim będzie za późno. Czy możesz jeszcze raz uratować świat?


Ostatnia misja

Odpowiedz na wezwanie i dołącz do grupy agentów, którzy dzięki swojej wiedzy i zaangażowaniu będą mogli uratować świat. Stwórz własne przykrywki, podróżuj po świecie i walcz - nie tylko z niebezpiecznym patogenem, ale również z agentami radzieckiego wywiadu.

Poczuj zimnowojenny klimat z najnowszą odsłoną serii Pandemic Legacy. Sezon 0 jest już dostępny w przedsprzedaży - o, tutaj.