Sokół Millenium

Lando Calrissiana

w pierwszej fali dodatków

Star Wars: X-Wing!


„Zapnij pasy, maleńka!"
Lando Calrissian, Han Solo: Gwiezdne Wojny – historie.

Nie sposób dyskutować o Gwiezdnych Wojnach, nie wspominając Sokoła Milenium – od zuchwałej ucieczki z portu kosmicznego Mos Eisley w Nowej Nadziei po zbawienne przybycie na Crait w Ostatnim Jedi, statek prezentuje się imponująco. Niejednokrotnie, wspólnie z bohaterami sagi, gościliśmy na pokładzie tej kultowej maszyny, przemierzając różne zakątki odległej galaktyki.


Zamów dodatki do Star Wars: X-Wing ™ (druga edycja) już dziś
w dobrych sklepach hobbystycznych lub w naszym sklepie online!


Zanim Han Solo uczciwie wszedł w posiadanie Sokoła i wprowadził swoje specjalne usprawnienia, statek należał do sławetnego hazardzisty i przemytnika, Lando Calrissiana. W najnowszym filmie Han Solo: Gwiezdne Wojny – Historie, możemy podziwiać legendarne wyczyny statku, ale także dowiadujemy się, jak zmienił właściciela. Jeśli chcesz poznać Sokoła Milenium na nowo, mamy dobrą wiadomość – w I fali dodatków do X-Wing Druga Edycja ukaże się Sokół Milenium Lando Calrissiana!

 

podejmij ryzyko

Han i Lando mieli swoje chwile chwały, walcząc po stronie Sojuszu Rebeliantów, ale na długo przed wplątaniem się w Galaktyczną Wojnę Domową każdy z nich prowadził awanturnicze życie – szmuglując nielegalne ładunki wsławili się w Zewnętrznych Rubieżach. Dlatego Sokół Milenium Lando Calrissiana idealnie pasuje do frakcji Szumowin i nikczemników.

Dodatek zawiera wszystko, czego potrzeba, aby włączyć Zmodyfikowany lekki frachtowiec YT-1300 do swojej eskadry – pomalowaną figurkę oraz osiem kart statku demonstrujących zamiłowanie Szumowin do podejmowania ryzyka. Wytrawni gracze wiedzą, że najlepiej obstawiać wtedy, gdy los ci sprzyja. Choć czasem zagrania wyglądają lekkomyślnie, niekiedy warto postawić wszystko na jedną kartę. Kiedy idzie o hazard, niewielu może się równać z Lando Calrissianem – kiedy pilotuje Sokoła i nie jest zestresowany, może otrzymać żeton stresu, aby przerzucić wszystkie puste wyniki, co daje mu szanse na przypuszczenie spektakularnego ataku lub wykonanie brawurowego uniku.

 

Sokół Milenium Lando Calrissiana posiada także kilka interesujących wbudowanych funkcji. Mimo że został zbudowany, aby przewozić ładunki, widok jego podstawowej broni – wieżyczki z dwiema strefami rażenia – wzbudza grozę w przeciwnikach. Nie sposób znaleźć się w pobliżu Sokoła, nie narażając się jednocześnie na ryzyko ostrzału.

Wieżyczka oczywiście potrzebują operatora – wśród 13 kart ulepszeń na pewno znajdzie się jakiś strzelec. Han Solo jest nie tylko wyborowym pilotem, ale również całkiem nieźle obsługuje działa. Jeśli obsługuje wieżyczkę, może wykonać czerwoną akcję skupienia przed rozpoczęciem walki, więc po ustawieniu jej w odpowiedniej pozycji może skupić się na celu, zwiększając szansę zadania wrogowi wielu uszkodzeń.

 

Podstawową bronią Sokoła Milenium Lando Calrissiana jest wieżyczka z podwójną strefą rażenia,
która obejmuje połowę przestrzeni wokół statku

Doświadczona załoga na statku rozmiarów Sokoła Millenium może łatwo zyskać przewagę w bitwie, więc dodatek będzie zawierał wiele kart załogantów do wyboru. Szumowiny i nikczemnicy mają sławę nieprzewidywalnych, a osobistości takie jak Tobias Beckett skutecznie dbają o tę reputację. Podczas przygotowania gry, potrafi przemieść jedną przeszkodę, co może mieć dramatyczny wpływ na przebieg bitwy.

Najbardziej nieprzewidywalny jest jednak sam Sokół. Zanim Han Solo zaczął w nim grzebać, Lando Calrissian zainstalował własne ulepszenia i przeróbki, na przykład Sprzężoną rampę ładunkową, przez którą można wyrzucić zbędny towar wprost na pole bitwy, aby zablokować tor lotu wroga. Poza tym Lando zawsze ma plan awaryjny, więc w jego wersji Sokoła nie mogło zabraknąć statku ewakuacyjnego. Dodatek zawiera dopasowany model promu, który z łatwością łączy się głównym statkiem, ale w każdej chwili można go wysłać na samodzielną misję. Przy najbliższej okazji  przyjrzymy się bliżej statkowi ewakuacyjnemu i omówimy zdolności pilotów oraz rozwinięć z tego zestawu dodatkowego.

Beż żadnej ryski

Ten słynny YT-1300 wielokrotnie zapisywał się w historii galaktyki. Usiądź za sterami Sokoła Milenium Lando Calrissiana i napisz swoją własną gwiezdną historię.


Sokół Millenium Lando Calrissiana znajdziecie w pierwszej fali dodatków Star Wars: X-Wing (druga edycja) we wrześniu tego roku! Zamów w przedsprzedaży swój zestaw w naszym sklepie online lub w dobrych sklepach hobbystycznych!