Adam Kałuża

gra: K2, K2: Broad Peak, Drako, Jaskinia

Miłośnik gier logicznych i euro gier. Swój pierwszy tytuł opublikował w 2007 roku, obecnie ma na koncie 11 gier i ciągle się uczy, jak projektować dobre. Poza wymyślaniem gier lubi je recenzować, szczególnie jest dumny z cyklu drukowanego w Świecie Gier Planszowych, opisującego historię nagrody Spiel des Jahres.

Jest szczęśliwym mężem i ojcem. Zawodowo zajmuje się pisaniem aplikacji bazodanowych – jest absolwentem Politechniki Opolskiej – Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki.

Adam uwielbia góry, kocha jurę Krakowsko-Częstochowską, zdecydowanie preferuje czynny wypoczynek nad biernym. Jego marzeniem jest podróż do Peru, jedno z jego hobby to historia państwa Inkaskiego. Lubi dobrą literaturę, komiksy i film.

Możecie się z nim skontaktować drogą mailową: adam.folko.kaluza()gmail.com.

Jego stronę www znajdzecie tutaj: folko.gry-planszowe.pl

Marcin Wełnicki

gra: Slavika

Prawnik, ukończył aplikację notarialną i studia socjologiczne. Tłumaczy gry planszowe dla Galakty, napisał wiele tekstów publicystycznych o filmach i grach, a także recenzji książek. Prowadzi blog około literacki „Biały Atrament”. Przez lata związany z polskim środowiskiem graczy gry fabularnej „Gasnące Słońca” (opublikował wiele artykułów fanowskich, w tym przygodę w czasopiśmie „Magia i Miecz”).

Autor materiałów do gier fabularnych dla wydawnictw White Wolf, Hollistic Design i Red Brick.

Publikował opowiadania w „Nowej Fantastyce” i „Science Fiction, Fantasy i Horror”, wydał dwie powieści („Śmiertelny bóg” i „Testament Damoklesa”). 

Zajmuje się też, oczywiście, projektowaniem gier planszowych. Do tej pory ukazały się „Zagłada Atlantydy” i „Slavika”, ale Marcin zapewnia, że dopiero się rozkręca.

Lubi fantastykę, zwierzęta i antropologię. W wolnym czasie szwenda się po europejskich muzeach (gdy ma za co) i polskich ostępach (znacznie częściej). Ma w planach zwiedzić Azję (i Afrykę, i...) i napisać o tym książkę. Wiele książek. 

Z Marcinem możecie skontaktować się drogą mailową: bialyatrament()gmail.com

Blog Marcina:http://bialyatrament.blogspot.com/

Łukasz Pogoda

gra: Basilica

Jego przygoda z grami planszowymi zaczęła od czytanych w dzieciństwie książek fantastyczno-naukowych i magazynu „Fantastyka”. Jako podrostek w którymś z kolejnych numerów przeczytał notkę o grach fabularnych, które zapragnął poznać. Po latach dopiął swego, na skutek czego zaangażował się w współorganizowanie konwentów miłośników fantastyki, potem zaczął pisać o grach fabularnych, a potem okazjonalnie o grozie, fantastyce i różnych innych rzeczach. Zajął się także tłumaczeniem gier z języka angielskiego i redagowaniem książek.

W końcu pożegnał się z grami fabularnymi, jednak wciąż w nim pozostał homo ludens. Przez pewien czas zajmował się innymi grami – tym razem komputerowymi, gdyż praca tłumacza doprowadziła go do kolejnego zajęcia: lokalizatora gier. W końcu w jego życiu pojawiły się planszówki, gdy zaczęły się szeroką falą wdzierać do Polski. Jak w przypadku gier fabularnych, zabawa bardzo szybko przerodziła się w tworzenie.

W grach planszowych pociąga go matematyczne piękno, niezwykłe historie i… wyzwania z zakresu komunikacji wizualnej. Wiąże się to z faktem, że na co dzień Łukasz zajmuje się projektowaniem graficznym. Nie został zawodowym tłumaczem, nie został bibliotekarzem. Pracuje jako grafik, łamiąc i przygotowując do druku różne publikacje, tworzy też okładki do książek i jest współautorem oprawy graficznej swojej debiutanckiej gry, Basilica, wydanej przez nasze wydawnictwo.

Gry planszowe pozostają na razie zajęciem ubocznym, choć nie zaniedbywanym. Pracuje nad kolejnymi tytułami i aktywnie udziela się w warszawskim nieformalnym stowarzyszeniu twórców gier Monsoon Group. 

Z Łukaszem możecie się skontaktować drogą mailową: lukasz.pogoda()gmail.com.

Łukasz Woźniak

gry: Mercurius

Urodzony w roku 1989, swoją przygodę z grami planszowymi rozpoczął w okresie gimnazjum- liceum. Wszystko zaczęło się od kilku gier, a apetyt na planszówki stale i niezmiennie w nim rósł. Na pierwszym roku studiów (Finanse i Rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu) rozpoczął prowadzenie bloga internetowego, poświęconego grom planszowym. Po roku zajął się recenzjami wideo, pod hasłem „Gry planszowe u Wookiego”, które stały się najpopularniejszymi video-castami w Polsce.

Również z pierwszym rokiem studiów, Łukasz zajął się projektowaniem gier. Początki były trudne i
nieco chaotyczne, ale potem było już coraz lepiej. W roku 2011 wydana została jego pierwsza gra –
Szalone Małpy – nakładem wydawnictwa Trefl.

Łukasz dalej zajmuje się projektowaniem - w tym momencie ma kilka gier oczekujących w kolejce do wydania przez nasze wydawnictwo i wciąż pracuje nad kolejnymi, praktycznie bez przerwy. Od niedawna Łukasz jest żonaty, a jego żona - Ola - wspiera go w projektowaniu, pomagając w

testach i ostro krytykując błędy w prototypach.

Łukasz interesuje się filmem, apologetyką i jest tłumaczem angielskiego na obozach młodzieżowych. Planuje rozpocząć zaocznie studia teologiczne w Warszawie…

Możecie z nim się skontaktować drogą mailową: lukasz28wozniak()gmail.com

Strona Łukasza: wookie.gryplanszowe.net