2007 rok. Leo Beenhakker wprowadził polską reprezentację piłkarską na EURO 2008 (a my zostaliśmy wybrani na współorganizatorów EURO 2012). Adam Małysz zdobył czwartą Kryształową Kulę w skokach narciarskich. Protest pielęgniarek, czyli tzw. “Białe Miasteczko” częściowo przyczyniło się do przedwczesnych wyborów. Od tego roku Polska zaczęła też należeć do strefy Schengen.

W tym samym, 2007 roku rozpoczęła się akcja o tytule FREE RPG DAY, która ma na celu promocję zabawy z grami fabularnymi poprzez udostępnianie darmowych materiałów przez wydawnictwa erpegowe. Ten dzień przypada na 15 czerwca. Postanowiliśmy wydłużyć ten dzień i tak zrobił się cały weekend niespodzianek. I to nie tylko dla fanów Dungeons & Dragons :-)


Z tej okazji przygotowaliśmy parę niespodzianek:

Coś dla kolekcjonerów

Do każdego zamówienia złożonego w sklepie internetowym rebel.pl w okresie 14-16 czerwca 2019 r., którego realizacja przypada na poniedziałek 17 czerwca, dodajemy figurkę czerwonego smoka (z gry Drako)! Ten symbol gier RPG umieszczamy w paczkach - oczywiście, aż do wyczerpania zapasów.

Coś dla twórców

Udostępniamy krótkie zestawienie różnic pomiędzy Open-Game License a Gildią Mistrzów Podziemi (Dungeon Masters Guild). Pobierz podsumowanie wytycznych dotyczacych publikacji treści w ramach OGL i DMsGuild. 

Coś dla graczy

Publikujemy olbrzymie ułatwienie dla wielu Mistrzów Podziemi i bohaterów, którzy nie mogą doczekać się Księgi Potworów w polskiej wersji językowej - tabelę potworów w dwóch językach uporządkowaną względem stopnia wyzwania. 

Pobierz zestawienie uporządkowane względem SW, lub pobierz zestawienie uporządkowane alfabetycznie.

Coś dla oczekujących na Księgę Potworów

Możemy w końcu pokazać parę stron ze środka podręcznika! Grafiki te znajdziemy poniżej. Ostateczne wersje pojawią się także w opisie podręcznika na stronie wydawnictwa.

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy za wzięcie udziału w akcji i do zobaczenia za rok!