Nie trzeba było długo czekać na pierwszą dużą zapowiedź nowego studia produkującego akcesoria do gier z grupy Asmodee. I to od razu na dużą skalę! Z informacji, które otrzymaliśmy wynika, że pierwszą grą dla której zostanie stworzona seria wysokiej jakości akcesoriów będzie KeyForge!

CEO Gamegenica, Adrian Alonso, w swojej oficjalnej wypowiedzi nie ukrywa ekscytacji w związku z pracą z tym innowacyjnym dziełem Richarda Garfielda (autora m.in. Magic the Gathering): “KeyForge to gra wybitnie unikatowa. Model produkcyjny sprawia, że nie można korzystać ze standardowych rozwiązań przyjętych przez inne firmy tworzące akcesoria do gier. Jesteśmy przekonani o tym, że fani karcianki będą bardzo zadowoleni z naszych specjalnie dostosowanych produktów”.

Linia akcesoriów do KeyForge będzie składać się m.in. z pudełek (tzw. deck boxes) i koszulek na karty. Nie będą to jednak jedyne produkty przygotowane dla fanów gry. Premiera spodziewana jest na 1 sierpnia w trakcie amerykańskiego GenCon’u 2019. Dla nas - mieszkających w Polsce - nie jest to jednak zapora nie do przeskoczenia. Dostępna będzie także relacja na żywo w formie livestreamingu z wydarzenia.

Zobacz więcej na kanałach Social Media:


O grupie Asmodee

Grupa Asmodee jest wiodącym międzynarodowym wydawcą gier z siecią dystrybucyjną w Europie, Ameryce Północnej i Chinach. Do najbardziej znanych tytułów Grupy Asmodee, publikowanych lub dystrybuowanych w imieniu kluczowych partnerów wydawniczych, należą: Catan, Ticket to Ride, Splendor, Dobble/Spot it!, Gwiezdne Wojny: X-Wing, 7 Cudów Świata, Dixit, Takenoko, Abyss, Timeline, Jungle Speed. W niektórych krajach Europy Asmodee prowadzi również dystrybucję najpopularniejszych kolekcjonerskich karcianek takich jak Pokemon, Yu-Gi-Oh! czy Magic. Asmodee ma swoją siedzibę w Guyancourt, we Francji.

O Gamegenic

Gamegenic to międzynarodowe studio operacyjne mające swoją siedzibę w Essen (Niemcy). Specjalizuje się w akcesoriach do gier takich jak: koszulki i pudełka na karty, albumy, maty do gier i kostki. Studio zostało założone w maju 2019 roku, a dyrektorem generalnym został Adrian Alonso (ex Ultimate Guard).

Kontakt prasowy ze studiem Gamegenic

Gamegenic / Robert Schymiczek - Tel.: +49 (0)201 248 595 573 – r.schymiczek@Gamegenic.com