Parę słów o 

dodatku TIE Advanced x1

do X-Wing (druga edycja).


„Jest mój!”
Darth Vader, Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja.

Strategia Galaktycznego Imperium w potyczkach wojny domowej zwykle opiera się na zalewaniu eskadr przeciwnika kolejnymi falami tanich, łatwo zastępowalnych TIE/ln. Nie znaczy to jednak, że imperialna technologia nie dorównuje rebelianckiej. Imperium w swoich szerokich zasobach posiada również zaawansowane myśliwce – na poziomie X-wingów T 65 czy Y-wingów BTL-A4. TIE Advanced x1, zarezerwowane dla najwybitniejszych pilotów Imperium, idealnie sprawdzają się w bitwach z flotą Rebelii – sam Darth Vader najchętniej lata właśnie tym modelem TIE.


Zamów dodatki do Star Wars: X-Wing ™ (druga edycja) już dziś
w dobrych sklepach hobbystycznych lub w naszym sklepie online!


Dodatek z pierwszej fali pozwala wysłać do bitwy Dartha Vadera za sterami zaprojektowanego specjalnie dla niego TIE Advanced x1! Poza pomalowaną figurką zestaw zawiera sześciu unikatowych pilotów, gotowych wykorzystać cały potencjał tej przerażającej maszyny w bitwie, oraz sześć kart rozwinięć, w które można wyposażyć TIE Advanced x1 według własnych upodobań.

Jeśli posiadasz już ten model z poprzedniej edycji, Zestaw konwertujący zawierający wszystkie niezbędne elementy pozwoli Ci włączyć go do drugoedycyjnej eskadry. Nowi gracze będą mogli zacząć gromadzić swoją kolekcję od dodatku TIE Advanced x1 oraz sześciu pozostałych dodatków 1 fali dostępnych w sprzedaży wraz z premierą zestawu podstawowego Star Wars X-Wing (druga edycja) już od września 2018.

Zaciekły pościg

Wszystkie myśliwce linii TIE produkowane przez Sienar Fleet Systems są wyposażone w bliźniacze silniki jonowe i charakterystyczne dla każdego modelu zasilające je panele słoneczne. Każdy typ TIE ma inne zadanie w eskadrze – TIE Advanced x1 ma stanowić bardziej elastyczną i wytrzymalszą alternatywę dla TIE/ln więc, inaczej niż jego tańszy zamiennik, ma zainstalowane osłony. Mimo cięższej konstrukcji, która nie pozwala na wykonywanie ostrych zwrotów, z utalentowanym pilotem TIE Advanced x1 potrafi być bardziej sterowny TIE/ln.

Tarcza manewrów tego myśliwca pozwala wykonać beczkę Tallona o prędkości 3 oraz Koiogran o prędkości 4, dając nieustraszonym pilotom wiele szans na brawurowe zbliżenie się do przeciwnika. Ved Foslo jako uzdolniony inżynier może w odpowiednim momencie zwiększyć albo zmniejszyć ciąg i zakończyć każdy manewr w jednej z trzech możliwych pozycji. Daje mu to ogromną przewagę bowiem z łatwością kontroluje dystans między nim a jednostkami wroga. Czyniąc go – lub innego z pilotów TIE Advanced – Dowódcą eskadry, można dodatkowo rozszerzyć jego wpływ na cały obszar walki. To rozwinięcie daje dostęp do czerwonej akcji koordynacji, ale nieco ją ogranicza – wyznaczony statek, może wykonać jedynie akcję, która znajduje się również na pasku akcji dowódcy. Jak wiadomo wykonana w odpowiednim momencie beczka nie tylko zapewnia myśliwcom lepsze ustawienie, ale może zaważyć o losie bitwy.

Szczególnie Bezwzględni piloci zrobią wszystko, aby zlikwidować cel, nawet jeśli wiąże się to z zadaniem uszkodzeń przyjaznemu statkowi. Czasem strzelają na oślep, aby tylko trafić wroga, mimo tego, że w pobliżu wrogiego statku znajdują się jednostki z ich eskadry. Dlatego na pokładzie TIE Advanced x1 zainstalowano zaawansowany komputer namierzania, który każdemu, kto pilotuje myśliwiec, daje ogromną przewagę taktyczną – zapewnia statkowi dodatkową kość w podstawowym ataku na namierzony cel, a także pozwala zamienić zwykłe trafienie na trafienie krytyczne, potęgując skuteczność ataku.

TIE Advanced x1 dzięki Zaawansowanemu komputerowi namierzania dodaje sobie kość w podstawowym ataku na namierzony cel, a także może zamienić zwykłe trafienie na trafienie krytyczne.

Zaawansowany komputer namierzania nie pozostawia żadnych wątpliwości co do tego, że został zaprojektowany jako niszczycielskie urządzenie wzmacniające każdy atak. Bezlitośni piloci TIE Advanced x1 jak Maarek Stele, który zawsze stara się roznieść w pył wrogi statek, potrafią docenić takie udogodnienia. Krytyczny wynik uzyskany dzięki komputerowi zwiększa prawdopodobieństwo, że atakowany statek otrzyma odkrytą kartę uszkodzeń, a Stele może wtedy wybrać z trzech wylosowanych kart tę, która ma być przypisana do celu. Z kolei Zertik Storm lubi mieć pewność, że zadane wcześniej uszkodzenie spowoduje poważniejsze straty – może wydać żeton namierzenia z jednostki wroga, aby odkryć jedną z jego zakrytych kart uszkodzeń.

Wszyscy piloci TIE Advanced x1 są z pewnością wyjątkowo uzdolnieni, ale nikt nie może się równać z Darthem Vaderem. Już jako Anakin Skywalker wypracował sobie opinię najlepszego pilota myśliwców w Galaktyce, a teraz tylko podtrzymuje swoją reputację. Moc jest w nim silna – ma najwyższą liczbę ładunków Mocy, jaką dotychczas widzieliśmy w Star Wars: X-wing druga edycja, a kiedy wykonuje akcję, może wydać taki ładunek, aby wykonać kolejną akcję. Pozwala mu to przygotować potężny atak – namierzyć wroga, zrobić beczkę, aby ustawić się w dogodnej pozycji i skupić się w ramach jednej aktywacji.

Po wykonaniu manewru Darth Vader namierza X-winga T 65. Wydaje ładunek mocy, aby wykonać beczkę i uciec ze strefy rażenia wroga, i kolejny, aby pozyskać żeton skupienia.

Vader może użyć tej przewagi aby wykonać podstawowy atak, używając Zaawansowanego komputerowa namierzania, lub uderzyć na wielu wrogów Rakietami Kasetowymi, a jeśli jego TIE Advanced x1 jest ulepszony o System kierowania ogniem, jego salwa będzie jeszcze skuteczniejsza – nie dość, że zaatakuje dwóch przeciwników, to będzie mógł jeszcze przerzucić jedną z kości ataku.

Okaż swą potęgę

Chmary TIE/ln zdążyły się już opatrzyć rebelianckim pilotom, ale widok TIE Advanced x1 udowadnia im, że Imperium nie pozostaje obojętne na ich wywrotowe przedsięwzięcia. Odpal bliźniacze silniki jonowe i pokaż rebelianckiej hołocie, gdzie ich miejsce!


Zamów swój zestaw Myśliwiec TIE Advanced x1 do drugiej edycji gry Star Wars X-Wing, który ukaże się w dniu premiery zestawu podstawowego. Szukaj w naszym sklepie online lub w dobrych sklepach hobbystycznych.