Miłośnicy turniejowej rywalizacji, łączcie się! Już w weekend 23-24 listopada na terenie gdańskiego Amber Expo odbęda się Mistrzostwa Polski w Star Wars: Legion oraz KeyForge! Setki śmiałków staną do walki o drogocenne nagrody, a także prestiż i chwałę. Może do nich dołączysz?


Niezmierzone skarby Tygla

KeyForge Grand Championship to dwuetapowy turniej rozgrywany w formacie Sealed i wariancie Triad. W ramach biletu wstępu każdy z uczestników otrzyma 6 talii (po 2 z każdego dodatku), z których będzie musiał wybrać 3 (po 1 z każdego dodatku) – to z nich będzie korzystać do końca turnieju. Gracze najpierw biorą udział w eliminacjach, a następnie przechodzą do Top Cut i finałów. Zwycięzca turnieju zostanie Mistrzem Polski i poleci na World Championships do USA, ale na wszystkich uczestników czekają atrakcyjne nagrody, w tym Aember – za udział w turnieju oraz za każde zwycięstwo!

Oprócz głównego turnieju na uczestników KeyForge Grand Championship czeka również szereg eventów pobocznych, podczas których będzie można rozegrać wiele dodatkowych walk.

Wszystkie szczegóły dotyczące turnieju, w tym regulamin, a także możliwość zakupu biletów znajdziesz tutaj. Turniej odbędzie się osobno na polskich i angielskich zestawach. Bilety możesz kupić zarówno przed imprezą, jak i na miejscu, jednak jeśli wiesz na pewno, że się pojawisz, warto skorzystać z przedsprzedaży i lepszej ceny!


Pojedynek wielkich armii

Podczas Star Wars: Legion Grand uczestnicy również zawalczą o tytuł Mistrza Polski, a także szereg nagród rzeczowych. Zwycięzca poleci do USA na finały World Championships.

Sam turniej odbędzie się w standardowym formacie (każdy uczestnik przygotowuje 1 listę armii o wartości nie przekraczającej 800 punktów), posiada jednak niestandardową strukturę: będzie się składał z 5 rund po 135 minut każda, rozgrywanych systemem szwajcarskim. Szczegółowe informacje na temat struktury turnieju, a także wszystkie niezbędne regulaminy znajdziesz tutaj.

W ramach turnieju odbędzie się również konkurs malarski, do którego można zgłaszać własne, wyjątkowe prace. Galeria najlepiej pomalowanych armii oraz pól bitew nawiązujących do klasycznych lokacji z filmów i książek będzie dostępna również dla szerokiej widowni.

Uwaga! Bilety na to wydarzenie dostępne są jedynie w przedsprzedaży! Nie będzie możliwości zakupu wejściówki w kasach.


Dobra zabawa

Z racji tego, że Mistrzostwa Polski odbędą się w tym samym terminie i miejscu co Targi Gra i Zabawa, uczestnicy obu turniejów w ramach swoich wejściówek mają zapewniony bezpłatny wstęp również na tę imprezę. To doskonała okazja, żeby poznać nowe tytuły bezpośrednio u wydawców, wypróbować gry, które od dawna nas interesują, korzystając z bogato zaopatrzonego gamesroomu, a także uzupełnić zimowe zapasy targowymi zakupami!