Jeszcze w tym roku równolegle ze światową premierą wydawnictwo Rebel przygotuje w pełnym polskim wydaniu grę Łowcy Skarbów, wydawnictwa Queen Games, której autorem jest Richard Garfield.


Łowcy Skarbów - planowana data premiery: listopad 2015 roku.

ObrazekGra Treasure Hunter, wydawnictwa Queen Games to nowość, którą to wydawnictwo będzie prezentować na tegorocznych targach w Essen. Zagraliśmy w nią niemal przez przypadek, ale bardzo nam się spodobała i postanowiliśmy dołączyć do druku jeszcze przed jej oficjalną premierą. Autor gry, Richard Garfield, stworzył bardzo przyjemną grę rodzinną bazującą na mechanice draftu, w której gracze starają się tak dobrać karty łowców skarbów, żeby w odpowiedniej krainie zdobyć upatrzony artefakt, przeszkadzają im w tym paskudne gobliny, które podkradają monety. Na kartach zbieramy układy kart o pewnym kolorze, który odpowiada konkretnej krainie oraz wartości. Każda kraina zawsze posiada 2 skarby, jeden z nich otrzyma ten, kto będzie miał karty w kolorze tej krainy o najniższej sumie, drugi ten kto będzie miał o najwyższej. Jeśli dodamy do tego fakt, że często skarby nie są prawdziwymi skarbami tylko dają ujemne punkty to rywalizacja zaczyna przybierać na sile.

Zasady są bardzo proste do opanowania, cała zabawa tkwi w planowaniu i przewidywaniu w jaki sposób zagrają nasi przeciwnicy. Dzięki krótkiemu czasowi rozgrywki oraz za każdym razem innemu układowi planszy gra za każdym razem przebiega nieco inaczej.

Szczegółowe tłumaczenie zasad przygotowane przez Queen Games (ENG)

Sugerowana cena detaliczna wyniesie 119,95 zł.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek