Gra o wykuwaniu kości i boskich misjach

Witajcie, śmiertelnicy!

Wieści o Waszych chwalebnych czynach dotarły do naszego królestwa. W swej nieskończonej boskiej hojności dajemy Wam możliwość przeistoczenia się w półboga i zajęcia miejsca pośród nas. Zorganizowaliśmy turniej, aby przekonać się, który z Was jest godzien naszej łaski. No i aby się trochę zabawić. Tu na górze bywa czasem nudnawo…

Przygotujcie się więc na opuszczenie Waszego świata, śmiertelnicy. Turniej odbędzie się na Wyspach Podniebnych, z których każdą stworzył jeden z nas. Jak się przekonacie, mamy dość odmienne gusta.

Otrzymacie od nas kości. Za ich pośrednictwem będziemy Wam przesyłać nasze boskie dary. One z kolei pomogą zdobyć niezbędne złoto i inne zasoby, które będziecie mogli nam ofiarować. Jeśli ofiary nas zadowolą, pomożemy Wam przekuć Wasze kości, aby stały się jeszcze potężniejsze. Oczywiście, większe szanse na pomoc mają hojniejsi z Was. A tym, których czyny nas nie zadowolą będziemy nieco utrudniać żywot i sprawimy, że kości nie poturlają się zawsze wedle Waszego widzi mi się. Można rzecz, że turlać się będą Wam na złość.

Oczekujemy, że dokonacie wielu heroicznych czynów. Natrudziliśmy się, aby przygotować dziesiątki emocjonujących zadań. Podróżujcie między portalami łączącymi wyspy, składając po drodze wymagane ofiary, a być może odnajdziecie cudowne artefakty i stworzenia, które mogą okazać się wielce przydatne, o ile zdołacie je okiełznać…

Czas rozpocząć wielki turniej!

A wszystko to w Kowalach Losu – nowej grze planszowej dla 2–4 graczy! Wcielicie się w niej w role bohaterów, którzy walczą o zdobycie chwały. W trakcie gry będziecie rzucać kośćmi, aby pozyskać złoto, odłamki słońca i odłamki księżyca, które pozwolą wam jeszcze efektywniej prowadzić walkę. Jak? Dowiecie się tego za chwilę.

Wykuwanie kości

W grze każdy z graczy otrzymuje dwie własne kości, które posiadają wymienialne ścianki. Na początku gry Twoje kości są dość słabe i możesz dzięki nim niewiele uzyskać. Jednak to tylko skromne początki. Z czasem osiągniesz wielkość dzięki modyfikowaniu ścianek kości. Kości użyte w Kowalach Losu zostały wykonane w taki sposób, abyś bez problemu mógł zmieniać ścianki na kości na coraz potężniejsze. Tak naprawdę modyfikacja kostek jest podstawową akcją, jaką możesz wykonać podczas swojej tury. 

Będziesz musiał przekuwać swoje kości i zatroszczyć się o własne szczęście w trakcie gry, jeśli masz zostać nowym półbogiem. Każda z nich ma takie samo, startowe ułożenie ścianek, które podczas gry można ulepszać na coraz lepsze i coraz lepsze, i jeszcze lepsze, i... No można nieźle pokombinować i nagiąć prawdopodobieństwo na swoją stronę. Każda nowa ścianka, wykuta przy pomocy bogów, to nowe, potężniejsze, albo po prostu inne umiejętności.

Przykład po lewej stronie: Za 4 sztuki złota gracz może poprosić bogów o przekucie jednej, dowolnej ze swoich ścian na kości na wybrany typ:

  • otrzymaj 6 sztuk złota
  • wybierz jedną z rzeczy które chcesz otrzymać: 2 sztuki złota albo 2 odłamki słońca albo 2 odłamki księżyca
  • otrzymaj 2 sztuki złota oraz 1 odłamek księżyca
  • otrzymaj 1 punkt chwały oraz 1 odłamek słońca.

Złośliwy mag kiedyś powiedział, że "kości to nadal kości, zero taktyki, zwykły los". W tym wypadku tak samo miał rację jak i bardzo się pomylił. Oczywiście - jeśli ktoś ma wyjątkowego pecha albo zapracował sobie karmą na słabe wyniki, to już nic mu nie pomoże.

Jednak w Kowalach Losu rzucamy koścmi bardzo dużo, rzuty wykonujemy podczas tury każdego z graczy. Przy czterech graczech to aż 4 rzuty pomiędzy swoimi kolejkami, co przy 10 rundach daje 40 rzutów dwoma kośćmi, a w sumie aż 80 wyników!

Chyba nie musimy Wam mówić jak ważne jest to, by mieć dość zróżnicowane ścianki na kościach by nie zapchać swojego zasobnika jednym rodzajem surowców? Tak samo jednak istotne jest to, by mieć na nich jednak wiekszą ilość ścianek z wynikami, które pasują do obranej przez nas taktyki. Możecie pozbyć się jednego rodzaju surowca i postawić na inny, możecie zdobyć Skrzynię Kowala, która powiększy wasz zasobnik o dodatkowe miejsca na surowce. Wszystkie chwyty dozwolone, byle tylko efektywnie zarządzać gromadzonymi i wydawanymi surowcami.

Gdy szukasz sposobu na ulepszenie kości, zwróć uwagę na świątynię, która znajduje się na fundamentach (w pudełku gry) i góruje nad obszarem gry. W świątynnym sanktuarium znajdują się nowe ścianki, które można nabyć, o ile masz wystarczająco dużo złota.

Nowo zakupioną ściankę od razu trzeba wmontować w kostkę wymieniając ją z inną – w ten sposób będziesz stopniowo ulepszać swoje kości. Oczywiście opłaca się planować – liczba nowych ścianek jest ograniczona i jeśli Twoi przeciwnicy zgarną bardziej atrakcyjne ścianki, to zostaniesz z niczym. 

Wsparcie bogów

Droga do panteonu nie jest jednak prosta i przyda Ci się każde błogosławieństwo. Na początku każdej tury, każdy z graczy rzuca kośćmi i otrzymuje zasoby, które wypadną na ściankach kostek – złoto, odłamki słońca, odłamki księżyca lub punkty chwały.

W Kowalach Losu nie ma czasu do stracenia. Jeśli akurat nie składasz ofiary w świątyni, aby ulepszyć swoje kości, to na pewno przemieszczasz się po Wyspach Podniebnych i dokonujesz heroicznych czynów. W swojej turze możesz przemieścić się na dowolne pole na Wyspach.

Na tych polach znajdziesz rozmaite przedmioty i artefakty, które mogą pomóc Ci w Twoich wojażach, możesz spotkać kompanów, którzy pomogą Ci w walce z monstrami, które pojawiają się na centralnej arenie, i których pokonywanie zapewnia punkty chwały. Za te karty będziesz płacił posiadanymi odłamkami słońca i księżyca, co pozwoli Ci zdobyć kartę przypisaną do danego pola.

Twoje heroiczne czyny zapewnią Ci dostęp do kart, które zwiększą Twoje szanse podczas walki z innymi herosami. Na początku możesz zainwestować w Skrzynię kowala, co pozwoli Ci zwiększyć pojemność torów zasobów. Sowa strażnika zapewni Ci złoto, odłamek słońca albo odłamek księżyca w każdej Twojej turze. Po pokonaniu Sfinksa otrzymasz cztery pomniejsze błogosławieństwa, dzięki którym możesz rzucić jedną ze swoich kości aż cztery razy i otrzymać zasoby z każdego rzutu. Niektóre heroiczne czyny zapewniają nawet ścianki kości, których nie można kupić w świątyni! Oczywiście nowe zdolności specjalne nie są Twoją jedyną nagrodą – każdy heroiczny czyn okrywa Cię chwałą i przybliża do zwycięstwa.

Zostań półbogiem

Bogowie wybrali Cię na swojego ulubieńca i udzielili błogosławieństw, ale tylko Ty możesz zostać kowalem własnego losu, używając kości. Przygotuj się na walkę o przychylność bogów i wypatruj Kowali Losu w sklepach już 7 lipca 2017 roku!