Mafijny światek jest brutalny - gangsterzy są w stanie zjednoczyć się, aby dokonać skoku stulecia, jednak gdy przychodzi czas podziału łupów... cóż, wtedy lepiej mieć się na baczności, bo przestają obowiązywać wszelkie zasady i robi się naprawdę niebezpiecznie. Każdy chce zgarnąć jak najwięcej, jednak najmądrzejsi wiedzą, że czasem warto odpuścić i nie brać udziału w awanturze, aby innym razem sprytnie zgarnąć całą pulę. Kto okaże się zwycięzcą i uzyska najwięcej, podczas gdy pozostali odpuszczą lub okażą się martwi? Zadecyduje spryt i celność, gdy do akcji wkroczą pistolety!
 

Kasa i spluwy to długo wyczekiwana polska wersja imprezowego hitu Ca$h'n Gun$, w którym gracze wcielają się w gangsterów rozdzielających między sobą łupy po wspólnym napadzie. Gra przeznaczona jest dla 4-8 osób w wieku od 10 lat, a jedna, składająca się aż z 8 tur rozgrywka zajmuje około 30 minut.

W każdej z kolejnych rund do podziału podany zostaje nowy łup o zróżnicowanej wartości, złożony z obrazów, szlachetnych kamieni i pieniędzy. Gdy ujawniona zostaje stawka, o którą toczy się gra, każdy z zainteresowanych w tajemnicy decyduje, czy będzie próbował oddać strzał w kierunku przeciwnika, czy też ucieknie się do blefu korzystając z pustego magazynka. Następnie wszyscy jednocześnie wyciągają swoje pistolety i... mierzą do siebie nawzajem. To ostatnia chwila by zdecydować, czego chcemy: możemy się jeszcze wycofać, jednak jeśli stchórzymy i schowamy się pod stół, nie będziemy brali udziału w podziale łupów. Za każdym razem będziemy musieli zastanowić się, co opłaca się najbardziej i czy przyjęcie kolejnych obrażeń jest warte puli, o jaką toczy się gra. Jeśli chcemy zwyciężyć, musimy pozostać żywi do końca ostatniej tury - dopiero wtedy okaże się, kto zarobił najwięcej.

Gra oferuje również wariant rozszerzony, w którym każdy z uczestników otrzymuje postać o indywidualnym talencie pozwalającym korzystać z określonych profitów w trakcie rozgrywki - dla jednych będzie to okazja do podkradania łupów przeciwnikom, dla innych większa odporność organizmu na kule, jeszcze inni będą mogli wpływać na przebieg tury. Taka sytuacja zmusza graczy do myślenia i zmiany wypracowanej taktyki tak, aby jak najefektywniej wykorzystać zdolność swojej postaci.

Ze względu na prostotę zasad, szybkość rozgrywki i dopuszczalną liczbę graczy, Kasa i Spluwy świetnie nadaje się na imprezę. Gangsterski klimat jest bardzo wyraźny, a dodatkowej zabawy dostarcza sposób gry, zwłaszcza gdy w odpowiednim momencie wszyscy siedzący przy stole wyciągają zza pleców swoje piankowe pistolety i zaczynają do siebie mierzyć. Gra dostarcza dużo śmiechu i zabawy, a jednocześnie zmusza do myślenia i planowania - gracze nieustanie muszą się zastanawiać, które posunięcia będą dla nich bardziej opłacalne, co nie jest łatwe, gdy przy stole siedzi grupa przeciwników czyhających na nasze życie i pieniądze. W takiej grze musi zwyciężyć najsprytniejszy. Czy będziesz to właśnie Ty?