Nadciągają cztery zestawy

dodatkowe Ruchu Oporu

do drugiej edycji Star Wars: X-Wing.


„Jesteśmy iskrą, która rozpali ogień, który spali Najwyższy Porządek.” –
Poe Dameron, Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi.

Potęga Galaktycznego Imperium została złamana, ale cień grozy ciągle spowija galaktykę. Piloci Ruchu Oporu w nowej erze galaktycznych bitew drugiej edycji Star wars X-wigng wszelkimi siłami walczą, by przejąć schedę Rebelii i na nowo rozpalić płomień nadziei w sercach wszystkich ras galaktyki. Z radością prezentujemy cztery nowe zestawy dodatkowe Ruchu Oporu do Drugiej Edycji Star Wars X-Wing:

  • Star Wars: X-Wing – Ruch Oporu - Zestaw konwertujący.
  • Star Wars: X-Wing – X-Wing T-70.
  • Star Wars: X-Wing – A-Wing RZ-2.
  • Star Wars: X-Wing – Ruch Oporu - Zestaw ulepszający tarcze manewrów.

Zamów dodatki do Star Wars: X-Wing ™ (druga edycja) już dziś
w dobrych sklepach hobbystycznych lub w naszym sklepie online!


Podtrzymując rebelianckie idee, piloci ruchu oporu pozostają w pełnej gotowości, aby wsiąść do udoskonalonych wersji kultowych maszyn i przywrócić pokój w galaktyce. Dzięki dodatkom będziesz mógł stanąć do walki wspólnie z nowym pokoleniem bohaterów i osobiście doświadczyć dynamicznych kosmicznych potyczek, jakie widziałeś w Przebudzeniu Mocy i Ostatnim Jedi.

W drugiej edycji Star Wars X-wing Ruch Oporu jest prezentowany w świeżym ujęciu jako unikatowa frakcja kompletnie niezależna od Sojuszu Rebeliantów. X-Wingowi weterani będą mogli używać swoich T-70, YT-1300 oraz MG-100 StarFortress dzięki zestawowi konwertującemu, który zawiera wszystkie karty, żetony i tarcze manewrów niezbędne do drugoedycyjnych rozgrywek. Ci, którzy chcą rozwijać swoje eskadry lub dopiero zaczynają kompletować swoją flotę X-Wing, mogą rozbudowywać kolekcję z pomocą dwóch zestawów nowych myśliwców Ruchu Oporu. Sprawdź, co nowego wnosi do gry każdy z czterech prezentowanych dziś dodatków!

Nie przestawaj walczyć

Ruch Oporu jest ostatnią linią obrony przed zatrważającym Najwyższym Porządkiem i jak wcześniej Sojusz walczył dla Przywrócenia Republiki, tak teraz oni mierzą się z wrogiem o przytłaczającej przewadze liczebnej i potężnej sile ognia. Na szczęście mają dostęp do najbardziej zaawansowanych technologicznie myśliwców w galaktyce. Zestaw konwertujący Ruchu Oporu sprawia, że możesz błyskawicznie dostosować swoje pierwszoedycyjne wersje statków tej frakcji do eskadr w drugiej edycji.

Zestaw zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby przystosować swoją kolekcję statków Ruchu Oporu do nowej ery gwiezdnych batalii – niezbędne żetony, karty statków i rozwinięć, w tym dziesięć kart Technologii, które można instalować jedynie w najnowszych maszynach. Pośród kart statków znajdziesz nowe wersje najsławniejszych bohaterów frakcji jak Poe Dameron czy Rey, gotowych, by zaprezentować swoje wyjątkowe umiejętności w walce. Zdolności pilotów dodatkowo można rozwinąć, odpowiednio ulepszając ich maszyny – spośród ponad stu kart rozwinięć możesz wybrać te, które najbardziej odpowiadają Twojemu stylowi gry i obranej strategii. Zestaw konwertujący Ruchu Oporu daje ogromne możliwości budowania eskadr - zawiera tarcze manewrów do drugiej edycji Star Wars: X-wing dla trzech bombowców, trzech YT-1300 oraz czterech Myśliwców X-wing T-70.

Wszyscy piloci, statki i rozwinięcia będą oczywiście dostępne w aplikacji X-Wing Squad Builder, a wraz z premierą dodatków II fali na stronie udostępnimy plik PDF z wartościami punktowymi kart.

Nowa generacja myśliwców

Kontynuując tradycje rozpoczęte przez asów Rebelii takich jak Wede Antilles, bohaterowie Ruchu Oporu włączają się do walki w unowocześnionych wersjach klasycznych X-wingów. Udoskonalone w prawie każdym możliwym aspekcie, niezbędne w niemal każdej operacji Ruchu Oporu myśliwce T-70 można wyposażyć w różnorodne astromechy, bronie i inne udogodnienia zgodne z preferencjami danego pilota.

Kultowy X-wing jest jednym z najbardziej elastycznych modeli myśliwców jakie kiedykolwiek latały przez galaktykę. Jego unowocześniona wersja T-70 jest jeszcze bardziej wszechstronna niż poprzednie. Wbudowany Punkt podczepienia daje niespotykaną dotąd możliwość wyposażenia statku w różnego rodzaju działa, torpedy i pociski, a zintegrowane stabilizatory pozwalają otwierać i zamykać skrzydła w trakcie lotu, co zwiększa możliwości manewrowania statkiem, aby ustawić się w idealnej pozycji.

Dla X-winga T-70 przygotowano dwanaście kart statku, w tym dziewięciu wyjątkowych pilotów gotowych wspomóc eskadrę swoimi niezwykłymi umiejętnościami, jak Poe Dameron, który może wykonać kilka akcji w jednej aktywacji, dając Ci więcej opcji, aby idealnie się ustawić lub modyfikować wyniki rzutów. Jeśli jego maszyna została wyposażona w Synchronizator namierzania, pilot przyjaznego statku w zasięgu 1–2 może zaatakować namierzoną przez Poe jednostkę, nawet jeśli sam nie namierzył tego wroga.

Zestaw dodatkowy X-wing T-70 poza pomalowaną figurką zawiera wszelkie karty statku i rozwinięć oraz żetony potrzebne, aby dołączyć tę niezawodną maszynę do swojej eskadry. Karty oraz wypraska z żetonami z tego dodatku będą dostępne również w zestawie konwertującym specjalnie dla pierwszoedycyjnych graczy. Pilotom, rozwinięciom i możliwościom T-70 przyjrzymy się bliżej w kolejnych artykułach już niebawem.

Zawrotna prędkość

Kolejny z nadchodzących dodatków wprowadza do galaktycznych bitew zupełnie nowy model - główny myśliwiec przechwytujący Ruchu Oporu A-wing RZ-2, który dzięki licznym udoskonaleniom wyparł z użycia swojego rebelianckiego poprzednika. Poprawki wprowadzane do klasycznego projektu sprawiły, że A-wingi nowej generacji słyną nie tylko z niezwykłych osiągów, ale również nadzwyczajnej zwrotności, a pilotowanie ich to wyzwanie godne asów.

Piloci Ruchu Oporu zawsze starają się wycisnąć z RZ-2 maksimum jego możliwości, a sprawdzianem ich zdolności jest utrzymanie statku w bitwie. Ten model A-winga ma trzy kości obrony oraz umiejętność unikania nieprzyjacielskiego ognia, co czyni go trudnym celem w walce. Dodatkowo przeprofilowane obrotowe mocowania dział pozwalają strzelać w jednostki znajdujące się za myśliwcem, zmuszając wrogów do utrzymania odpowiedniego dystansu. Innowacją, której nie ma w poprzednich modelach A-winga, są na pewno wbudowane Udoskonalone żyrostabilizatory wieżyczek dające im możliwość obracania się i strzelania w przód i w tył. Zapewnia to bardzo potrzebną temu myśliwcowi elastyczność w walce, jeśli nieustraszony pilot właściwie wybierze, w którą stronę skierować ogień.

Jeśli obrotowe działa to dla Ciebie za mało, nie ma przeszkód, aby wyposażyć RZ-2 w dostępne w zestawie dodatkowym rozwinięcia. Statek jest niesamowicie zwrotny, więc wybierając z pięciu dostępnych kart Podrasowane silniki manewrowe, można jeszcze bardziej podkręcić największe atuty tej maszyny. Jeśli pilot ma mniej niż dwa żetony stresu, ta technologia pozwoli mu nagle przyspieszyć i odlecieć spod ostrzału lub wykonać szybką beczkę mimo stresu.

Zestaw dodatkowy A- wing RZ-2 zawiera sześć kart statku, w tym czterech unikatowych pilotów, pięć kart rozwinięć oraz żetony potrzebne, aby zmierzyć się w bezpośrednim starciu z asami Najwyższego Porządku. Karty oraz wypraska z żetonami z tego dodatku, będą dostępne również w zestawie konwertującym specjalnie dla pierwszoedycyjnych graczy. . Wszystkim elementom przyjrzymy się bliżej w kolejnych artykułach już niebawem.

Przeciwstaw się tyrani

Ruch Oporu czerpie garściami z rebelianckich tradycji walki o równość i wolność, ale pozostaje odrębną organizacją. Możesz podkreślić swoje przywiązanie do tej frakcji w bitwach drugiej edycji Star Wars X-Wing dzięki Zestawowi ulepszającemu tarcze manewrów.

W każdej rozgrywce w Star Wars X-wing gracze w tajemnicy wybierają manewry na kartonowych tarczach. Zestaw zawiera trzy plastikowe protektory na te elementy, które zapobiegają ich zniszczeniu zapewniając dodatkowo walory estetyczne oraz unaoczniając Twoje oddanie sprawie. Takie tarcze nie tylko podkreślają Twój sprzeciw wobec reżimu Najwyższego Porządku, pozwalają również wygodnie rozróżnić jednostki – z tyłu mają miejsce na specjalne żetony identyfikacyjne przedstawiające symbol danego myśliwca, które znajdziesz w zestawie konwertującym.

Podsyć ogień Rebelii

Ruch Oporu będzie kontynuować walkę przeciwko tyranii i opresji mimo grożących im konsekwencji. Wprowadź nowe możliwości do swoich rozgrywek w drugiej edycji i rozpal iskrę buntu!