Jak podkreślamy przy każdej możliwej okazji, gry planszowe stanowią doskonałą rozrywkę dla osób w każdym wieku. Ba! Mają niesamowitą zdolność jednoczenia pokoleń i pozwalają miło spędzać czas w atmosferze zabawy. Tym bardziej warto wziąć je pod uwagę, kiedy planujemy prezenty z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Poniżej znajdziecie kilka bardzo uniwersalnych gier, które skradły nasze serca w ostatnim czasie.


proste zasady i dużo możliwości

 Czasem na rynku pojawia się gra genialna w swojej prostocie – nie ma rozbudowanej tematyki, ale sam sposób rozgrywki czyni ją niesamowicie satysfakcjonującą. Przykładem takiego tytułu jest Mi pasuje!, które bawi graczy na całym świecie od 1983 roku, a niedawno doczekało się polskiego wydania.

Każdy z uczestników otrzymuje planszę oraz zestaw kafelków. Na każdym z kafli znajdują się trzy przecinające się rurki w różnych kolorach. W swojej turze gracz losuje jeden ze swoich żetonów i czyta znajdującą się na nim kombinację cyfr; pozostali muszą wybrać spośród swoich kafli taki, który będzie posiadał tę samą kombinację i umieścić go na planszy w wybranym przez siebie miejscu. Celem graczy jest tworzenie nieprzerwanych, jednokolorowych połączeń między brzegami planszy - im więcej ich zdobędziemy, tym lepiej! 


Dopchnij walizki i ruszaj w drogę!

Choć okładka Get Packing może sugerować, że to gra dla dzieci, nic bardziej mylnego! Ta zabawa wymaga nie lada wyobraźni przestrzennej oraz logicznego myślenia. W każdej turze losowana będzie karta, która pokazuje, jakie przedmioty musimy zmieścić do walizki. Naszym zadaniem jest poukładanie ich w taki sposób, aby bagaż udało się zamknąć. I to jak najszybciej, bo obowiązuje zasada “kto pierwszy, ten lepszy”! Do dyspozycji mamy karty o różnych poziomach trudności, a każda z nich stanowi wyzwanie i wymaga solidnego zastanowienia i wielu prób!


Taksówką po Nowym Jorku

Skoro walizki mamy już spakowane, możemy ruszać w drogę! Najnowsza, najszybsza i zarazem najbardziej uniwersalna odsłona serii Wsiąść do Pociągu zabiera nas za ocean, gdzie będziemy przemierzali ulice Nowego Jorku, odwiedzając przy okazji najważniejsze atrakcje turystyczne.

Zadaniem uczestników będzie realizowanie tras wskazanych na kartach poprzez zajmowanie kolejnych odcinków na mapie. W tym celu najpierw będziemy zbierali zestawy kart w odpowiednich kolorach, a następnie zagrywali je, by postawić swoje taksówki w odpowiednich miejscach planszy. Cała zabawa jest niesamowicie szybka a jednoczesnie bardzo przyjemna.

A gdy nasi najbliżsi złapią pociągowego bakcyla… mamy z głowy pomysły na prezenty na najbliższych kilka lat!


Wciąż mało Ci inspiracji? Zapraszamy do naszego Centrum Prezentowego