Gry planszowe – jedne uwielbiamy, podczas gdy na inne nie możemy patrzeć. Ale gdy odkryjemy tytuł, który zdobędzie nasze serce, chcielibyśmy, by został z nami jak najdłużej. Wszystko to, co darzymy tak wielkim uczuciem należałoby dopieszczać i chronić przed problemami dnia codziennego. Na szczęście okazało się, że podobnymi wartościami kieruje się Gamegenic – najnowsze studio w grupie Asmodee!

Gamegenic posługuje się sloganem “Ingenious Supplies”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza pomysłowe, niespotykane akcesoria do ulubionych gier studia Asmodee. Dyrektor generalny firmy, Adrian Alonso, to znanyw branży specjalista, który wcześniej pracował jako dyrektor kreatywny w firmie Ultimate Guard. W swoim oficjalnym komunikacie medialnym, mówi “Gamegenic to nie tylko znane do tej pory rozwiązania w dziedzinie koszulek do kart, mat do gier, pudełek na karty, albumów czy kostek. To także świeże pomysły, które mają szansę ujrzeć światło dzienne dzięki nowym możliwościom pracy na bardzo popularnych planszówkowych licencjach. W ofercie pojawiać się będą produkty premium dla niemalże każdego segmentu cenowego”.

Jak udało się nam dowiedzieć, Gamegenic zajmie się produkcją i rozwojem akcesoriów do gier wewnątrz grupy Asmodee (np. Fantasty Flight Games czy Blackfire). To nie lada gratka dla fanów gier planszowych, którzy prawdopodobnie (jak i my) spoglądać będą z zaciekawieniem na to, co nowego można wymyślić w dziedzinie akcesoriów do gier.


O grupie Asmodee

Grupa Asmodee jest wiodącym międzynarodowym wydawcą gier z siecią dystrybucyjną w Europie, Ameryce Północnej i Chinach. Do najbardziej znanych tytułów Grupy Asmodee, publikowanych lub dystrybuowanych w imieniu kluczowych partnerów wydawniczych, należą: Catan, Ticket to Ride, Splendor, Dobble/Spot it!, Gwiezdne Wojny: X-Wing, 7 Cudów Świata, Dixit, Takenoko, Abyss, Timeline, Jungle Speed. W niektórych krajach Europy Asmodee prowadzi również dystrybucję najpopularniejszych kolekcjonerskich karcianek takich jak Pokemon, Yu-Gi-Oh! czy Magic. Asmodee ma swoją siedzibę w Guyancourt, we Francji.

O Gamegenic

Gamegenic to międzynarodowe studio operacyjne mające swoją siedzibę w Essen (Niemcy). Specjalizuje się w akcesoriach do gier takich jak: koszulki i pudełka na karty, albumy, maty do gier i kostki. Studio zostało założone w maju 2019 roku, a dyrektorem generalnym został Adrian Alonso (ex Ultimate Guard).

Kontakt prasowy ze studiem Gamegenic

Gamegenic / Robert Schymiczek - Tel.: +49 (0)201 248 595 573 – r.schymiczek@Gamegenic.com