Jedną z najważniejszych umiejętności rozwijanych w pierwszych latach życia dziecka jest zapamiętywanie. To właśnie ono stanowi klucz do uczenia się nowych rzeczy, a w toku edukacji również do przyswajania coraz większych partii materiału. Dbanie o pamięć od najmłodszych lat zaprocentuje również w wieku dojrzałym – mając sprawny umysł lepiej poradzimy sobie z wieloma zadaniami, a na starość zwiększą się nasze szanse na pozostanie dłużej w dobrej kondycji intelektualnej. 

A gdyby tak ćwicząc pamięć poszerzać jednocześnie swoją wiedzę? W dodatku w doskonałej atmosferze, przy akompaniamencie wybuchów śmiechu? 


Nauka przez zabawę

Seria gier edukacyjnych BrainBox powstała, by połączyć naukę z zabawą, a tym samym uczynić ją nie tylko znacznie ciekawszą, ale przede wszystkim skuteczniejszą. Główna linia gier skierowana jest do dzieci w wieku szkolnym i skupia się na powtarzaniu informacji z przedmiotów takich jak matematyka, geografia czy przyroda. Wykorzystując dynamiczną i angażującą zabawę, tytuły z linii BrainBox pozwalają rozwijać wiedzę, a także wspierają trening pamięci i spostrzegawczości, czyli umiejętności kluczowych dla rozwoju. Sprawny umysł, wyćwiczony w zwracaniu uwagę na detale i zapamiętywaniu ich, ułatwia dzieciom naukę w każdej szkolnej dziedzinie. 


Mój pierwszy BrainBox

Jednak o pamięć warto zadbać jak najwcześniej. Już z kilkulatkami możemy bawić się, wykorzystując gry typu memo ułatwiające poznawanie otoczenia. Właśnie w takim celu powstała nowa linia gier BrainBox nastawiona na wspieranie rozwoju przedszkolaków. To 5 tytułów, kompleksowo przygotowujących dziecko do rozpoczęcia nauki w szkole. Przyjemne dla oka obrazki i angażujący mechanizm zabawy pozwolą maluchom poznać alfabet, świat liczb, kolory oraz informacje o najpopularniejszych zwierzętach i miejscach ich występowania.

W skład serii wchodzi 5 tytułów:

Każdy zestaw zawiera 24 karty. Z jednej strony znajduje się zestaw obrazków, które będziemy omawiali wraz z dzieckiem, a z drugiej nawiązujące do nich pytania, sprawdzające spostrzegawczość małego gracza.


Nowe produkty z serii BrainBox są przeznaczone dla dzieci od 4. roku życia i zachęcają do wspólnej, rodzinnej zabawy, połączonej z odkrywaniem świata. Poręczne pudełka znajdziesz w sklepach z grami i zabawkami, a także na naszej stronie: o, tutaj.