Duplik to szybka gra dla co najmniej trzech graczy. Jeden z uczestników wciela się w dyrektora artystycznego, który jak najprecyzyjniej musi opisać scenę umieszczoną na karcie. Pozostali gracze wcielają się w role artystów, których zadaniem jest jak najdokładniejsze odwzorowanie opisanej sceny. Co jednak istotne, do zabawy nie są potrzebne żadne umiejętności plastyczne! W tej grze rysować będziemy pod presją czasu, dlatego proste i schematyczne rysunki oddające najważniejsze szczegóły sceny są wystarczające, aby zdobywaćs punkty.

Na czym polega rozgrywka?

Na początku każdy gracz rzuca kością; gracz, który wyrzuci najwyższy wynik, jako pierwszy wcieli się w rolę dyrektora artystycznego, natomiast pozostali uczestnicy będą artystami. Dyrektor artystyczny przygotowuje arkusz punktacji oraz rozdaje notesy i ołówki pozostałym graczom, następnie wybiera bądź losuje jedną kartę sceny i nie pokazuje jej artystom. Dyrektor artystyczny ma zaledwie 90 sekund na opisanie sceny, dlatego musi to zrobić jak najszybciej i jednocześnie jak najdokładniej! W trakcie opowiadania dyrektor może mówić, co tylko chce - żadne słowa czy zwroty nie są zabronione. Nie wolno mu natomiast wykonywać żadnych gestów,

W tym czasie zadaniem artystów jest jak najwierniejsze odtworzenie sceny zgodnie z opisem, jaki słyszą ust dyrektora. Artyści podczas rysowania nie mogą ze sobą rozmawiać ani komunikować się w żaden inny sposób - każdy z nich pracuje indywidualnie, poza tym nie starczyłoby im czasu na konsultowanie się między sobą.

Gdy czas się skończy, artyści odkładają ołówki, zaś dyrektor przestaje opisywać scenę. Następnie nalezy przeprowadzić wystawę - w jej trakcie każdy gracz przekazuje swój rysunek artyście po prawej stronie. Dyrektor artystyczny wyczytuje po kolei kryteria, które ma spełniać rysunek. Artyści zmieniają się w sędziów i oceniają, czy prace konkurentów spełniają wyszczególnione kryteria. Za każde spełnione kryterium praca artysty otrzymuje  punkty (1 punkt za zwykłe kryterium oraz 3 za superkryterium). Dyrektor artystyczny również podlega w tej fazie ocenie - otrzymuje on punkty za każde kryterium, które spełnił co najmniej jeden artysta. Nastepnie runda kończy się, a rolę dyrektora przejmuje kolejny gracz. Gdy każdy z uczestników odegra rolę dyrektora, gra kończy się, a wszyscy zliczają zdobyte przez siebie punkty. Wygrywa gracz, który zgromadził ich najwięcej!

Dla kogo jest ta gra ?

Duplik to idealny tytuł dla wszystkich, którzy lubią dobrą zabawę. Fani wszelkiego rodzaju kalamburów lub zabaw w rysowanie z pewnością odnajdą w tej grze coś dla siebie. Nie ważne, czy posiadacie zdolności plastyczne - nie są one podrzebne, by czerpać przyjemność z rozgrywki! To nie technika wykonania rysunku się liczy, a spełnione przez was kryteria. Duplik to gra, która bez wątpienia zapewni wiele godzin świetnej zabawy w niemalże każdym gronie!

  • Planowana data premiery: połowa października 2016 r.
  • Sugerowana cena detaliczna: 89,95 zł