Szalony dyktator Thanos przemierza kosmos w poszukiwaniu sześciu Kamieni Nieskończoności, które dadzą mu pełną władzę nad czasem i przestrzenią, życiem i śmiercią. Na szczęście najpotężniejsi bohaterowie na świecie połączyli siły i zrobią wszystko, aby go powstrzymać. Kto zwycięży w tej epickiej bitwie o losy Wszechświata?


Zamów w przedsprzedaży u lokalnego sprzedawcy lub online za pośrednictwem naszej strony internetowej!


Znacie List Miłosny? To niepozorna, choć bardzo zręczna gra karciana, która łączy proste zasady i szybką rozgrywkę. Z przyjemnością prezentujemy jej starszą siostrę, czyli nieco bardziej rozbudowaną grę karcianą osadzoną w uniwersum Marvela!

Tym razem uczestnicy będą mieli okazję przyjąć asymetryczne role. W każdej rozgrywce jeden z graczy wcieli się w samego Thanosa, poszukującego źródła absolutnej mocy, podczas gdy pozostali zasilą szeregi drużyny superbohaterów i ramię w ramię staną przeciwko niemu. Wybory każdego z nich będą miały wpływ na przebieg gry.


Pojedynek umysłów

Podczas rozgrywek w Marvel: Rękawica Nieskończoności siła uczestników leży w kartach, którymi będą się posługiwali. Podczas gdy Thanos będzie działał sam, korzystając z własnej talii, pozostali uczestnicy (od 1 do 5 osób) będą współpracować, by udaremnić jego działania. Muszą się pospieszyć, bo jeśli Thanos wyeliminuje ich wszystkich lub zbierze 6 Kamieni Nieskończoności, wygrywa.

Podobnie jak w oryginalnym Liście Miłosnym, kolejka toczy się wokół stołu, gdzie każdy z graczy kolejno dobiera na rękę jedną kartę i odrzuca jedną, rozpatrując jej efekt. W tym przypadku Thanos będzie posługiwał się rozmaitymi stworzeniami i mocą zebranych kamieni, a pozostali uczestnicy będą mogli przywołać znanych superbohaterów, którzy pomogą im w odkrywaniu strategii przeciwnika i pozwolą na walkę z nim.


Zbierz Kamienie Nieskończoności

Thanos nie jest łatwym przeciwnikiem - zamiast jednej karty, posiada na ręce aż dwie, co z jednej strony daje mu więcej możliwości, ale też uwrażliwia go nieco na ataki bohaterów.

W swojej turze będzie wykorzystywał do walki rozmaite istoty takie jak na przykład Outrider, który pozwala odgadywać karty z ręki poszczególnych herosów. Jeśli Thanos trafi, zadaje przeciwnikowi obrażenia, zabierając mu jeden punkt życia.

Jednak nie wszyscy sojusznicy Thanosa to jednostki bojowe. Ebony Man stanowi przykład efektu, który wykorzystujemy, by wymienić kartę z ręki (lub zablefować, że się to zrobiło). Wiele stworzeń służy do tego, by Thanos mógł zyskać więcej czasu na osiągnięcie ostatecznego celu.

 

I choć stwory Thanosa zapewniają przydatną pomoc, to Kamienie Nieskończoności stanowią centrum całej rozgrywki. Ich zdobycie zapewni Thanosowi zwycięstwo, lecz oprócz tego każdy kolejny stanowi źródło naprawdę potężnej siły. Można je zagrywać z ręki jak pozostałe karty, przy czym zapewniają one znacznie większą siłę rażenia. Przykładowo Kamień Umysłu pozwala poszukiwać kart o konkretnej wartości u wszystkich przeciwników na raz. Użyte w odpowiednim momencie, Kamienie Nieskończoności potrafią zmienić losy całej rozgrywki.


Ramię w ramię

Aby pokonać tak potężnego przeciwnika, jakim jest Thanos, superbohaterowie muszą sprawnie połączyć swoje siły i wspólnie opracować skuteczną strategię działania. Najlepiej byłoby, gdyby zagrywanie poszczególnych kart było skoordynowane i uzupełniało się wzajemnie. Przykładowo: jeden z graczy może zagrać Gamorę, by umożliwić sąsiadowi podejrzenie ręki Thanosa, a ten w kolejnej turze skorzysta z umiejętności Spider-mana i zamiast zgadywać, poda pewną i sprawdzoną wartość, a tym samym pozbawi Thanosa jednego punktu życia. Takich kombinacji jest mnóstwo i z pewnością odkryjecie je podczas swoich rozgrywek.