Czerwcowa aktualizacja

planów wydawniczych

linii Dungeons & Dragons


“O Moce nad nami. Znów mnie coś swędzi z tyłu głowy. Zaraz zwariuję.” - Morte, Planescape: Torment.

Zbudowana na szczycie skał górujących nad Wybrzeżem Mieczy, cytadela Candlekeep kryje w swoim wnętrzu najpełniejszą i chyba największą kolekcję pism w Faerunie. Na najwyższym piętrze jednego z budynków spotykasz Tethtorila - Pierwszego Czytacza zakonu Zaprzysięgłych - który informuje Cię o… postępie prac nad księgami i akcesoriami do polskiego wydania Dungeons & Dragons.

Przygoda z najpopularniejszą grą fabularną na świecie trwa. Pomiędzy tą, a ostatnią aktualizacją planów wydawniczych zrobiliśmy pierwszy, najważniejszy krok - wprowadziliśmy na stoły Zestaw Startowy oraz Podręcznik Gracza. Ale jedną z głównych cech gier fabularnych jest to, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. A gdy dołączymy do tego ostatnią zapowiedź od Larian Studios gry Baldur’s Gate III, to na usta ciśnie się hasło “jak dobrze jest żyć w tych czasach”.

Aktualizacja wieści wydawniczych D&D

1. Ekran Mistrza Podziemi

Na przełomie kwietnia i maja przekazaliśmy pliki produkcyjne. W ostatnich dwóch tygodniach zmieniona została data druku międzynarodowego (który właśnie trwa) i dostaliśmy informacje, że ekranów możemy spodziewać się w pierwszej połowie lipca.
W związku z tym jeśli Twój Ekran utknął w zamówieniu z innymi tytułami, to daj nam znać na sklep@rebel.pl - podzielimy Twoje zamówienie, a Ekran wyślemy na nasz koszt gdy tylko będzie dostępny.

2. Księga Potworów

Pliki złożyliśmy miesiąc temu na ręce przyjaciół zza morza (i oceanu). Czekamy na start prac drukarskich. Ze względu na brak potwierdzenia rozpoczęcia druku, informujemy, że Księga pojawi się u nas najpewniej w lipcu/sierpniu 2019 r.

3. Przewodnik Mistrza Podziemi

Jesteśmy w trakcie składania podręcznika. Po ostatnim czytaniu przesyłamy pliki do sprawdzenia drużynie Gale Force Nine i Wizards of the Coast. Po poprawkach zgłaszamy pliki do druku. Wszystko idzie zgodnie z planem.

4. Karty Czarów

Wysłaliśmy komplet kart na początku miesiąca. Po sprawdzeniu będą czekać na swoją kolej na produkcję w Chinach. O ile czas produkcji jest dość łatwo oszacować, o tyle to, kiedy on ruszy i ile będzie trwać dostawa jest częściowo niewiadomą. Będziemy informować o sytuacji na bieżąco.

5. Wybrzeże Mieczy (Sword Coast Adventurer's Guide)

Książka jest w trakcie tłumaczenia. Spodziewamy się tego przewodnika w ostatnim kwartale 2019 roku z możliwym przesunięciem na początek 2020 roku. Robimy jednak wszystko, co w naszej mocy, aby podręcznik ukazał się w sklepach przed świętami.

6. Klątwa Strahda (Curse of Strahd)

Pierwsza twardo-okładkowa przygoda, którą będziemy lokalizować. Zacieramy rączki do pracy nad tłumaczeniem, które rozpoczniemy tuż po tym, jak skończymy prace nad Wybrzeżem Mieczy. Kierując się nabranym w ostatnich miesiącach doświadczeniem we współpracy śródoceanicznej, podejrzewamy, że do Barovii udamy się już w pierwszej połowie 2020 roku.


Podsumowanie czerwcowej aktualizacji

Tak przedstawiają się nasze plany wydawnicze względem polskiego wydania piątej edycji Dungeons & Dragons:

Lipiec 2019

  • Ekran Mistrza Podziemi.

Sierpień 2019

  • Księga Potworów.

Wrzesień 2019

  • Przewodnik Mistrza Podziemi.
  • Karty Czarów.

IV kwartał 2019 / I kwartał 2020

  • Wybrzeże Mieczy (Sword Coast Adventurer's Guide).

I połowa 2020

  • Klątwa Strahda (Curse of Strahd).

Piąta edycja Dungeons & Dragons to najnowsza odsłona najbardziej popularnej gry fabularnej na całym świecie wydawanej od 1974 roku, aktualnie przez wydawnictwo Wizards of the Coast. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę rebel.pl/dnd


Wszystkie grafiki podlegają ostatecznej akceptacji licencjodawcy.

Dungeons & Dragons, D&D, reprezentujące je znaki graficzne, w tym smoczy ampersand, są zastrzeżonymi znakami towarowymi Wizards of the Coast LLC. ©2019 Wizards of the Coast. Wszelkie prawa zastrzeżone.