Każde z nas ma swoje ulubione miejsce do grania w planszówki. Na dużym stole w salonie, na podłodze w sypialni, na klimatycznych festiwalach, na słonecznej plaży a może… podczas turnieju?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że w grach, poza samą zabawą, liczy się również współzawodnictwo. Od przeszło 10 lat wychodzimy na przeciw oczekiwaniom tych, którzy uwielbiają poczuć ducha sportowej rywalizacji z grami planszowymi.

W 2009 roku rozpoczęliśmy od eliminacji do mistrzostw świata w grę Wsiąść do Pociągu. Od tego czasu nasi partnerzy zorganizowali prawie 500 turniejów eliminacyjnych w takie gry jak Splendor, Wsiąść do Pociągu, Królestwo w Budowie, IceCool, Pandemia czy 7 Cudów Świata. Na każdym z lokalnych turniejów zjawiało się średnio 16 osób, co dałoby nam łączną liczbę 8000 graczy!

Nowe wyzwania

Ale nie chcemy stać w miejscu. Cały czas staramy się robić wszystko co w naszej mocy, aby rozgrywki turniejowe dawały jeszcze więcej radości i emocji. Tym samym w tym roku nie planujemy organizować turnieju rangi mistrzostw Polski. Ale mamy coś w zamian! Rozpoczynamy nowy okres dla organizowanej przez nas sceny turniejowej.

Co zatem czeka nas w najbliższej przyszłości? Dołączenie do tegorocznego Pandemic Survival a także dedykowany Organized Play dla gier na licencji Fantasy Flight Games: rewelacyjnej karciance Keyforge i odświeżonej edycji Star Wars: X-Wing.

Więcej szczegółów już wkrótce na stronie wydawnictwa Rebel.